پایگاه خبری ،تحلیلی چهارمحال وبختیاری

خبری ؛تحلیلی؛سیاسی؛اجتماعی؛اقتصادی وفرهنگی

یارانه 28 هزار تومان دوماهه شد/حداکثر افزایش یارانه 14 هزار تومان
خبرگزاری فارس: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق و تصویب اعتبار 66 هزار میلیارد تومانی هدفمندی در سال جاری، افزایش ماهانه 28 هزار تومانی یارانه نقدی در فاز دوم منتفی شده و حداکثر افزایش یارانه 14 هزار تومان خواهد بود.

خبرگزاری فارس: یارانه 28 هزار تومان دوماهه شد/حداکثر افزایش یارانه 14 هزار تومان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کمیسیون تلفیق صبح امروز حداکثر درآمد هدفمندی یارانه ها را در سال جاری 66 هزار میلیارد تومان مصوب کرده است که 12 هزار میلیارد تومان نسبت به رقم 54 هزار میلیارد تومان سال گذشته افزایش دارد.

در کمیسیون تلفیق مقرر شد، از رقم 66 هزار میلیارد تومان، 48 هزار میلیارد تومان بابت پرداخت یارانه نقدی تعیین شود که افزایش 20 درصدی را نسبت به مرحله اول نشان می‌دهد. 18 هزار میلیارد تومان نیز بابت پرداخت یارانه به بخش‌های تولید، سلامت و بیمه بیکاری اختصاص یافته که البته سهم هر کدام از بخش‌ها در لایحه تفکیک نشده است.

به گزارش فارس، در حالی دولت در سال جاری بابت یارانه 45500 تومانی مرحله اول که به 73 میلیون ایرانی پرداخت می شود باید حدود 40 هزار میلیارد تومان پرداخت کند که از مجموع اعتبار 48 هزار میلیارد تومانی سال جاری بیش از 8 هزار میلیارد تومان اعتبار مازاد برای فاز دوم ایجاد می شود.

با این فرض که احتمالا فاز دوم از تیر ماه اجرایی شود و طبق برنامه ریزی قبلی دولت حدود 10 میلیون نفر هم از فاز دوم مستثنی شوند، حداکثر یارانه نقدی که می توان به 63 میلیون ایرانی طی 9 ماه باقی مانده سال به عنوان مابه التفاوت فاز اول و دوم پرداخت کرد، 14 هزار تومان می شود و مبلغ 28 هزار تومانی که دولت پاسفند سال گذشته به حسابها واریز کرده است، برای دوماه محاسبه خواهد شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:13  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

مرکز ارتباطات اطلاعات و تبلیغات دفتر رئیس‌جمهور:


بنزین لیتری ۲ هزار تومان نمی‌شود

خبرگزاری فارس: مرکز ارتباطات اطلاعات و تبلیغات دفتر رئیس‌جمهور در اطلاعیه‌ای، اظهارات غیر واقعی درباره قیمت‌گذاری بنزین به قیمت لیتری دو هزار تومان را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: بنزین لیتری ۲ هزار تومان نمی‌شود

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری متن این اطلاعیه بدین شرح است:

«بسمه تعالی»

«در پی انتشار اظهاراتی مبنی بر تصمیم دولت برای فروش بنزین به قیمت لیتری دو هزار تومان، مجددا یادآور می‌شود که این اظهارات کاملا عاری از حقیقت است.

دولت هیچ گاه و در هیچ یک از برنامه‌های خود چنین ارقامی را در نظر نداشته و در تمام طرح‌های خود کلیه اطلاعات لازم را مستقیما در اختیار مردم قرار داده و خواهد داد.

از همگان انتظار دارد که با درک شرایط کشور از انتشار مطالب غیر واقعی که موجب نگرانی مردم و التهاب کاذب می‌گردد خودداری نمایند».

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:11  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

سناریوی بنزین 1000 تومانی در تلفیق

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون تلفیق از پیشنهاد جدید ایجاد درآمد 65 هزار میلیارد تومانی هدفمندی در سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس این سناریو گازوئیل از 150 تومان به 300 تومان و قیمت بنزین از 400 به 1000 تومان افزایش پیدا می‌کند.

خبرگزاری فارس: سناریوی بنزین 1000 تومانی در تلفیق/پیشنهاد درآمد 65 هزار میلیاردی هدفمندی

عباسعلی نورا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد سرنوشت هدفمندی یارانه‌ها در کمیسیون تلفیق گفت: روز گذشته گرچه با دو سوم آراء آئین‌نامه داخلی کمیسیون تلفیق اصلاح شد اما باز هم مشکل هدفمندی یارانه‌ها حذف نشد.

وی افزود: سه چهار نفر از نمایندگان عضو تلفیق هستند که مانع پیشرفت پیشنهادهای منطقی و تصویب آن در کمیسیون تلفیق هستند و به خاطر این مسئله بحث هدفمندی یارانه‌ها هنوز در بن‌بست مانده و حل نشده است.

عضو کمیسیون تلفیق افزود: پیشنهادهای دولت مبنی بر 100 و  135 میلیارد تومان قابل اجرا نبود و نمایندگان دولت از پیشنهاد 75 هزار میلیارد تومان نیز دفاع نکردند و چون وضعیت اقتصادی جامعه بر حسب پیشنهادهای دولت کشش ندارد باید یک رقم معقولی در حد 65 تا 70 هزار میلیارد تومان برای هدفمندی یارانه‌ها تصویب کند.

عضو کمیسیون تلفیق یادآور شد: پیشنهادی ارائه کردم که اگر بر اساس یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومان پرداخت شود در مجموع نیاز به 45 هزار میلیارد تومان بودجه برای هدفمندی یارانه‌ها است که 10 هزار میلیارد تومان نیز برای تولید، صنعت ، خدمات و کشاورزی و 5 هزار میلیارد تومان برای بخش بهداشت و درمان و نیز 5 هزار میلیارد تومان با اختیار جابجایی برای شرکت های دولتی در نظر گرفته شود.

نورا افزود: با این پیشنهاد 65 هزار میلیارد تومانی دولت امکان افزایش صددرصدی حامل های انرژی را نیز خواهد داشت یعنی قیمت گازوئیل از  150 تومان به 300 تومان و قیمت بنزین از 400 به  1000 تومان افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون تلفیق یادآور شد: اگر دولت بخواهد تا 50 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم پرداخت کند امکان افزایش قیمت تا صد در صد وجود دارد.

نورا گفت: دولت هم به جای اینکه از یک پیشنهاد منطقی دفاع کند فقط تکذیبیه افزایش قیمت می‌دهد بنابراین اگر نمی خواهد قیمت‌ها افزایش یابد همان پیشنهاد 65 هزار میلیارد تومان را بپذیرد.

نماینده زابل و زهک افزود: به نمایندگان تلفیق پیشنهاد کرده‌ام اجازه بدهند بودجه هدفمندی یارانه‌ها در صحن مجلس تعیین تکلیف شود چون در کمیسیون تلفیق عده‌ای از نمایندگان نمی‌خواهند مشکل هدفمندی یارانه‌ها حل شود و از طرفی نمی‌توانیم بعد از اجرای یک سال آن را متوقف کنیم.

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:10  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

درآمد 66 هزار میلیاردی هدفمندی تصویب شد/افزایش 20درصدی یارانه نقدی


خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون تلفیق از مصوبه صبح امروز این کمیسیون مبنی بر افزایش 12 هزار میلیارد تومانی درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمند‌ی یارانه‌ها در سال جاری خبر داد.


حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو باخبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق، درآمد حاصل از اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها 66 هزار میلیارد تومان تعیین شد.

وی ادامه داد: درآمد حاصل از اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه‌ها 54 هزار میلیارد تومان مشخص شده بود که این رقم برای مرحله دوم 12 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

فولادگر تصریح کرد: از رقم 66 هزار میلیارد تومان، 48 هزار میلیارد تومان بابت پرداخت یارانه نقدی تعیین شده که افزایش 20 درصدی را نسبت به مرحله اول نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: 18 هزار میلیارد تومان نیز بابت پرداخت یارانه به بخش‌های تولید، سلامت و بیمه بیکاری اختصاص یافته که البته سهم هر کدام از بخش‌ها در لایحه تفکیک نشده است.

فولادگر افزود: به این ترتیب مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها اجرایی خواهد شد اما شیب افزایش قیمتها ملایم تر در نظر گرفته شده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 11:59  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

لاریجانی: بخشنامه اخیر رئیس​جمهور فاقد وجاهت حقوقی است


  یک هفته پس از آنکه رئیس​جمهور در بخشنامه​ای مکاتبات رئیس مجلس با دستگاه​های اجرایی را فاقد وجاهت حقوقی خواند، رئیس​مجلس نیز این بخشنامه را فاقد وجاهت قانونی برشمرد.

به گزارش خبرآنلاين، محمود احمدي​نژاد در بخشنامه خود آورده بود: «نظرات رييس محترم مجلس شوراي اسلامي محترم است، ليكن درج در روزنامه رسمي مجوز اجرا يا عدم اجراي مصوبات دولت در دستگاه هاي اجرايي قلمداد نمي گردد. بنابراين مكاتبات مذكور بر خلاف نص صريح قانون اساسي بوده و فاقد وجاهت حقوقي است و نمي​تواند مناط عمل باشد». {متن کامل اين بخشنامه را اينجا مطالعه فرماييد}.
علي لاريجاني در نطق امروز صبح خود به اين موضوع اشاره کرد و گفت: بر اساس اصل 138 قانون اساسی تمامي تصویب‏نامه‏ها و آیین‏نامه‏های دولت و مصوبات کمیسیون​های مذکور در این اصل‏، ضمن ابلاغ برای اجرا به اطلاع رییس مجلس شورای اسلامی می‌رسد تا در صورتی که آنها را بر خلاف قوانین بیابد با ذکر دلیل برای تجدیدنظر به هیأت وزیران بفرستند.
رئيس مجلس با تاکيد بر اينکه مصوبات دولت نبايد با متن و روح قوانين تخالف داشته باشد و مرجع تشخيص آن بر اساس اصول 85 و 138 قانون اساسي، رئيس​مجلس است؛ ادامه داد: رئيس مجلس موارد تخلف از قانون را اعلام و پس از مدت مقرر در قانون ملغي الاثر مي​باشد.
وي با تاکيد بر روشن بودن اين موضوع و اينکه جاي هيچ ابهامي ندارد، متذکر شد: چنانچه دستگاهي اصرار به اجراي مصوبات خلاف قانون داشته باشد، متخلف شناخته شده و از سوي ديوان محاسبات و ديگر دستگاه​هاي نظارتي مورد پيگرد قانوني قرار مي​گيرد.
لاريجاني با بيان اينکه مرجع مغايرت مصوبات مجلس با قانون اساسي و تفسير اين قانون شوراي نگهبان است؛ بخشنامه اخير رئيس​جمهور را فاقد وجاهت قانوني دانست و متذکر شد: مجلس مايل به اين کشمکش​هاي حاشيه​اي نيست و وقت مسئولين بايد مصروف حل مشکلات معيشتي مردم شود. از اين رو تذکر به اين مساله به دليل آن بود که رويه غلطي در کشور ايجاد نشود و اداره کشور بايد بر مبناي قانون باشد.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 22:13  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

اعلام زمان افتتاح مجلس نهم


وزیر کشور گفت: 48 ساعت پس از تأیید شورای نگهبان، اعتبارنامه 65 نفر دیگر از نمایندگان راه یافته به خانه ملت صادر و به مجلس ارسال می‌شود که با هماهنگی‌های به عمل آمده، 7 خرداد شاهد افتتاح مجلس جدید خواهیم بود.
به گزارش واحد مرکزی خبر، مصطفی محمدنجار در جمع خبرنگاران افزود: نتایج مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تلاش بی وقفه همکارانم در شعب اخذ رأی و هیئت های اجرایی، طبق آنچه وعده کرده بودیم، در مدت 24 ساعت از ساعت 8 صبح دیروز 16 اردیبهشت به اطلاع عموم رسید.

وی اضافه کرد: البته نتایج بسیاری از حوزه ها به ویژه هفت حوزه‌ای که انتخابات در آنها رایانه‌ای برگزار شد، ظرف مدت یک ساعت و نیم مشخص شد که برای اطمینان بیشتر از نتایج به دست آمده، تامل و سپس نتایج را اعلام کردیم.

وزیر کشور همچنین تصریح کرد: همه اطلاعات مربوط به انتخابات در مرحله دوم همانند مرحله اول در پایگاه اینترنتی وزارت کشور برای اطلاع ملت عزیز ایران قرار می گیرد
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 22:5  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

توصیه رضایی به راه‌نیافتگان بهارستان


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شکست و پیروزی در نظام اسلامی معنی ندارد به نامزهای راه نیافته به مجلس نهم توصیه کرد که از نظر فکری به منتخبین ملت کمک کنند.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حضور مردم در دور دوم انتخابات مجلس نهم اظهار داشت: مردم وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دادند و حالا نوبت نمایندگان و دولتمردان است که به این اقبال خوب  مردم پاسخ دهند.

وی ادامه داد: از این رو منتخبین مردم باید توجه داشته باشند که می خواهند چه دستاوردی را برای مردم داشته باشند؟چگونه می خواهند به این اقبال مردمی پاسخ دهند؟

رضایی افزود: به اعتقاده بنده مجلس نهم باید از همین ابتدای کار موضوع  برخورد با گرانی و بیکاری را در دستور کار قرار دهد و بصورت جدی آن را دنبال و پیگیری کند تا بدین وسیله فشارهای ناشی از گرانی و بیکاری را از دوش مردم بردارند.

وی در پاسخ به این سوال که چه توصیه ای به نامزدهای راه نیافته به بهارستان دارید؟ گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران شکست و پیروزی در انتخابات معنی ندارد، فقط باید به تکلیف عمل کرد به همین جهت افرادی که نتوانستند به مجلس نهم راه یابند از نظر فکری به منتخبین ملت کمک کنند و یا خود را برای دورهای آینده آماده کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه درباره اینکه آرایش سیاسی مجلس نهم را چگونه ارزیابی می کنید؟افزود: اصولگرایان توانستند اکثریت مجلس نهم را به دست آورند البته من از آنها می خواهم از جبهه بندی ها درون مجلس خودداری کنند چرا که قاطبه مجلس در دست اصولگرایان است از این رو می توانند با یکپارچگی در جهت رفع مشکلات اقتصادی گام بردارند.
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 22:4  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

از جمهوری موز تا مافیای موز!

در دنیای سیاست، اصطلاحی تحت عنوان جمهوری موز وجود دارد. جمهوري موز عمدتا به كشورهاي بي‌ثباتی گفته مي‌شود كه از لحاظ اقتصادي تنها به يك محصول مانند موز تكيه دارند و يك گروه فاسد ثروتمند آنها را اداره مي‌كنند

آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که واردات انواع موز به کشور طی پنج سال گذشته روندی صعودی داشته؛ به طوری که حجم وارد موز به کشور از 165 میلیون دلار در سال 1385 به بیش از 404 میلیون دلار در سال 1390 رسیده است.

به گزارش ایسنا، براساس آمار گمرک ایران طی پنج سال 1385 تا 1390 وزن موز وارداتی به ایران تنها حدود 46 هزار تن افزایش یافته اما ارزش واردات موز بیش از 2.4 برابر شده است. ارزش واردات موز به کشور طی پنج سال فوق به ترتیب حدود 165.8، 191.5، 206.8، 367.7، 402.3 و 404.6 میلیون دلار بوده است. همچنین وزن واردات نیز طی پنج سال یاد شده به ترتیب معادل 547.7 ، 624.6، 618.9، 751.6، 639.5 و 593.1 هزار تن بوده است.

متوسط ارزش گمرکی هر تن موز وارداتی به کشور نیز از 303 دلار در سال 1385 با افزایش دو برابری به 682 در سال گذشته رسید. واردات موز به کشور در سال 1390 نسبت به سال قبل از آن از نظر وزنی و دلاری به ترتیب 7 درصد کاهش و 0.5 درصد افزایش یافت.

موز بیشترین سهم را در واردات انواع میوه به کشور داشته است؛ به طوری که در سال گذشته سهم موز از کل واردات میوه از نظر وزنی به 76.8 درصد و از نظر ارزشی به 75.3 درصد رسید.

این در حالی است که ایران صادرات موز بسیار ناچیزی داشته است؛ به طوری که سهم صادرات موز از کل صادرات میوه ایران حتی به 0.5 درصد هم نمی‌رسد. موز در سال 1390 بیستمین کالای عمده وارداتی به کشور بود. این رتبه در سال 1389 معادل هجدهم بود.

بیشترین موز وارداتی ایران در سال 1390 از طریق امارات و به میزان 205.2 میلیون دلار وارد کشور شد. فیلیپین با 87.1 میلیون دلار، موزامبیک با 15.4 میلیون دلار، ترکیه با 9.1 میلیون دلار، هند با 2.8 میلیون دلار و اکوادور با 1.7 میلیون دلار از دیگر صادرکنندگان بزرگ موز به ایران طی سال گذشته بودند. مجموع صادرات موز از کشورهای چین، اندونزی، سری‌لانکا و مالزی نیز به یک میلیون دلار نرسید.

از نکات جالب توجه تجارت موز کشور در سال قبل می‌توان به افت شدید واردات از کشورهای فیلیپین، ترکیه، اکوادور و موزامبیک و همچنین افزایش واردات از امارات و هند اشاره کرد.

در سال 1389 امارات با 178.4 میلیون دلار، اصلی‌ترین مبدا ورود موز به ایران بود. فیلیپین با رقم چشمگیر 157.1 میلیون دلار دومین صادرکننده موز به ایران بوده و ترکیه با 41.1 میلیون دلار سوم شده بود. صادرات از اکوادور نیز به 12.1 میلیون دلار رسیده بود. صادرات موز از دو کشور هند و موزامبیک نیز به ترتیب به 5.6 و 6.9 میلیون دلار رسید.

به گزارش ایسنا، استان سیستان و بلوچستان گفت رتبه نخست تولید موز را در كشور دارد و در این راستا سالانه 113هزار تن محصول در این استان برداشت می‌شود. درحال حاضر بیش از 4800 هكتار از زمينهاي شهرستانهاي چابهار، كنارك، سرباز و نيكشهر به باغ موز اختصاص دارد.

حدود هشت هزار نفر در استان به‌صورت مستقيم و غيرمستقيم در كار توليد موز اشتغال دارند. مناطق جنوبي استان سيستان و بلوچستان به سبب همجواري و نزديكي به درياي عمان از توانمندي و ظرفيت بالايي در زمينه كاشت و برداشت موز برخوردار است.

تجارت موز در ایران درحالی طی چند سال اخیر بسیار پررونق بوده که به گفته نمایندگان مجلس و فعالان بازار میوه انحصار واردات موز به کشور در اختیار تعداد بسیاری محدودی بوده که این افراد در مواقع مختلف با بهم ریختن بازار سود کلانی را به جیب می‌زنند.

چندی پیش که قیمت موز در بازار میوه به شدت افزایش یافته و حتی دو برابر شد، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این‌که سود واردات و گرانفروشی موز به جیب چند نفر می‌رود، خبر داد که واردکنندگان موز که تعداد بسیار محدودی هستند از مدتها پیش اقدام به واردات این میوه با قیمت پایین و با ارز دولتی کرده و پس از نگهداری موزها در انبارها قیمت آن را افزایش داده‌اند.

در دنیای سیاست، اصطلاحی تحت عنوان جمهوری موز وجود دارد. جمهوري موز عمدتا به كشورهاي بي‌ثباتی گفته مي‌شود كه از لحاظ اقتصادي تنها به يك محصول مانند موز تكيه دارند و يك گروه فاسد ثروتمند آنها را اداره مي‌كنند. هندوراس و گواتمالا از جمله جمهوریهای موز در جهان محسوب می شوند. به نظر می رسد علاوه بر اصطلاح جمهوری موز باید اصطلاح مافیای موز را نیز انحصارا درباره تعداد معدودی از کشورها از جمله ایران بکار برد. کشورهایی که واردات موز در آنها در اختیار تعداد معدودی بوده که هر وقت بخواهند بازار را دستکاری کرده و با به همین ریختن اوضاع سودهای میلیاردی به جیب می‌زنند.
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 22:4  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

كدام وزارتخانه عامل افزايش قيمت مرغ است؟


پاسكاري توپ گراني بين وزارتخانه‌هاي تجارت و كشاورزي

 
در حالی که عملیات روانی و تبلیغی به گونه‌ای ا‌ست که یک وزارتخانه عامل ناتوانی در کنترل گرانی است و با آن در هيئت دولت برخورد قهري شده است، ولي دست کم در بخش گرانی‌های اخیر محصولات دامی و کشاورزی مهم‌ترین عامل عدم تأمين نهاده‌های تولید به قیمت‌های سابق و تأخیر در تأمين یا واردات خوراک دام قابل مشهود است.

اینها احتمالاً بخشی از دفاعیه وزارت صنعت و بازرگانی در مقابل اعتراض به جای گرانی‌های اخیر است، بنابر يك گزارش، وزارت جهاد کشاورزی به دلیل عدم توزیع نهاده‌های دامی در یک سال گذشته موجب افزایش قیمت شیر، محصولات لبنی، گوشت، مرغ و ...و عدم اختصاص ۳۰ درصد از منابع هدفمندی به بخش کشاورزی مقصر شناخته شد.
‌خلیلیان و وزارتخانه مربوط وی در یک ماه گذشته به بهانه اینکه وزارت بازرگانی مسئول توزیع و کنترل بازار است با سکوت خود، تلاش کردند خود را به حاشیه کشانده و وزارت صنعت و بازرگانی را مانند گذشته مقصر جلوه دهند، اما در آخرین جلسه هيئت دولت غضنفری با اعتراض به بخش کشاورزی کشور و عدم تأمين به موقع کالاهای مصرفی و عدم تخصیص یارانه بخش تولید در این حوزه، وزارت جهاد را نیز مسئول گرانی‌های اخیر معرفی کرد.علاوه بر این فعالان بخش کشاورزی نیز از مدیریت و عدم تحقق وعده‌های خلیلیان انتقاد دارند.
بر اساس این گزارش در مدت یک سال و نیم گذشته هیچ خبری از میزان تخصیص منابع هدفمندی به بخش کشاورزی اعلام نشده است تا اینکه روز گذشته مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی‌های روستایی در جمع خبرنگاران زبان انتقادی خود را گشود و از عدم اختصاص ۳۰ درصد از عواید حاصل از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها به بخش کشاورزی پرده برداشت. در این نشست رحمت‌الله بنار «تأمين نهاده‌ها قبل از تولید محصولات و بازار رسانی محصولات کشاورزی» را دو وظیفه مهم اتحادیه‌های تعاونی روستایی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه بیشترمحصولات پروتئینی همچون گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ و شیر در داخل تولید می‌شود، پس باید تولیدات بخش کشاورزی بیشتر از گذشته مورد توجه و حمایت دولت قرار گیرد.
بنار با بیان اینکه هم اکنون اغلب توجه تعاونی‌ها و اتحادیه‌های عضو به تأمين نهاده‌های مورد نیاز اختصاص یافته است تا نهاده‌ها را با شرایط بهتر و قیمت کمتر تهیه و در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند، افزود: تولید‌کنندگان انتظار دارند در صورت بروز مشکل در بازار، اتحادیه‌ها بتوانند نهاده‌های مورد نیاز بخش تولید را با مناسب‌ترین قیمت تأمين و در اختیار بخش تولید قرار دهند.وی با اشاره به اینکه اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی در نظر دارد با مطرح کردن مشکلات بخش تولیدات کشاورزی، مسئولان را بیشتر با دغدغه‌های بخش کشاورزی مطلع کند، گفت: متأسفانه منابعی که قرار بود براساس قانون هدفمندی به بخش کشاورزی اختصاص داده شود، تاکنون به این بخش اختصاص داده نشده است.
خطر کمبود گوشت مرغ در بازار
در حالی مرغداری‌ها با کمبود نهاده‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند که شرکت پشتیبانی امور دام به تعهداتش در این باره عمل نمی‌کند. گفته می‌شود اگر این رویه ادامه پیدا کند، در ماه‌های آینده مرغی در بازار نخواهد بود که مردم بخواهند آن را خریداری کنند. درحالی کنجاله سویا که یکی از نهاده‌های اصلی صنعت مرغداری کشور به شمار می‌رود و کمبود آن موجب افت ۷۰ درصدی تولیدات گوشت مرغ می‌شود که هم اکنون مرغداران علاوه بر گرانی این نهاده مهم با بحران کمبود آن در بازار نیز مواجه شده‌اند. این مسئله تا آنجا به مسئله حادی تبدیل شد که اسماعیل عباسپور مدیرکل دفترحمایت از سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و توسعه تجارت وزارت جهادکشاورزی با طرح این پرسش که «چرا به‌رغم تعهد شرکت پشتیبانی امور دام به اتحادیه‌ها و تشکل‌ها جهت تأمين نهاده‌ها و گرفتن مبالغی به عنوان پیش پرداخت از آنها با گذشت نزدیک یک ماه هنوز سویا را که یکی از مهم‌ترین نهاده‌هاست، دراختیار مرغداران قرار نداده است؟» نسبت به این موضوع موضع گرفت.
۲۰۰ تن سویا پیدا نمی‌کنید
از سویی دیگر، ناصر نبی پور رئیس جامعه دامپزشکان کشور در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ادعا می‌کند که الان هیچ کمبودی از نظر نهاده‌ها به ویژه نهاده‌های طیور نداریم، درحالی که او خلاف واقعیت می‌گوید و این طور نیست، چون اگر الان همه مرغداری‌های تخمگذار استان تهران را بگردید، مجموعاً ۲۰۰ تن سویا پیدا نمی‌کنید.
وی اضافه کرد: شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد برای دراختیار داشتن کنجاله سویا، همه مرغدارها کیلویی ۸۳۵ تومان به حساب تنها وارد کننده این نهاده بریزند تا بلافاصله کنجاله سویا در اختیار مرغداران قرار گيرد، ولی به‌رغم وعده‌های داده شده، هنوز خبری از تأمين این نهاده به میزان اعلام شده نیست.
نبی پور با بیان اینکه قیمت تمام شده دان مرغ نسبت به دو ماه پیش ۸۰ درصد افزایش داشته است، گفت: شرایط به گونه ای شده است که قیمت برخی از نهاده‌ها مثل سویا بیش از ۴۰۰ درصد و قیمت نهاده‌هایي مثل ذرت بیش از ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.وی با بیان اینکه دان بدون سویا، میزان تولید مرغ گوشتی را ۷۰ درصد کاهش می‌دهد، گفت: با این شرایط نباید انتظار افزایش تولید گوشت مرغ در بازار را داشت.وی تصریح کرد: این درحالی است که طبق آنالیز معاونت امور دام وزارت جهادکشاورزی، قیمت تمام شده تخم مرغ کیلویی ۲۶۰۰ تومان است اما در بازار تخم مرغ کیلویی ۱۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد. در همین رابطه حمید فاضلی رئیس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی صنعت مرغداری کشور گفت: برای تأمين کنجاله سویا در مورخه ۱۶ فروردین ماه سال جاری توافقنامه‌ای را با واسطه گری شرکت پشتیبانی امور دام با شرکت «آوا تجارت صبا» که متعلق به آقای «م.م» تنها واردکننده نهاده‌های دام و طیور است، منعقد کردیم و قرار شد از تاریخ ۲۱ فروردین متناسب با واریزی‌های ما، این نهاده را دراختیارمان بگذارد درحالی که تا به امروز کمتر از میزان وعده داده شده سویا دراختیارمان قرار گرفته شده است، به طوری که اگر این رویه ادامه پیدا کند در ماه‌های آینده مرغی در بازار نخواهد بود که مردم بخواهند آن را خریداری کنند.
وعده تأمين کنجاله محقق نشد
این اظهارات درحالی است که حسین مقدم نیا رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور در این رابطه گفت: براساس صورتجلسه ای که بین نمایندگان اتحادیه‌های صنعت تولید مرغ و شرکت پشتیبانی امور دام برای تأمين نهاده کنجاله سویا منعقد شد، قرار بود که بلافاصله پس از تنظیم این صورتجلسه کنجاله سویا در اختیار اتحادیه مرغداران گوشتی قرار گیرد، چون مرغ گوشتی بیش از مرغ تخمگذار به کنجاله سویا نیاز دارد اما متأسفانه بنا به دلایلی این اتفاق نیفتاد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 21:59  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

گرایش سیاسی 30 نماینده منتخب تهران در بهارستان نهم+جدول

از بین نمایندگان راه یافته به مجلس نهم از حوزه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، 12 نماینده از لیست جبهه متحد اصولگرایان، 9 نفر از لیست جبهه پایداری و 2 نفر از لیست صدای ملت به بهارستان نهم راه یافته اند. 7 نفر نیز در هر دو لیست جبهه متحد و پایداری حضور دارند.
به گزارش مشرق، از بین نمایندگان راه یافته به مجلس نهم از حوزه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، 12 نماینده از لیست جبهه متحد اصولگرایان، 9 نفر از لیست جبهه پایداری و 2 نفر از لیست صدای ملت به بهارستان نهم راه یافته اند. 7 نفر نیز در هر دو لیست جبهه متحد و پایداری حضور دارند.

نمایندگان تهران

گرایش سیاسی

غلامعلی حداد عادل

پایداری

متحد

سید علیرضا مرندی

پایداری

متحد

سید محمد حسن ابوترابی فرد

متحد

مرتضی آقا تهرانی

پایداری

سید مسعود میرکاظمی

پایداری

متحد

بیِژن نوباوه

پایداری

متحد

اسماعیل کوثری

پایداری

متحد

علی مطهری

صدای ملت

سیدمحمود نبویان

پایداری

متحد

احمد توکلی

متحد

محمدرضا باهنر

متحد

سیدمهدی هاشمی

پایداری

علی‌اصغر زارعی

پایداری

فاطمه رهبر

متحد

علیرضا زاکانی

متحد

زهره طبیب‌زاده

پایداری

متحد

روح‌الله حسینیان

پایداری

حسین مظفر

متحد

فاطمه آلیا

پایداری

مهدی کوچک‌زاده

پایداری

غلامرضا مصباحی‌مقدم

متحد

لاله افتخاری

متحد

محمد سلیمانی

پایداری

مجتبی رحماندوست

متحد

حمید رسایی

پایداری

مهرداد بذرپاش

متحد

حسین طلا

پایداری

الیاس نادران

متحد

علیرضا محجوب

صدای ملت

حسین نجابت

متحد

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:2  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

عکس/ وقتی هاشمی از خنده ریسه می رود

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:1  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

عکس/ توافق تاریخی پنج مسوول ارشد نظام

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:0  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

کمیسیون تلفیق اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها را رد کرد


خبرگزاری فارس: کمیسیون تلفیق بودجه با تصویب اعتبار سال گذشته هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه عملاً اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌‌ها در سال ۹۱ را رد کرد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس محمود احمدی نژاد خواستار اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در بودجه 91 با اعتبار 135 هزار میلیارد تومانی بود.

بر اساس این گزارش دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها پیش از این به فارس گفته بود این رقم با احتساب اعتبار 54 هزار میلیارد تومان سال گذشته مطرح شده است و به غیر از این آزادسازی با اعتبار 100 و 80 هزار میلیارد تومان نیز پیشنهادات دولت به کمیسیون تلفیق بودجه بود.

این در حالی است که علی اصغر یوسف نژاد دقایقی قبل در گفت‌و‌گو با فارس از تصویب همان اعتبار سال گذشته مجلس برای هدفمندی یارانه‌ها در بودجه 91 خبر داد.

عدم تفاوت اعتبار هدفمندی در بودجه امسال و سال قبل به معنای عدم افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی در سال 91 است.

به نظر می‌رسد این تصمیم که به دلیل افزایش فزاینده قیمت‌ها در سال جاری و پیشگیری از عدم افزایش بیشتر اتخاذ شده است با مخالفت شدید دولت روبرو شود.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 22:58  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

با اعلام تعداد آرا کاندیداهانتیجه رسمی پایان شمارش آرا تهران، ری،شمیرانات و اسلامشهر

خبرگزاری فارس: نتایج رسمی پایان شمارش آرا در تهران، ری،شمیرانات و اسلامشهر از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد.

خبرگزاری فارس: نتیجه رسمی پایان شمارش آرا تهران، ری،شمیرانات و اسلامشهر

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزای فارس اطلاعیه شماره 23 ستاد انتخابات کشور منتشر شد که متن این اطلاعیه به شرح ذیل است.

 

بسمه تعالی

 

اسامی منتخبان مرحله دوم انتخابات نهمین دوره ملجس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران، ری،‌شمیرانات و اسلام شهر که در 4 هزار و 162 شعبه و از مجموع تعداد 1126489 آرای صحیح ماخوذه حائز اکثریت نسبی آرا شده‌اند بدین ترتیب اعلام می شود.

 

1- بیژن نوباوه وطن 491799 رای 2- اسماعیل کوثری 431771 رای3- احمد توکلی 404595 رای 4- علی مطهری 380653 رای5- سید محمود نبویان 379512 رای6- سید مهدی هاشمی 369317 رای

  7- محمدرضا باهنر 368096 رای8- علی اصغر زارعی 340999 رای9- فاطمه رهبر 327958 رای

  10- علیرضا زاکانی 327818 رای11- زهره طبیب‌زاده نوری 321698 رای12- روح الله حسینیان 301956 رای

  13- حسین مظفر 298629 رای14- فاطمه آلیا 294378 رای15- مهدی کوچک‌زاده 291600 رای

16- غلامرضا مصباحی مقدم 286402 رای17- لاله افتخاری 285285 رای18- محمد سلیمانی 284452 رای

  19- حمید رسایی 280483 رای20- مجتبی رحماندوست 279302 رای21- مهرداد بذرپاش 271771 رای

  22- حسین طلا 268272 رای23- الیاس نادران 268133 رای24- علیرضا محجوب 262375 رای

  25- حسین نجابت 254702 رای

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 22:57  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

پاسداشت پدیدآورندگان «نورالدین پسر ایران» در خبرگزاری فارسعافی:بعد از جنگ انگار مرا از بهشت بیرون انداختند

خبرگزاری فارس: سید نورالدین عافی با بیان اینکه آدم‌ها، جبهه را دوست‌داشتنی کرده بودند، گفت: درست است جنگ بود، امکانات نبود، اما جبهه‌ها بهشت بود و بعد از جنگ، انگار مرا از بهشت بیرون انداختند.

خبرگزاری فارس: عافی:بعد از جنگ انگار مرا از بهشت بیرون انداختند

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، مراسم تجلیل از «سید نورالدین عافی» و «معصومه سپهری» به عنوان پدیدآورندگان کتاب «نورالدین پسر ایران» عصر امروز با حضور آنها و «محمد حمزه‌زاده» مدیرعامل انتشارات سوره مهر، همسر سید نورالدین عافی و ایوب نصیراوغلی همسر نویسنده این کتاب و مدیران و دبیران خبرگزاری فارس و جمعی از خبرنگاران برگزار شد. 

* «نورالدین پسر ایران» چاپ سی‌ام خود را تجربه کرد

در ابتدای این مراسم، محمد حمزه‌زاده ضمن تقدیر از نویسنده و راوی کتاب نورالدین پسر ایران، اظهار داشت: در دنیای نشر سابقه نداشته که زندگی‌نامه گمنامان، پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین باشد اما در سال‌های اخیر پرفروش‌ترین کتاب‌ها مربوط به زندگی قهرمانان گمنام ایران اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه «نورالدین پسر ایران» چاپ سی‌ام خود را تجربه کرده است، در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر تغییر قیمت این کتاب، گفت: ارزش مادی کتاب بیشتر از قیمتی است که روی جلد کتاب درج شده است، لذا سعی داریم قیمت این کتاب را تا پایان سال 1391 ثابت نگه داریم.

* زندگی نورالدین معمای حل شده است

معصومه سپهری نویسنده کتاب «نورالدین پسر ایران» ضمن قدردانی از خبرگزاری فارس در پوشش خبری این کتاب، بیان داشت: بسیار خوشحالم، کاری تأثیرگذار در اوج گمنامی و غربت و بدون هیاهو نوشته شد.

وی، فصل شهادت شهید «امیر مارالباش» را تأثیرگذارترین فصل‌ها دانست و ادامه داد: در این کتاب بسیاری از سطرها با اشک نوشته ‌شد و بسیاری از سطرها هم چندین بار نوشته شده است تا بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند.

نویسنده کتاب «نورالدین پسر ایران» در خصوص نپرداختن به نقش فداکارانه همسر نورالدین عافی، گفت: من وارد بحث خانوادگی نشدم و بیشتر به قضیه جنگ، مجروحیت‌ها و زحمات مادر آقای عافی پرداختم چرا که این خواسته همسر آقای عافی بود.

وی افزود: این کتاب به اندازه کافی کامل بوده و جاذبه داشت که احساس نمی‌کردم از خواهر و همسر آقای عافی هم گفته شود؛ در واقع زندگی نورالدین عافی معمای حل شده است اما اگر کتاب «نورالدین پسر ایران» نقطه اوج ادبیات مقاومت بدانیم راه را برای بروز و ظهور گنج‌‌های دیگر بسته‌ایم.

* بعد از جنگ، انگار مرا از بهشت بیرون انداخته بودند

سیدنورالدین عافی در ادامه این نشست ضمن بیان خاطرات خود، یادآور شد: من بعد از جنگ جانبازی 70 درصد بودم؛ اگر 6-5 دقیقه دیرتر به اداره می‌رسیدم، نیم ساعت بعد مدیر مرا باز‌خواست می‌کرد؛ به همه کارمندان سرویس ایاب و ذهاب می‌دادند اما به من نمی‌دادند! من هم در سرما و گرما با خط واحد رفت و آمد می‌کردم؛ اغلب همکاران طوری با من صحبت می‌کردند که انگار جنایت کرده‌ام!

وی اضافه کرد: بعد از جنگ، انگار از بهشت مرا به بیرون انداخته بودند؛ از سویی دیگر می‌دیدیم بچه‌های رزمنده درجه و دفتر داشتند، وقتی می‌خواستم برای دیدن آنها بروم باید وقت قبلی می‌گرفتم.

راوی کتاب «نورالدین پسر ایران» یادآور شد: در طول هشت سال جنگ تحمیلی، درست است جنگ بود، امکانات نبود؛ اما جبهه‌ها بهشت بود؛ ما در عملیات خیبر، نان برای خوردن نداشتیم، نان‌های خشکی را که داخل گونی‌ها برای حیوانات نگه داشته بودند، به ما دادند؛ آن نان‌ها را 20 دقیقه در آب می‌انداختیم، اما خیس نمی‌شد. آنجا را خیلی دوست داشتیم، آدم‌ها، آنجا را دوست داشتنی کرده بودند. اما بعد از جنگ به شهرها آمدیم که مانند جهنم است.

وی ادامه داد: آن موقع که به جبهه می‌رفتم، فکر نمی‌کردم که این خاطرات را بگویم و جوانان بخوانند و قدر شهدا را بدانند؛ الان خوشحالم از این موضوع که جوانان این کتاب را ‌خواندند، برخی که به انقلاب بدبین بودند و به انقلاب وابسته شدند؛ نماز نمی‌خواندند، نمازخوان شدند

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 22:55  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

عضو کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با فارس خبر داداعتراض به حذف گام دوم/دولت اجازه افزایش قیمت ۲۰ درصدی را دارد

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه با مصوبه امروز اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها عملا حذف شد، گفت:دولت طبق قانون اجازه افزایش سالانه ۲۰ درصد قیمت‌ها را دارد.

خبرگزاری فارس: اعتراض به حذف گام دوم/دولت اجازه افزایش قیمت ۲۰ درصدی را دارد

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه نمایندگان کمیسیون تلفیق با پیشنهاد آقایان توکلی، نادران و قادری رقم 54 هزار میلیارد تومان برای هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری موافقت کردند و افزود: اما عده زیادی از نمایندگان با این مصوبه مخالف هستند و احتمالا با پیشنهاد دیگری تغییر کند.

عضو کمیسیون تلفیق افزود: اولا دولت یارانه نقدی 44 هزار و 500 تومان که به مردم پرداخت کرده نمی‌تواند کمتر از آن بپردازد ثانیا سهم تولید و بخش تولیدی نیز باید پرداخت شود که با این پیشنهاد سهمی برای آنها باقی نمی‌ماند.

نماینده بجنورد در مجلس افزود: آقایان ابوترابی، فرهنگی و هدایت‌خواه به این مصوبه تلفیق معترض بودند و هر چه به نمایندگان گفتیم با پیشنهاد 72 هزار تومان موافقت کنید این کار انجام نشد، چون اگر آن رقم تصویب می‌شد یک پله کارها به جلو می‌رفت و امکان افزایش قیمت نیز وجود داشت.

ثروتی گفت: در قانون هدفمندی یارانه‌ها اجازه داده شده است دولت سالانه 20 درصد اجازه افزایش قیمت حامل‌های انرژی داشته باشد که اگر پیشنهاد 54 هزار میلیارد تومانی مصوب در تلفیق در صحن مجلس نیز رأی بیاورد، حتی اجازه افزایش 20 درصد قیمت نیز وجود نخواهد داشت.

عضو کمیسیون تلفیق افزود: همانگونه که آقای توکلی با پیشنهاد طرح تثبیت قیمت در مجلس هفتم باعث زیان‌هایی به صنعت آب و برق کشور شد با این پیشنهاد 54 هزار میلیارد تومانی نیز تمام آثار هدفمندی یارانه‌ها زیر سؤال می‌رود و متوقف شد.

عضو کمیسیون تلفیق در پاسخ به این پرسش که آیا نامه آقای لاریجانی رئیس مجلس به مقام معظم رهبری در تصویب این ارقام مؤثر بوده است، گفت: با اعتراض مجلس گام دوم هدفمندی یارانه‌ها متوقف شد اما با تصویب 54 هزار میلیارد تومان امکان تأمین درآمد برای دولت و نیز اختصاص سهم تولید، سهم سلامت و بخش دولتی امکان‌پذیر نیست.

ثروتی تأکید کرد: برخی از نمایندگان می‌خواهند پیشنهاد جایگزینی در در تلفیق ارائه کنند که در حد 72 هزار میلیارد تومان برای هدفمندی یارانه‌ها به تصویب برسد.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 22:53  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

رضایت دادن آقا زاده فراری به محاکمه

منابع آگاه از احتمال بازگشت 'مهدی هاشمی' پس از ماه ها فرار از ایران ، به داخل کشور خبر دادند .
به گزارش مشرق به نقل از  "محدوده" ، آقا زاده فراری که بعد از افشای پرونده امنیتی خود در فتنه 88 به بهانه ادامه تحصیل به لندن گریخته بود ، طی هفته جاری به ایران باز خواهد گشت .

 
بنا به گفته یک منبع آگاه ، بازگشت مهدی هاشمی به کشور بعد از رایزنی های فراوان و تلاش های بسیار دستگاهای امنیتی و قضائی کشورمان صورت گرفته است و فرزند اکبر هاشمی توافق کرده که به محض ورود به ایران ، خود را در اختیار نیروهای امنیتی کشور برای رسیدگی به پرونده اش قرار دهد .

 
این منبع آگاه در پایان افزود : بدون تردید، حجم قابل توجه پرونده‌های مستند موجود در دستگاه‌های اطلاعاتی که با ورود مهدی هاشمی عملیاتی خواهند شد، در کنار مطالبه به‌حق همه مردم برای برخورد با وی، مانع از اعمال نفوذ مجدد در پرونده او خواهد شد.
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:30  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

خبر لنکرانی از ائتلاف جبهه پايداري با متحد

سخنگوي جبهه پايداري گفت:به طور حتم با حضور نامزدهاي جبهه پايداري درمجلس نهم ائتلاف ما و تشکل ها و جريانات ديگر که در قالب گفتمان اصولگرايي فعاليت مي کنند بعيد نيست و بطور حتم ما با جرياناتي مثل جبهه متحد اصولگرايان در مجلس نهم تعامل منسجمي خواهيم داشت.
به گزارش مشرق ، کامران باقري لنکراني سخنگوي جبهه پايداري در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص ادامه فعاليت هاي اين جبهه گفت: علي رغم برخي از گروه ها و تشکل هاي سياسي جبهه پايداري فعاليت هاي منسجمي را براي مجموعه خود در نظر گرفته است و به طور حتم بدون استفاده از بيت المال و وابستگي به کانون هاي ثروت و قدرت مسير خود را براي انتخابات آينده نيز در همين سازکار ادامه خواهد داد.
وي افزود:به طور حتم با حضور نامزدهاي جبهه پايداري درمجلس نهم ائتلاف ما و تشکل ها و جريانات ديگر که در قالب گفتمان اصولگرايي فعاليت مي کنند بعيد نيست و بطور حتم ما با جرياناتي مثل جبهه متحد اصولگرايان در مجلس نهم تعامل منسجمي خواهيم داشت
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:29  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

نتایج آرای ۲۶ نفر اول تهران از مجموع ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار رای/

 تنها ۳۰ صندوق باقی‌مانده است

خبرگزاری فارس: نتایج غیررسمی آرای ۲۶ نفر اول حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر از مجموع یک میلیون و 150 هزار رای ماخوذه مشخص شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، براساس نتایج غیررسمی و تایید نشده از مجموع یک میلیون و 150 هزار رای ماخوذه در حوزه انتخابیه تهران، ری شمیرانات و اسلامشهر به ترتیب نامزدهای زیر حائز رای بیشتر شدند.

گفتنی است بر اساس این آمار فقط شمارش 30 صندوق دیگر در حوزه انتخابیه تهران ری شمیرانات باقی مانده است.

اسامی نامزدها به ترتیب تعداد آرا به صورت حدودی و رند شده به شرح زیر است: 

1- بیژن نوباوه    474 هزار

2- اسماعیل کوثری 474 هزار

3 - علی مطهری  370 هزار

4-نبویان 365 هزار

5- احمد توکلی  362 هزار

6 - باهنر 359  هزار

7- هاشمی 357 هزار

8- زارعی 328

9- رهبر 318 هزار

10 زاکانی 315 هزار

11- طبیب زاده 309 هزار

12- حسینیان 290 هزار

13- مظفر 288 هزار

14- آلیا 285 هزار

15- کوچک زاده 281 هزار

16- مصباحی مقدم 276 هزار

17- افتخاری 275 هزار

18- سلیمانی 273 هزار

19- رحماندوست 270 هزار

20- رسایی 269 هزار

21 بذرپاش 262 هزار

22- طلا 259 هزار

23- نادران 258 هزار

24 محجوب 257 هزار

25- نجابت 245 هزار

26 لاجوردی 244 هزار

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:24  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

نسخه چاپي آمار لحظه‌به‌لحظه رسمی از نتایج آرا در تهران و استان‌های کشور + جدول

خبرگزاری فارس: شمارش آراء 33 حوزه انتخابیه از 18 استان کشور در دور دوم نهمین دوره انتخابات مجلس نهم برای مشخص شدن 65 نماینده هم‌اکنون در حال انجام است و نتایج آن لحظه به لحظه اعلام میشود.

خبرگزاری فارس: آمار لحظه‌به‌لحظه رسمی از نتایج آرا در تهران و استان‌های کشور + جدول

به گزارش خبرنگار سیاسی فارس، براساس اعلام ستاد انتخابات کشور آخرین نتایج شمارش آراء دور دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 33 حوزه انتخابیه به تفکیک استانها تا این لحظه به شرح زیر است:

استان آذربایجان شرقی
حوزه انتخابیه نام نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
تبریز، اسکو و آذرشهر میرهادی قره سید پایداری 125471
رضا رحمانی مستقل 125037
محمد اسماعیل سعیدی متحد/پایداری 120928

 

 
استان اردبیل
حوزه انتخابیه نام نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
اردبیل،نمین، سرعین و نیر  مصطفی افضلی فرد متحد 75975

 

استان ایلام
حوزه انتخابیه نام نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
دهلران آبادانان و دره شهر علی محمد احمدی ایستادگی 52652
ایلام،شیروان چردوال،ایوان و مهران علی اکبر متین اصولگرا 62832
احمد شوهانی متحد 63015

 

استان اصفهان
حوزه انتخابیه نام نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
اصفهان حمیدرضا فولادگر   130636
لنجان مجید منصوری ایستادگی 49411
سمیرم سکینه عمرانی مستقل 20534

 

استان چهار محال و بختیاری
حوزه انتخابیه نام نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
اردل،فارسان،کوهرنگ و کیار حمیدرضا عزیزی فارسانی مستقل 57594

 

استان خراسان رضوی
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
مشهد و کلات جواد کریمی قدوسی پایداری 195380
محمد حسین حسین‌زاده بحرینی متحد 188291

 

استان خوزستان
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
اهواز ناصر سودانی پایداری 99065
شکرخدا موسوی پایداری 122589
دزفول عباسی پاپی زاده پالنگان مستقل 61779
دشت آزادگان ناصر صالحی نصب متحد 25958
آبادان محمدسعید انصاری متحد 23121
سید حسین دهدشتی   20201
ایذه و باغملک حجت الله درویش‌پور   90600
بهبهان محمد باقر شریعتی اصلاح طلب 24748

 

استان سیستان و بلوچستان
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
زابل، زهک و هیرمند حلیمه عالی مستقل 70001

 

استان فارس
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
شیراز سید حسین ذوالانوار متحد/پایداری 98515
آباده ،بوانات و خرم بید رحیم زارع متحد 39561

 

استان کردستان
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
سنندج،دیواندره و کامیاران سالار مرادی مستقل 53211
سید احسن علوی مستقل 41577

 

استان کرمانشاه
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
کرمانشاه محمد رزم متحد 87155

 

استان گلستان
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
گرگان و آق قلا  عیسی امامی ایستادگی 96574

 

استان گیلان
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
طوالش،رضوانشهر و ماسال محمود شکری متحد 84565
رشت غلامعلی جعفر زاده مستقل 43946
 جبار کوچکی نژاد ایستادگی 41086

 

استان لرستان
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد‌ آراء
خرم آباد ابراهیم آقامحمدی متحد 89649
دورود و ازنا  عباس قائید رحمت   56732
پلدختر علی کائیدی متحد 25900
بروجرد بهرام بیرانوند پایداری/متحد 53304

 

استان مرکزی
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد‌ آراء
تفرش،آشتیان و فراهان عباس صلاحی ایستادگی 20171

 

استان همدان
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد‌ آراء
تویسرکان کاظم سلیمی مستقل 20344
همدان و فامنین ابراهیم کارخانه‌ پایداری 62270
ملایر احمد آریایی نژاد پایداری 50631

 

استان یزد
حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش تعداد‌ آراء
مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم عباس زارع زاده مهریزی دخیل متحد 44271

 

حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر
ردیف نام و نام خانوادگی گرایش تعداد آراء
1 بیژن نوباوه وطن متحد/پایداری 371726
2 اسمائیل کوثری متحد/پایداری 323817
3 احمد توکلی متحد 306680
4 علی مطهری صدای ملت-خانه کارگر 290696
5 سید محمود نبویان متحد/پایداری 285648
6 محمد رضا باهنر متحد 282714
7 سید مهدی هاشمی پایداری 281320
8 علی اصغر زارعی پایداری 258069
9 علیرضا زاکانی متحد 248494
10 زهره طبیب زاده نوری متحد/پایداری 241375
11 فاطمه رهبر متحد 236361
12 روح الله حسینیان پایداری 226827
13 حسین مظفر متحد 225479
14 فاطمه آلیا پایداری 223428
15 مهدی کوچک زاده پایداری 219382
16 لاله افتخاری متحد 217623
17 غلامرضا مصباحی مقدم متحد 215986
18 مجتبی رحماندوست متحد 213055
19 محمد سلیمانی پایداری 212306
20 حمیدرسایی پایداری 210643
21 محمد نبی رودکی متحد 207434
22 مهرداد بذرپاش متحد 207137
23 علیرضا محجوب صدای ملت و خانه کارگر 206613
24 حسین طلا پایداری 203766
25 الیاس نادران متحد 202054
26 حسین نجابت متحد  
27 زهره سادات لاجوردی پایداری  
28 پرویز سروری متحد  


+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:23  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

17 اردیبهشت ماه هم رسید طلسم بودجه 91 کی می‌شکند؟

در حالیکه سخنگوی کمیسیون تلفیق پیشتر اعلام کرده بود، بررسی لایحه بودجه 17 اردیبهشت در صحن مجلس آغاز شود، بودجه کماکان در کشاکش چانه‌زنی دولت و مجلس بر سر اعتبار هدفمندی یارانه‌هاست و اساساً معلوم نیست مجلس می خواهد لایحه بودجه سال ۹۱ را برای چه سالی تصویب کند.

خبرگزاری فارس: 17 اردیبهشت ماه هم رسید/ طلسم بودجه 91 کی می‌شکند؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سنت تأخیر در بررسی لوایح بودجه سالیانه از سال 89 گذاشته شد، زمانیکه مجلس به خاظر ضیق وقت از تصویب لایحه بودجه 90 صرفنظر کرد و با تصویب تنخواه 2 دوازدهم تصویب و ابلاغ بودجه سالانه را به سال اجرای آن موکول کرد.

سنتی که در سال 90 هم تداوم یافت و در حالیکه طبق آیین‌نامه داخلی مجلس لایحه بودجه سال بعد باید 15 آذر ماه توسط دولت تقدیم مجلس می‌شد، با 57 روز تأخیر 12 بهمن ماه تقدیم مجلس شد.

در عین حال این تأخیر از جهتی موجه قلمداد می‌شد و آن اینکه دولت در سال 91 باید گام دوم اجرای هدفمندی یارانه‌ها را بردارد، بنابراین باید تمهیدات لازم را برای اجرای گام دوم در بند‌بند بودجه بیاندیشد، اما لایحه بودجه پس از 57 روز تأخیر با یک علامت سؤال بزرگ به مجلس ارائه شد و آن نیز "اعتبار و برنامه دولت برای دومین مرحله آزاد‌سازی قیمت‌ها و به عبارت دیگر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بود".

اگرچه دولتی‌ها اظهار امیدواری می‌کردند که در یک ماه و نیم باقی‌مانده از سال، مجلس بودجه را به پایان ببرد و محمود احمدی‌نژاد هم از مجلس درخواست کرد لایحه را در سه شیفت بررسی و به پایان سال برسانند این درخواست از سوی مجلس که برای انتخابات دوره نهم خود آماده می‌شد، عملاً و قویاً رد شد.

احمد توکلی نماینده تهران و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در این باره اظهار داشت: بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس نمایندگان 10 روز، کمیسیون‌های تخصصی مجلس و کمیسیون تلفیق نیز 15 روز فرصت دارند بودجه را بررسی کنند که زمان بررسی بودجه در تلفیق تا 15 روز نیز قابل تمدید است، بنابراین حتی اگر امسال انتخابات مجلس را هم نداشتیم، بررسی لایحه بودجه تا پایان سال به صحن نمی‌رسید.

بدین ترتیب بود که بررسی بودجه توسط نمایندگان و کمیسیون‌ها آغاز شد و بررسی رسمی بودجه در تلفیق به پایان تعطیلات سال 91 و آغاز به کار مجلس موکول شد.

کمیسیون تلفیق، بررسی بودجه را از نیمه فروردین ماه آغاز کرد که با تمدید مهلت 15 روزه آن، زمان قانونی بررسی بودجه در تلفیق 15 اردیبهشت ماه جاری به پایان رسیده است.

 

این در حالی است که چهارشنبه هفته گذشته  13 اردیبهشت، کمیسیون تلفیق تازه وارد شور با رئیس جمهور برای تصمیم‌گیری درباره نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و پر کردن جای علامت سؤال بزرگ در بودجه 91 شد.

اعضای کمیسیون تلفیق نتایج نشست را نظر رئیس جمهور برای اصلاح قیمت‌ها با شیب تند 135 هزار میلیارد تومان اعلام کردند و از اظهار نظرهای انتشار یافته اعضای تلفیق چنین برمی‌آید که نظر رئیس جمهور برای برداشتن گام دوم هدفمندی چندان هم به مذاقشان خوش نیامده است، در عین حال درباره اینکه مجلس در نتیجه این شور به چه تصمیمی رسیده هنوز خبری در دست نیست و این وقفه و سکون دوباره در روند بررسی بودجه نیز تا حدودی طبیعی به نظر می‌رسد، چرا که مجلس وارد دور دوم رقابت‌های انتخاباتی خود شد و یک بار دیگر لایحه بودجه هر چند برای مدت زمان کوتاه مسکوت ماند.

بررسی بودجه 91 در تلفیق امروز نیمه اول اردیبهشت را پشت سر گذاشته و هنوز خبری از تصمیم کمیسیون تلفیق درباره مهمترین فصل بودجه یعنی اعتبار مرحله دوم اجرای هدفمندی یارانه‌ها نیست، این در حالی است که سخنگوی کمیسیون تلفیق پیش از این اعلام کرده بود تلاش می‌کنیم لایحه بودجه 91، هفده اردیبهشت آماده طرح در صحن علنی مجلس باشد.

به گفته خود مفتح بودجه 91 باید حداکثر تا پایان اردیبهشت برای اجرا به دولت ابلاغ شود چرا که قوه مجریه تا 31 اردیبهشت مهلت اجرای تنخواه 22 هزار میلیارد تومان و به عبارتی بودحه 2 دوازدهم را دارد.

در هر صورت زمان بررسی بودجه در تلفیق در حالی حداکثر مدت قانونی خود یعنی 30 روز را پشت سر گذاشته که هنوز پاسخی به بزرگترین سؤال و ابهام بودجه 91 داده نشده است.

این در حالی است که آیین‌نامه داخلی مجلس برای بررسی بودجه در صحن زمانی را پیش‌بینی نکرده است، اما به نظر نمی‌رسد بودجه بتواند در صحن علنی مجلس نیز سرعت لازم برای تصویب را طی کند چرا که سال 91 با موجی از گرانی‌ها فزاینده آغاز شد و بار تورمی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها که بدون شک بر گرانی‌های اخیر تلنبار خواهد شد، نکته‌ای نیست که مجلس بتواند به آسانی از کنار آن بگذرد.

این وضعیت یک سؤال بزرگ را پیش روی اقتصاد کشور در سال 91 قرار می‌دهند و آن اینکه لایحه بودجه سال جاری قرار است برای کی تصویب شود؟

کسانیکه از روند تصحیح و اجرایی شدن قوانین بودجه سالانه کشور مطلع‌اند به خوبی می‌دانند که بودجه سالانه حتی اگر در مهلت قانونی خود یعنی پایان سال قبل تصویب و به دولت ابلاغ شود تا تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی و قابلیت اجرایی شدن به حداقل سه ماه زمان نیاز دارد و عملا آیین‌نامه‌های اجرایی بودجه‌های سالیانه در شرایط معمول در تیرماه قابلیت اجرا پیدا می‌کنند، حال با این اوصاف به نظر می‌رسد که اجرایی شدن بودجه سال 91 در بهترین شرایط به شهریور ماه برسد و این سؤال را به وجود می‌آورد که اساسا مجلس لایحه بودجه سال 91 را برای کدام سال تصویب می‌کند؟

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:21  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

قادری بخبر دادمخالفت تلفیق با درآمد 70، 100 و 130 هزار میلیاردی دولت از ‌یارانه‌ها

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 91 از مخالفت کمیسیون متبوعش با کسب درآمد 130، 100 و 70 هزار میلیارد تومانی از اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها خبر داد.

خبرگزاری فارس: مخالفت تلفیق با درآمد 70، 100 و 130 هزار میلیاردی دولت از ‌یارانه‌ها

جعفر قادری نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1391 کل‌کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در جلسه صبح امروز تلفیق میزان درآمد حاصله از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه پیشنهاد موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد پیشنهاد کسب درآمد 130 هزار میلیاردی از اجرای فاز دوم قانون یارانه‌ها را مطرح کرد که با مخالفت اعضای کمیسیون تلفیق روبرو شد.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 91 بر همین اساس یادآور شد: در ادامه این جلسه تعدادی از اعضا پیشنهاد کسب درآمد 100 هزار میلیاردی را مطرح کردند که این پیشنهاد نیز با مخالفت اعضا مواجه شد.

قادری یادآور شد: کمیسیون اقتصادی نیز در این جلسه پیشنهاد کسب درآمد 70 هزار میلیاردی از اجرای فاز دوم قانون هدفمندکردن یارانه‌ها را مطرح کرد که این پیشنهاد نیز با رأی منفی اعضای تلفیق روبرو شد.

وی در خاتمه متذکر شد: بنده و آقایان توکلی، نادران و تعدادی از اعضای کمیسیون تلفیق پیشنهاد کسب درآمد 54 هزار میلیاردی از اجرای فاز دوم قانون یارانه‌ها را ارائه کردیم که بررسی این پیشنهاد به جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق موکول شد.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:18  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

حمیدرضا عزیزی از حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كیار و كوهرنگ به مجلس راه یافت


 رییس ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری گفت: با اتمام شمارش آراء ماخوذه در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار 'حمیدرضا عزیزی فارسانی'‌ با كسب اكثریت آراء به عنوان نماینده مردم در این حوزه انتخابیه در مجلس نهم انتخاب شد.

حمیدرضا عزیزی از حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كیار و كوهرنگ به مجلس راه یافت

'یزدان جلالی' صبح شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در تنها حوزه انتخابیه استان كه نتیجه انتخابات به دور دوم كشیده شده بود ، حمیدرضا عزیزی با كسب 57 هزار و 594 رای از مجموع 103 هزار و912 رای صحیح ماخوذه منتخب مردم حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار در مجلس نهم شد.

وی ادامه داد: 'علی یوسف پور ناغانی' دیگر نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس نهم در این حوزه انتخابیه 46 هزار و 318 رای كسب كرد.

جلالی تعداد واجدین شرایط شركت در انتخابات دور دوم در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار را 165 هزار نفر اعلام كرد و اظهار داشت: از این تعداد 104 هزار و 491 نفر در انتخابات شركت و رای خود را به صندوق انداختند كه تعداد آراء صحیح 103 هزار و 912 رای و میزان مشاركت مردم در دور دوم انتخابات بیش از 63 درصد بوده است.

انتخابات دور دوم در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار به صورت رایانه ای برگزار شد.

از استان چهارمحال و بختیاری چهار نماینده به مجلس شورای اسلامی راه می یابد.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:17  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

'علی یوسف پور'، اننخاب' حمیدرضا عزیزی' را تبریك گفت

'علی یوسف پور ناغانی' ، نامزد انتخاباتی مرحله دوم انتخابات حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار، انتخاب 'حمیدرضا عزیزی' را به عنوان نماینده منتخب مردم این حوزه انتخابیه در مجلس شوارای اسلامی تبریك گفت.

'علی یوسف پور'،  اننخاب' حمیدرضا عزیزی'  را تبریك گفت

به گزارش ایرنا، در پیام تبریك یوسف پور، آمده است:

جناب آقای دكتر' حمیدرضا عزیزی فارسانی منتخب مردم حوزه انتخابیه' اردل، فارسان، كیار و كوهرنگ'

اعتماد مردم شریف حوزه انتخابیه ' اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار' را به جنابعالی تبریك عرض نموده و از خداوند متعال توفیق شما را در انجام وظایف نمایندگی آرزومندم.

در ادامه این پیام آمده است: اجرای عدالت، خواست اصلی مردم ایران و استان چهارمحال و بختیاری است كه امید است با تلاش مجدانه در راه آرمان های امام علی علیه السلام موفق باشید و با وحدت نظر با دیگر نمایندگان استان در دوره نهم، فصل جدیدی از عمران و آبادی در استان چهارمحال وبختیاری آغاز شود.

یوسف پور ناغانی در پایان پیام خود آورده است: اینجانب نیز از هر نوع كمك و مساعدتی كه در این جهت از دستم برآید كوتاهی نخواهم كرد.

به گزارش ایرنا، 'حمیدرضا عزیزی ' با كسب 57 هزار و 464 رای از مجموع 103 هزار و 942 رای صحیح ماخوذه منتخب مردم حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار در مجلس نهم شد و 'علی یوسف پور ناغانی' دیگر نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس نهم در این حوزه انتخابیه 46 هزار و 478 رای كسب كرد.

انتخابات دور دوم در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار به صورت رایانه ای برگزار شد.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:16  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

از روز جاری/

طرح جامع گمرك نوین كلید خورد

رییس كل گمرك ایران از اجرایی شدن طرح جامع گمرك نوین( نگین ) از روز جاری خبر داد و گفت: دستیابی به گمرك الكترونیك ، اصلاح قوانین و مقررات ، توانمندسازی نیروی انسانی ، اصلاح فرآیند ها و رویه های گمركی و اصلاح شیوه های نوین مدیریتی مبتنی بر ریسك از مفاد اجرای این طرح است.

1391/02/16 - 05:24

به گزارش خبرنگار ایرنا، ' عباس معمارنژاد' روز شنبه در حاشیه نشست آغاز اجرای طرح جامع گمرك نوین كه صبح امروز در فرودگاه مهر آباد برگزار شد، افزود: گمرك در سطح بین المللی و ایران دارای دو هدف عمده تسهیل تشریفات به معنای افزایش سرعت و كاهش هزینه بر اساس تقاضای فعالات اقتصادی و از طرفی اجرایی كردن انتظارات دولت در اجرای درست قوانین و مقررات و همچنین نظارت بر ورود و خروج كالا و مسافر از كشور است.

وی با بیان آنكه دستیابی به این اهداف نیازمند دقت بیشتر در گمرك است ، اظهار داشت: برای دستیابی به این اهداف باید در ابعاد مختلف نظیر شیوه های مدیریت ، قوانین و مقررات ، منابع انسانی ،فرآیندها و رویه های گمركی تغییراتی ایجاد و شیوه ها و رویكردهای نوین و مدرنی را برای انجام تشریفات گمركی اجرایی كنیم.

معمارنژاد تصریح كرد: بر همین اساس از سال گذشته بحث اجرای طرح جامع گمرك نوین ( نگین ) را در دستور كار قرار دادیم و از امروز نیز اجرای آن آغازمی شود.

وی توضیح داد: این طرح دارای چهار فاز است كه در فاز اول آن مشاور طرح ، فعالیتش را به صورت رسمی از امروز اجرایی می كند تا زمینه دستیابی به نقشه راه و برنامه مدون برای گمرك نوین ایجاد شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان آنكه ،در فاز دوم، طرح های محوری با هدف تغییرات اساسی در فرآیندهای گمركی اجرایی می شود، اظهار داشت: در فاز سوم نیز طرح به صورت ملی اجرایی می شود و در فاز چهارم نیز تثبیت طرح ها و پشتیبانی برای تداوم آنها در دستور كار قرار می گیرد.

معمار نژاد گفت: در پایان اجرای این طرح كه 36 ماه زمان برای آن در نظر گرفته شده ، گمرك می تواند تمام تقاضای فعالان اقتصادی و دولت را اجرایی كند.

وی با بیان آنكه نباید تصور كرد كه طرح جامع گمرك نوین مترادف با الكترونیكی كردن گمرك است، افزود: الكترونیكی كردن گمرك یكی از اجزای طرح نوین است.

وی گفت:نمی توانیم از فناوری های نوین، خصوصیات و ویژگی های گمرك الكترونیك استفاده كنیم، مگر آنكه مقررات را اصلاح و شیوه های نوین مدیریتی مبتنی بر مدیریت ریسك را اجرایی و توانمندی كاركنان را افزایش دهیم.

رییس كل گمرك ایران ادامه داد: باید با توجه به اینكه به دنبال تخصیص بهینه منابع و امكانات هستیم، با مدیریت خطر، محموله های پرخطر را شناسایی و كنترل رابیشتر كنیم .

معمارنژاد در خصوص وضعیت كنونی سرعت و دقت در گمرك گفت:میانگین زمانی واردات در ایران حدود 32 روز و صادرات 25 روز است، كه البته در این مدت چهار مرحله آماده كردن اسناد گمركی ، كنترل گمركی و فنی ، تخلیه و بارگیری در بندر و حمل و نقل داخلی انجام می شود.

وی ادامه داد:در هماهنگی با معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری و سایر سازمان های مرتبط قرار است این مدت زمان برای امسال و سال آینده 20 درصد كاهش یابد.

معاون وزیر اقتصاد ، میانگین زمان انجام تشریفات گمركی در دنیا را 15 روز اعلام كرد و گفت: بر همین اساس باید 17 روز از زمان تشریفات واردات و 10 روز از زمان تشریفات صادرات كاسته شود.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:15  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

عکس/اسناد غیرت یک ملت (10)

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:28  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

عکس/اسناد غیرت یک ملت(9)

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:28  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

عکس/ اسناد غیرت یک ملت(7)

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:27  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

عکس/اسناد غیرت یک ملت(5)

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:26  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

تصاویر/همراه با صندوق سیار انتخابات

دومین مرحله انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور گسترده مردم تهران برگزار شد.

 

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:26  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر