پایگاه خبری ،تحلیلی چهارمحال وبختیاری

خبری ؛تحلیلی؛سیاسی؛اجتماعی؛اقتصادی وفرهنگی

نهاوندیان:


گزارش بدهند که در فصل اول سال، چه کرده اند؟

/افزایش فشار بانکها بر واحدهای تولیدی

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: فشار بیشتر بانک‌ها آن‌ها را به جایی نمی‌رساند و این کار حتی به صلاح بانک‌ها هم نیست.

محمد نهاوندیان در سیزدهمین جلسه هیأت نمایندگان اتاق ایران با بیان اینکه یک فصل از سال تولید ملی،‌کار و سرمایه ایرانی گذشت افزود: شایسته است در این سال که بر حمایت از کار و سرمایه ایرانی تأکید شده است، حداقل گزارش فصلی در سطح ملی در این خصوص داشته باشیم تا ببینیم در این فصل در این زمینه چه کرده ایم؟
رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: در پایان فصل دستگاه های مسئول گزارشی ارائه کنند تا ببینیم وضعیت تولید ملی در صنعت، کشاورزی، نفت، معدن و سایر بخش ها چگونه است.
وی به ضرورت تجمیع این گزارش ها در سطح ملی اشاره کرد و گفت: اتاق بازرگانی ایران هم باید وظیفه خود را در این زمینه انجام دهد از این رو از همه تشکل ها و اتاق ها می خواهم تا گزارش های تفکیکی خود را در زمینه های مختلف ازجمله خودروسازی، قطعه سازی، صنعت منسوجات، صنایع غذایی و موارد دیگر تنظیم و ارائه کنند.
نهاونديان همچنين با انتقاد از اينكه بانك‌ها تلاش مي‌كنند براي وصول مطالبات معوق خود توليدكنندگان را بيش از پيش تحت فشار قرار بگذارند، گفت: من بايد اعلام كنم كه فشار بيشتر بانك‌ها آن‌ها را به جايي نمي‌رساند و اين كار حتي به صلاح بانك‌ها هم نيست.
وي با تاكيد بر اينكه اجراييه صادر كردن كار را به جايي نمي‌رساند، گفت: همه بايد بدانند كساني كه در سيستم بانكي تخلف كرده‌اند و به عمد بدهي خود را نمي‌پردازند حسابشان از اكثريت توليدكنندگان جداست.
نهاونديان همچنين بر لزوم اجرايي شدن يكسان‌سازي قراردادهاي بين بانك‌ها و واحدهاي توليدي براي ارائه تسهيلات تاكيد كرد و گفت: بانك مركزي مكلف شده ظرف شش ماه فرم‌هاي يكنواختي را براي عقود اسلامي البته با اعتبارسنجي مشتريان تهيه كند و اميدواريم اين موضوع هرچه زودتر عملياتي شود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از گام های دیگری که برای تسهیل کار تولید در قانون بودجه 91 برداشته شد، ادامه اجرای بند 28 قانون بودجه پارسال بود که در آن تصریح شده؛ در مواردی که واحدهای تولیدی تقصیری نداشته اند بدهی های معوق آنها پنج سال به تعویق بیفتد.
وی افزود: این بحث در شورای پول و اعتبار مطرح و مقرر شد که امسال زودتر از پارسال به این مطلب پرداخته شود، از این رو مهلت دو هفته ای و کارگروهی هم که در آن اتاق عضو است تعیین شد.
نهاوندیان با بیان اینکه اتاق بازرگانی ایران در این باره فعال برخورد کرده است گفت: ضرورت تسریع در این خصوص مورد تأکید است و تقاضا داریم بانک ها همکاری کنند و اینکه به بهانه ابلاغ نشدن این بخشنامه برخی بانک ها فشار بر واحدهای تولیدی را بیشتر کنند ما را به جایی نمی رساند زیرا صلاح بانک ها هم در این است که واحدهای تولیدی ما کارشان به جریان بیفتد.
رييس اتاق بازرگاني صنايع، معادن و كشاورزي ايران همچنين با بيان اين‌كه بايد براساس قانون بهبود فضاي كسب و كار نماينده اتاق بازرگاني و بخش خصوصي در همه مراحل تصميم‌گيري حضور داشته باشد، گفت: اين موضوع بايد حداكثر تا سه ماه آينده عملياتي شود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: البته تصمیمی که اینگونه و با این فرایند گرفته شود حتماً ضمانت اجرایی بیشتر و زمینه تحقق بالاتری خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: در فضای امسال بیش از هر زمان دیگر به تعامل و همکاری نیاز داریم و باید در سال تولید ملی تصمیم های ما در حوزه های اقتصادی همراه با تعامل و همکاری باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 8:4  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

واکنش داود احمدی‌نژاد به اظهارات اخیر معاون اول رئیس جمهور


بارها به طور کتبی گزارش‌های فساد را ارائه کرده‌ام
چپاول بیت‌المال توسط افراد "خاص"

خبرگزاری فارس: برادر رئیس جمهور در واکنش به اظهارات اخیر معاون اول رئیس جمهور گفت: ‌بنده بارها گزارش شفاهی و کتبی خود را به بزرگ‌تر اینها ارائه کردم که این افراد‌ چرا باید‌ در کنار شما باشند‌ ولی کسی گوش نکرد‌.

خبرگزاری فارس: بارها به طور کتبی گزارش‌های فساد را ارائه کرده‌ام / چپاول بیت‌المال توسط افراد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، داود احمدی نژاد شامگاه امروز در جمع رهپویان ولایت شهرستان محمودآباد با اشاره به مکارم اخلاق که مهم‌ترین دلیل بعثت رسول گرامی اسلام بوده است، بیان داشت: باید این صفت ارزشمند را سرلوحه قرار دهیم و همواره در راه رسیدن به این صفت الهی تلاش کنیم.

احمدی‌نژاد امر به معروف و نهی از منکر را نیز از دیگر وظایف مهم هر مسلمان برشمرد و اظهار داشت: امروز اگر برخی افراد مسئول جامعه این وظیفه مهم را به درستی انجام می‌دادند و همچنین از امر به معروف و نهی از منکر دیگران استقبال می‌کردند، وضعیت جامعه بدین صورت نمی‌شد.

برادر رئیس جمهور درباره اظهار نظر آقای (ج ـ الف) که یکی از متهمان پرونده اختلاس در بیمه است، تصریح کرد: این فرد در دادگاه عنوان کرده که آقای (م ـ ر) و آقای (الف ـ ر) که از نزدیکان رئیس جمهور بوده‌اند و دومی که خود را نماینده امام زمان (عج) می‌داند به من گفته که ما داود احمدی‌نژاد را از سر راه برداشتیم تا بهتر بتوانیم به اهداف خود که همان چپاول بیت‌المال است، دست یابیم.

احمدی‌نژاد ادامه داد: این دو نفر که خود نیز از متهمان این پرونده و پرونده بزرگ اختلاس هستند به چه دلیل بنده را به ادعای خودشان کنار زدند و این یعنی اینکه آنها کارهای خلافی انجام می‌دادند و من مانع کارشان بودم.

داوود احمدی‌نژاد با بیان اینکه من امر به معروف و نهی از منکر کردم ولی در گوش این افراد نرفت، اضافه کرد: با این فراز و نشیب اجتماعی به ویژه در مسائل اقتصادی باید گفت که در حق ملت، جفای بزرگی از سوی آنها صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بنده بارها گزارش شفاهی و کتبی خود را به بزرگ‌تر اینها ارائه کردم که این افراد که هستند و چرا باید این افراد در کنار شما باشند، ولی کسی گوش نکرد و وظیفه هر کسی بعد از اینکه طرف مقابل به امر به معروف و نهی از منکر او گوش نداد، یک فریاد بلند است که من این کار را به نمایندگی از شما ملت انجام دادم.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه باید همواره عمل صالح انجام دهیم، اذعان داشت: یک جامعه تنها با عمل صالح به هدف نمی‌رسد بلکه باید امر به معروف و نهی از منکر نیز در کنار آن باشد و بنده هر کجا که باشم احساس خادمی به مقام عظمای ولایت و مردم شریف ایران را دارم.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 8:2  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

سرپرست سازمان هدفمندی یارانه‌ها:افزایش ۳۰۰۰تومان یارانه نان به معنی اجرای فاز دوم هدفمندی نیست

خبرگزاری فارس: سرپرست سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: واریز ۳ هزار تومان به حساب سرپرستان خانوار بابت گران شدن نان به معنی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیست.

خبرگزاری فارس: افزایش ۳۰۰۰تومان یارانه نان به معنی اجرای فاز دوم هدفمندی نیست

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بهروز مرادی در گفت‌وگو با شبکه یک سیما افزود: براساس توافق رئیس جمهور و رئیس مجلس 28 هزار تومان یارانه‌ای که قبلاً به حساب سرپرستان خانوار واریز شده بود، از فردا دوشنبه 29 خردادماه مصادف با عید بزرگ مبعث قابل برداشت است.

سرپرست سازمان هدفمندی یارانه‌ها افزود: این افزایش 3 هزار تومانی یارانه نقدی به ازای هر نفر بابت 9 ماه باقیمانده سال 91 است که قبلاً به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و از فردا اجازه برداشت داده می‌شود و بانکها آمادگی دارند از فردا به مردم خدمات ارائه کنند و اجازه برداشت 28 هزار تومان را یکجا به مردم بدهند.

محمدرضا فرزین دبیر ستاد هدفنمدی یارانه‌ها نیز در این باره گفت: 28 هزار تومان یارانه واریز شده به حساب سرپرستان خانوار برای افرادی است که مشمول گام دوم هدفمندی یارانه‌ها هستند که تعداد آنها حدود 70 میلیون ایرانی را شامل می‌شود.

دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها گفت: برای یک خانوار 4 نفری 112 هزار تومان واریز شده که از فردا به مناسبت عید مبعث قابل برداشت است.

فرزین تأکید کرد: قیمت نان علی‌رغم میل باطنی دولت گران شده بود و افزایش هزینه به مردم تحمیل می‌شد که این 28 هزار تومان برای 9 ماه سال به ازای هر نفر 3 هزار تومان واریز شده است.

دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: آزاد شدن 28 هزار تومان ارتباطی به اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها ندارد و امشب که شب عید است، به عنوان عیدی به مردم پرداخت می‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 8:2  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

وزیر اطلاعات خبر داد:20 نفر از عوامل ترور شهدای هسته‌ای‌ دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: وزیر اطلاعات از دستگیری 20 نفر از عوامل مرتبط با ترور شهدای هسته ای ایران خبر داد و اعلام کرد در مورد مکان و مناطق بازداشت متهمان نیز در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

خبرگزاری فارس: 20 نفر از عوامل ترور شهدای هسته‌ای‌ دستگیر شدند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین 'حیدر مصلحی' وزیر اطلاعات روز یکشنبه در گفت‌وگویی تلویزیونی با تبریک موفقیت سربازان گمنام امام زمان(عج) در دستگیری عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای کشور افزود: دلایل فنی و متعددی سبب عدم تشریح چگونگی و مکان دستگیری تروریست ها طی چند روز گذشته شد. 

وی اضافه کرد: همیشه متهمی که بازداشت می‌شود، هدف دستگیری نیست و در بسیاری موارد از طریق او می‌خواهیم سایر مرتبطان وی را پیدا کنیم؛ از طرف دیگر در بسیاری از موارد براساس نیاز تا مدتی، ارتباط قبلی متهمان با همدستانشان، یا با شبکه مورد نظر یا با سرویس اطلاعاتی حریف را ادامه می دهیم و

به اصطلاح اطلاعاتی، فرد را سفید نگه می‌داریم و از این طریق به جمع‌آوری اطلاعات از حریف ادامه می‌دهیم یا اطلاعات فریب به خورد حریف می‌دهیم.

وزیر اطلاعات ادامه داد: وقتی طرف مقابل نداند که بازداشت‌ شدگان از چه زمانی در اختیار ما بوده‌اند، عملا به این معناست که نخواهد دانست از چه زمانی تماس‌هایی که ظاهرا با عوامل خود می‌گرفته، ما دریافت‌کنندگان پیام‌هایش بوده‌ایم؛ ضمن آنکه نمی‌داند از چه زمانی اطلاعاتی که به عنوان حاصل جمع‌آوری‌های متهمان دریافت می‌کرده، عملا اطلاعات فریبی دریافتی از ما بوده است.

مصلحی همچنین در مورد مناطقی که عوامل تروریستی در آنجا بازداشت شده‌اند، اظهار داشت: مکان و مناطق بازداشت متهمان پس از رفع محذوریت‌ها اعلام خواهد شد.

وی درباره اتهامات عوامل بازداشتی نیز گفت: به دلیل آن که در حال حاضر پرونده در دست تحقیق است، باید مدتی صبر کرد تا سایر اتهامات کاملا محرز و مستند شود اما در مجموع، اتهامات آنها بیش از آن است که در اطلاعیه اخیر وزارت اطلاعات آمده بود.

وی در این باره افزود: به طور نمونه در ترور شهید دکتر علی‌محمدی پیش از این، فقط عامل اصلی بمب‌گذاری بازداشت شده بود و در آن زمان تیم همکاران او اعم از عناصر شناسایی و پشتیبانی را دستگیر نکردیم که با پیگیری‌های بعدی و با تکمیل جمع‌آوری‌ها ، سرانجام تعدادی از همکاران معدوم 'جمالی فشی' را در شبکه‌های اخیر بازداشت کردیم.

وزیر اطلاعات درباره ارتباط عوامل یک شبکه تروریستی مرتبط با رژیم جعلی اسرائیل که فروردین‌ماه امسال همراه با بمب‌های سنگین و سلاح‌های مختلف و سایر تجهیزات نظامی بازداشت شدند و درصدد انجام اقدامات خرابکارانه در کشور بودند با عوامل بازداشت‌های اخیر نیز گفت: به طور قطع این دو شبکه با یکدیگر در کشور، تماس مستقیم داشتند.

مصلحی با تاکید بر اینکه جمع‌آوری‌های اطلاعاتی در این خصوص به خارج از کشور نیز کشیده شده است، تصریح کرد: دلیل کشیده شدن جمع‌آوری‌های اطلاعاتی به خارج آن است که رژیم صهیونیستی در اقدامات تروریستی گذشته مطلقا تنها نبوده‌ است.

به گفته وی، رژیم صهیونیستی فقط نقش یک نقاب را ایفا کرده و آنها از اطلاعات، امکانات، آموزش و ارتباط دو سرویس CIA و MI6 در چند عملیات گذشته بهره برده‌اند.

مصلحی با بیان اینکه همان واقعیتی که در صحنه‌های سیاسی عملیاتی چند دهه گذشته می‌بینید، عین همان را در چند عملیات تروریستی اخیر مشاهده می‌کنید، خاطرنشان کرد که این به معنای آن است که «جنگ نیابتی» توسط یک موجودیت جعلی موسوم به اسرائیل و «نقش حمایتی» آن با حمایت تمام عیار توسط دولت‌های آمریکا و انگلیس صورت می گیرد.

وی افزود: عین این واقعیت را در جنگ‌های پنهان، نبردهای اطلاعاتی و عملیات تروریستی رژیم اشغالگر قدس مشاهده می‌کنید؛ واضح‌ترین مصداق آن را در چند عملیات انجام شده در کشور می‌بینید.

وزیراطلاعات افزود: این واقعیت را به خصوص اینکه وزارت اطلاعات مجرای نفوذی به دستگاه‌های اطلاعاتی-امنیتی رژیم اشغالگر قدس دست یافته، به عینه مشاهده می‌کنیم و در موقع لازم در این خصوص افشاگری خواهیم کرد.

مصلحی برخورداری رژیم صهیونیستی از حمایت‌های بسیار زیاد برخی کشورها را یادآور شد و گفت: آن رژیم حداکثر استفاده ممکن را از خاک و تسهیلات چندین کشور در این قبیل عملیات می‌کند.

وی اضافه کرد: در کشفیات مربوط به دو شبکه اخیر ملاحظه شد که رژیم اشغالگر قدس از خاک یک کشور همسایه مجاور خاک کشورمان، حداکثر بهره‌برداری را کرده است به طوری که حتی در آن کشور، پایگاه آموزش تروریستی و پادگان نظامی در اختیار دارند؛

ضمن آنکه ستاد عملیاتی مشترک آمریکا، انگلیس و رژیم اشغالگر قدس در همانجا مستقر است ‌و علیه کشور ما سناریوهایی را طراحی و اجرا می‌کند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: البته یقین داریم که این وضعیت با اطلاع و با اجازه دولت کشور همسایه نیست؛ همچنین در اطلاعات جمع‌آوری شده در مورد دو شبکه اخیر مشاهده شد که تروریست‌ها به راحتی و به فراوانی از خاک یک کشور همسایه برای رفت و آمد آزادانه به سرزمین‌های اشغالی و برای نقل و انتقال اسلحه و مواد انفجاری استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این واقعیت بسیار تلخی است که دولت‌های مورد نظر (همسایه) باید در نظر داشته باشند و راهکاری برای حل این مشکل پیدا کنند زیرا این وضعیت برای هیچ همسایه‌ای قابل تحمل نیست.

وی یادآورشد: البته پیش از این نیز بهره‌برداری مثلث خبیث آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی از خاک برخی از همسایگان کشف شده بود که قصد داریم از این پس هشدار لازم را به نحو مقتضی به آنها بدهیم.

وزارت اطلاعات 25 خرداد ماه جاری با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: عوامل اصلی ترور شهیدان 'مجید شهریاری'، 'مصطفی احمدی روشن' و ' رضا قشقایی' شناسایی شده و طی سلسله عملیات برق آسا و مقتدرانه در مناطق مختلف دستگیر شده و به بازداشتگاه ها منتقل شدند

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 7:59  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 


ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد
وقتی خورشید از غار حرا پایین آمد، جهان روشن شد

۲۷ رجب روز برانگیخته شدن آخرین سفیر الهی به پیامبری و بزرگترین عید مسلمانان به شمار می‌رود.

خبرگزاری فارس: وقتی خورشید از غار حرا پایین آمد، جهان روشن شد

  27 رجب روز عید بزرگ مبعث مسلمانان یعنی روزی که پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص)‌ از جانب خداوند به پیامبری مبعوث شد و اولین آیات نورانی قرآن (اقراء باسم ربک الذی خلق) در بیت‌المعمور و قلب نازنین پیامبر نازل شد.

وقتی پیامبر(ص) که طبق عادت گذشته برای راز و نیاز تنهایی به غار حرا در کوه نور مراجعه می‌کردند، این بار انگار بار سنگینی بر دوش داشته و وقتی به خانه خدیجه همسر مهربان رسید، احساس خستگی شدید و عرق کردگی در چهره مبارک رسول خدا پیدا بود و وقتی علت سؤال شد، پیامبر فرمودند فرشته وحی آیات الهی را نازل کرده و از جانب خداوند به پیامبری برانگیخته شده‌اند.

آنچنان بود که خداوند خواست در سرزمینی که مردم آن به عادت قبایل بدوی زندگی می‌کردند و تنها هنر آنها علاقه به شعر، شتر و شمشیر بود، اما در این میان پیامبر رحمة للعالمین از بین همه مردم برانیگخته شد که قبل از آن نزد هیچ استاد و در هیچ مدرسه‌ای درس نخوانده بود، اما وقتی آیات نورانی بر قلب مبارک پیامبر نازل شد، راهنما و پیامبر میلیون‌ها انسان در سراسر جهان شده و هنوز چراغ هدایت بشریت را روشن نگه داشته اند.

لسان‌الغیب شیرازی حافظ در این زمینه می‌گوید:

ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد/ دل رمیده ما را انیس و مونس شد

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت/به غمزه‌ای مسئله‌‌آموز صد مدرس شد

پیامبر گرامی اسلام در زمانی به رسالت مبعوث شدند که جاهلیت بدوی سراسر سرزمین حجاز را فرا گرفته، به گونه‌ای که داشتن دختر را ننگ می‌دانسته و وقتی خانواده‌ای صاحب فرزند دختر می‌شد، چهره در هم کرده و ناراحت می‌شدند، تا اینکه این دختر در سنین کودکی طی یک مراسم جاهلی و غلط همراه پدر به بیابان رفته و زنده به گور می‌شد، اما در این شرایط ،خداوند به رسول گرامی اسلام دختری عطا کرد که در قرآن از آن به کوثر یاد می‌شود و نام او را فاطمه نهاد که فرمود فاطمه پاره تن من است و او مادر پدرش است و هرکس او را خشنود کند، مرا خشنود کرده و هرکس مرا خشنود کند، خدا را خشنود کرده است.

امروز با گذشت 1433 سال از آن زمان، نور هدایت پیامبر اسلام هر روز فراگیرتر شده و مسلمانان سراسر دنیا به رقم یک میلیارد و 500 میلیون نفر رسیده است.

در واقع با نزول قرآن آخرین کتاب آسمانی دین خدا نیز کامل شد و سلسله نورانی پیامبران به پایان رسیده و پیامبر خاتم علاوه بر اینکه همه ادیان آسمان قبلی را تأیید کردند، علاوه بر آن مهر خاتمیت بر سلسله پیامبران نهادند.

امانت گرانقدر الهی که به کوهها عرضه شد و از پذیرفتن آن خودداری کردند، اما بر قلب پیامبر نازل شده و این رسالت الهی را بدون کم و کاست به انجام رسانید و امروز فریاد دعوت به حق و توحید از پس قرن‌ها به گوش میلیون‌ها مسلمان در جهان می‌رسد.

امروز نام مبارک حضرت محمد (ص) بیشترین فراوانی در بین مسلمانان جهان دارد و میلیون‌ها انسان به نام محمد و سایر القاب و کنیه‌های رسول خدا در سراسر جهان نامیده شده‌اند.

هر سال که حدود 3 میلیون زائر از سراسر دنیا در موسم حج تمتع به سرزمین وحی مشرف می‌شوند، به مدینةالنبی مشرف شده و مرقد نورانی رسول خدا نیز زیارت می‌کنند و این از برکت همان بعثت و نزول قرآن بر قلب پیامبر است که هر روز عشق به رسول خدا در دل مسلمانان بیشتر می‌شود.

از طرفی طبق وعده الهی که «انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون» قرآن کتاب جاوادنه و آسمانی در سراسر دنیا می‌درخشد و مسلمانان هر روز به معارف قرآن علاقه‌مندتر می‌شوند.

همان گونه که مولوی گفت «مصطفی را وعده کرد الطاف حق/گر بمیری تو نمیرد این سبق»

 

حکیم نظامی گنجوی نیز در نعت رسول گرامی گوید:

محمد کافرینش هست خاکش /هزاران آفرین بر جان پاکش

چراغ افروز چشم اهل بینش/ طراز کارگاه آفرینش

ریاحین بخش باغ صبحگاهی/کلید مخزن گنج الهی

یتیمان را نوازش در نسیمش/از آنجا نام شد در یتیمش

به معنی کیمیای خاک آدم/به صورت توتیای چشم عالم

سرای شرع را چون چار حد بست/بنا بر چار دیوار ابد بست

ز شرع خود نبوت را نوی داد/خرد را در پناهش پیروی داد

اساس شرع او ختم جهانست/شریعت‌ها بدو منسوخ از آنست

جوانمردی رحیم و تند چون شیر/زبانش گه کلید و گاه شمشیر

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 7:58  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

اطلاعیه وزارت اطلاعاتعوامل اصلی ترور شهیدان شهریاری، احمدی‌روشن و قشقایی دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عوامل اصلی ترور شهید شهریاری، شهید احمدی‌روشن و شهید قشقایی شناسایی شده و طی سلسله عملیات برق آسا و مقتدرانه در مناطق مختلف دستگیر شده و به بازداشتگاه‌ها منتقل گردیدند.


به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت اطلاعات اطلاعیه‌ای در خصوص دستگیری عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای منتشر کرد که متن کامل آن در پی می آید:

سربازان گمنام امام زمان (عج) با توکل به درگاه احدیت و با توسل به معصومین (سلام‌الله علیهم) به عهدی که با خدای خویش و با دانشمندان شهید هسته‌ای کشور بسته‌اند و به قولی که به پیشوای معظم خویش (مدظله‌العالی) و به ملت سرافراز ایران اسلامی داده‌اند، وفادارانه عمل کردند، تلاش‌ها و مجاهدت‌ها به عمل آوردند، خط مقدم دشمن صهیونیستی را در نوردیدند و نقبی اطلاعاتی به دژ دژخیمان صهیونیستی حفر کردند و به موفقیت بزرگی نایل آمدند.

سلسله عملیات سنگین و همه جانبه‌ اطلاعاتی که پس از وقوع اولین ترور هسته‌ای آغاز شده بود، با ترورهای بعدی هر چه شدیدتر و گسترده‌تر و متهورانه‌تر استمرار یافت تا به حصول اشراف اطلاعاتی بر تعدادی از پایگاه‌ها و ایستگاه‌های اطلاعاتی و عملیاتی رژیم صهیونیستی و با گسترداندن تور اطلاعاتی بر آنها به شناسایی عده‌ای از افسران اطلاعاتی رژیم جعلی حاکم بر سرزمین‌های اشغالی و تروریست‌های مزدور آنها انجامید و با تعقیب و مراقبت‌های شبانه روزی و ره‌گیری سوژه‌ها و سرنخ‌ها در داخل و خارج از کشور، نهایتا  عوامل اصلی ترور شهید شهریاری، شهید احمدی‌روشن و شهید قشقایی شناسایی شده و طی سلسله عملیات برق آسا و مقتدرانه در مناطق مختلف دستگیر شده و به بازداشتگاه‌ها منتقل گردیدند.

سربازان گمنام امام زمان (عج) ضمن شکرگزاری خالصانه به درگاه الهی و با عرض تبریک برای این موفقیت به ملت شریف ایران، به ویژه به خانواده‌های محترم، معزز و داغدار شهیدان هسته‌ای کشور، مجددا" به تعهد کامل خویش نسبت به عهدی که بسته‌اند تاکید نموده و اصرار دارند علاوه بر تروریست‌های مورد اشاره، قطعا" تا تنبیه کلیه آمرین و مسببین جنایتکار صهیونیست از پای نخواهند نشست.

وزارت اطلاعات ضمن تشکر صمیمانه از همکاری بی‌شائبه قوه قضائیه، به استحضار ملت بزرگوار ایران اسلامی اسلامی می‌رساند که در روزهای آینده و به محض بر طرف شدن برخی ملاحظات امنیتی و حفاظتی، اطلاع‌رسانی بیشتری پیرامون ابعاد مختلف این عملیات بزرگ صورت خواهد داد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ساعت 16:33  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

رئیس قوه قضائیه:برگزاری دادگاه‌های علنی باب شایعات را می‌بندد
 دستگاه قضایی قصد برخورد بامتخلفان را دارد

خبرگزاری فارس: رئیس قوه قضائیه گفت: برگزاری دادگاه‌های مربوط به مفاسد اقتصادی به صورت علنی باعث شد تا باب شایعات بسته شود و اعتماد مردم نسبت به دستگاه قضایی بیشتر شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری دادگاه‌های علنی باب شایعات را می‌بندد/ دستگاه قضایی قصد برخورد بامتخلفان را دارد

به گزارش خبرنگار قضایی فارس آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه صبح امروز در نشست روسای کل دادگستری‌های کشور با اعلام این مطلب افزود: مکررا گفته شده مسوولیت و اختیارات دستگاه قضایی براساس اصول قانون اساسی تعریف شده و مسوولیت خطیری است که البته برای همه هم روشن شده است.

وی افزود: البته باید به این نکته توجه داشت که مسئولیت‌های قوه قضاییه زمانی امکان تحقق پیدا می‌کند که اختیارات دستگاه به طور کامل به آن داده شده باشد و اصل مهم مستقل بودن این قوه نسبت به سایر قوا رعایت شود.

لاریجانی افزود: استقلال دستگاه حاصل نمی‌شود مگر آنکه اعتماد عمومی مردم نسبت به دستگاه قضایی افزایش یابد و مردم با عملکرد دستگاه قضایی قانع شوند که در مورد موقع تزلم‌خواهی قوه قضائیه به دادشان می‌رسد.

وی گفت: در چند ماه اخیر برخورد با مفاسد اقتصادی رنگ و بوی دیگری گرفت است خصوصا با برگزاری دادگاه‌های رسیدگی به دو پرونده بزرگ اقتصادی که اینها همه نشان از آن دارد که عزم دستگاه قضایی برای برخورد با مفاسد جزم شده است.

رئیس دستگاه قضایی کشور با اعلام این مطلب که همه مستحضر هستید که در پیش از رسیدگی به این پرونده‌ها چه جوسازی‌های زیادی علیه دستگاه قضایی از درون و بیرون کشور وجود داشت و رسانه‌های غربی اینگونه القا می‌کردند که قوه قضائیه توان برخورد با این فساد را ندارد و این پرونده‌ها نیز به سرنوشت سایر مفاسد دچار شده و سر قضیه یک جوی هم آورده می‌شود.

وی افزود: البته به حمدالله دستگاه قضایی با کار و تلاش مسئولین و قضات شریف خود نشان داد که در این مساله قاطع و مصمم است و این دادگاه‌ها توانست اثر خوبی در جلب اعتماد عمومی مردم داشته باشد و مردم بفهمند که جریان برخورد با فساد شعار نیست و واقعیت است.

آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: نکاتی در نحوه رسیدگی به این پرونده‌ها وجود دارد که یکی از اصلی‌ترین آنها این است که هرگاه به مسئولیت‌مان عمل می‌کنیم عوارضی هم هر چند کوچک ناشی از اجرای آن مسئولیت رخ می‌دهد.

عالیترین مقام قضایی کشور با اعلام این مطلب که در برگزاری این دادگاه‌ها دو راه اصلی پیش رو داشتیم یکی علنی بودن و دیگر غیرعلنی برگزار شدن دادگاه گفت: اگر دادگاه‌ها غیرعلنی برگزار می‌شد باب بروز شایعات زیادی را به دستگاه قضایی باز کرده بودیم و به گونه‌ای کل نظام زیر سوال می‌رفت که نظام از رسیدگی علنی به این پرونده‌ها خوف دارد.

وی گفت: برای همین منظور تصمیم بر آن شد تا دادگاه‌ها علنی باشد و همه مردم در جریان امور قرار گیرند. هر چند که دادگاه علنی مشکلات خودش رادارد و کسانی به واسطه علنی بودن از دستگاه قضایی گلایه‌مند می‌شوند. بخصوص جدیدا که متهمان شگرد و شیوه خاص خود را ابداع کردند و حالا که دارد غرق می‌شوند اسامی دیگران را هم بر زبان می‌آورند تا هم آنها را غرق کنند و هم جرائم خودش را تلطیف کنند که این عارضه طبیعی رسیدگی علنی است.

آملی لاریجانی با بیان این مطلب که البته قضات ما بارها تذکر داده‌اند که درج اسامی افراد در رسانه‌ها قبل از قطعی شدن حکم قابل پیگرد بوده و افراد حق شکایت دارند اما ما نمی‌توانیم هم دادگاه را علنی کنیم و هم از وقوع این عوارض جلوگیری کنیم.

وی افزود: البته گاهی هم نسبت به دستگاه قضایی تهمت زده می‌شود که ما داریم به برخی از متهمان خط می دهیم که چه حرفهایی بزنند اما این تهمتی بیش نیست. این موضوع صحت ندارد و ما فقط به وظیفه خودمان داریم عمل می‌کنیم. هر چند که باید در اینگونه پرونده‌ها باب این گلایه‌ها بسته شود و دستگاه قضایی را تشویق کنند که با چنین حجمی از پرونده‌ها به میدان آمده است و در حال رسیدگی است.

وی گفت: شاید در جلسه علنی مجلس نیز نماینده‌ای میکروفن بردارد وحرفهایی بزند که حتی به صورت مستقیم هم پخش شود و آن حرفها هیچکدام درست نباشد اما بالاخره عارضه علنی بودن برخی جلسات اینچنین است.

آملی لاریجانی به عارضه مشکل دیگر رسیدگی به اینگونه پرونده‌ها اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی امروز هدفش از تشکیل این دادگاه‌ها رسیدگی به اتهامات و جرائمی است که افراد مرتکب شده‌اند برای مثال اعتباراتی که در مسیر غیرقانونی به افراد داده شده است، اعتبارات دولتی که مسیر استفاده از آن برای افرادی که حقی نداشته‌اند گشایش شده است و فراتر از این روشوه‌های که در این مسیر گرفته شده است.

وی افزود: ما هیچ وقت از کار صحیح اقتصادی گلایه‌مند نبوده‌ایم بلکه حمایت هم می‌کنیم اما متاسفانه شنیده شده که بانکها در واگذاری اعتبارات به افرادی که کار اقتصادی صحیح می‌کنند تعلل ورزیده‌اند و البته در این میان برخی از سرمایه‌داران هم از ورود به بازار می‌ترسند.

وی گفت: من مکرر گفته‌ام که در دستگاه قضایی برخورد با مفاسد اقتصادی دو جنبه دارد جنبه اول برخورد برای حفظ بازدارندگی و عدم ورود به وضع ناهنجار اقتصادی است و جنبه دوم تشویق افراد به بهره‌مندی از شرایط صحیح اقتصادی است.

رئیس قوه قضائیه گفت: ممکن است در رسیدگی به این پرونده به جایی برسیم که سازمان بازرسی کل کشور نسبت به عدم اختصاص اعتبار به افراد واجد صلاحیت از سوی دستگاه‌های دولتی پرونده تشکیل دهد زیرا بازرسی کل می‌تواند نسبت به نحوه واگذاری اعتبارات توسط دستگاه‌های دولتی بررسی لازم را انجام دهد.

آملی لاریجانی تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمانی برای برخورد با مفاسد اقتصادی صادر کرده‌اند در آن فرمان یادآور شده‌اند که برخورد با مفاسد اقتصادی باید راه را برای بهره‌مندی صحیح افراد از منابع و اعتبارات فراهم کند.

وی گفت: در سال 91 که به حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است دستگاه قضایی تلاش دارد تا شرایطی مهیاشود که به رونق اقتصادی منجر شود و خوشبختانه دستگاه قضایی اصلا بنای برخورد با سرمایه‌هایی که از مسیر درست قصد سرمایه‌گذاری را دارد ندارد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع اجرای احکام اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تلاش مضاعف روسای کل دادگستری‌های کشور در مقوله اجرای احکام موفق‌تر عمل کرده و بتوانیم حجم بالای پرونده‌هایی که احکام آنها اجرانشده را کاهش دهیم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ساعت 16:32  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

رهبر انقلاب: اتحاد و همدلی مسئولان باید بروز پیدا کندمجلس در زمینه های اختلافی با دولت به جای اعتراض،قانون گذاری کند

خبرگزاری فارس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به منتخبان ملت خاطرنشان کردند: نباید به اسم استقلال مجلس، درباره هر مسئله ای به دولت معترض شد، مجلس اگر نظر مخالفی دارد می تواند با پرهیز از اینگونه برخوردهای غیرمفید، در آن زمینه، قانون بگذارند.

خبرگزاری فارس: مجلس در زمینه های اختلافی با دولت به جای اعتراض،قانون گذاری کند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در دیدار نمایندگان منتخب ملت در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تأکید کردند: مجلس در عمل به وظایف مهم و اساسی خود، باید ضمن برخورداری از شاخص های یک مجلس زنده، پرتحرک و پرنشاط در ابعاد مختلف سیاسی، اخلاقی و مالی نیز، ‌مجلسی سالم باشد.

ایشان احساس تکلیف، نیت خالصانه، توکل به پروردگار و تلاش برای کسب رضایت الهی را زمینه و شرط اصلی موفقیت آمیز بودن تلاشهای مجلس و دیگر دستگاهها خواندند و افزودند: اگر این نگاه و این روحیه حاکم شد، به برکت رحمت و یاری پروردگار راهها گشوده و همه مشکلات حل خواهدشد.

حضرت آیت الله خامنه ای اتکال به قدرت لایزال الهی را رمز قدرت و پیشرفت جمهوری اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: نظام اسلامی در دنیای آشفته مادی، به دفاع از ارزشهای الهی و انسانی برخاسته است و نمایندگان مجلس باید با درک عمیق این مسئله، تقویت ارتباط با پروردگار را راز حقیقی دست یابی به موفقیت بدانند.

ایشان دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی را برخاسته از ذات غارتگر سلطه طلبان خواندند و افزودند: برخی با گوشه و کنایه می گویند دنیا را در مقابل نظام قرار ندهید اما این، سخنی از سر نیندیشیدن است چرا که مطرح شدن داعیه حکومت دینی و مردمسالاری دینی، بطور طبیعی، فرعونهای جهانی را به مقابله با این نظام و این ملت برانگیخته است.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان مجلس را رکن اساسی نظام برشمردند و به تشریح دو خصوصیت لازم مجلس شورای اسلامی یعنی زنده بودن و سالم بودن پرداختند.

ایشان افزودند: مجلس راکد و خمود با خروجیهای نامناسب، مجلسی ناقص است و نمایندگان منتخب ملت باید با تحقق شاخصهای یک مجلس زنده، «نشاط و تحرک دستگاه قانونگذاری» را عینیت دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای عمل به وظایف اساسی مجلس یعنی تدوین قوانین خوب و نظارت صحیح را نشانه های بارز زنده بودن مجلس دانستند و افزودند: نمایندگان مجلس نهم با توجه به «شاخص های یک قانون خوب» و «معیارهای نظارت صحیح»، به وظایف خود عمل کنند.

ایشان در همین زمینه، نظارتهای ناشی از نیتهای نادرست، نظارتهای جانبدارانه و ضدجانبدارانه و نیز نظارتهایی را که عمق یابی نمی کند، از جمله نظارتهای نادرست دانستند و افزودند: اینگونه کارها، نشان خواهد داد مجلس به معنای حقیقی کلمه، زنده نیست.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور مفید و فعال در صحن علنی مجلس و کمیسیونها را از دیگر نشانه های زنده بودن مجلس برشمردند و خاطرنشان کردند: حضور نامرتب و غیرمفید در جلسات و کمیسیونها از جمله گرفتاریهایی است که مجلس نهم، سعی کند آن را واقعاً  برطرف نماید.

حضرت آیت الله خامنه ای حضور فعال در فضای سیاسی کشور و منطقه و جهان را از دیگر ضروریات یک مجلس زنده و پرنشاط برشمردند و افزودند: مجلس صحنه نمایانی از «انقلاب، افکار عمومی و سیاستهای کلان» کشور است و باید در حوادث و مسائل داخلی و خارجی، مواضع مشخصی داشته باشد.

رهبر انقلاب با اشاره به حوادث و تحولات عمیق و پرشتاب منطقه افزودند: امروز در منطقه غوغایی است و در این منطقه مهم که قلب دنیا به شمار می رود، اوضاع عجیبی حاکم شده است.

ایشان خاطرنشان کردند: اگر نمایندگان مجلس درباره حوادث منطقه، در وقت مناسب، مواضع مناسبی بگیرند، حتماً در افکار عمومی ملتهای منطقه و کشورهای مؤثر در تحولات منطقه، تأثیرگذار خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای، در ادامه سخنانشان به تشریح دومین وی‍ژگی ضروری مجلس یعنی سالم بودن پرداختند.

ایشان، برخورداری مجلس و فردفرد نمایندگان مردم را از سلامت «سیاسی، اخلاقی و مالی» کاملاً ضروری برشمردند و افزودند: اگر گرایشی ولی کوچک در منافات با برخی اصول انقلاب در مجلس شکل بگیرد این نشانه عدم سلامت سیاسی مجلس است.

رهبر انقلاب بی توجهی به دغدغه ضروری احساس وظیفه، بی مبالاتی درباره مسائل مالی را از دیگر نشانه های ناسالم بودن مجلس خواندند و افزودند: هیأت رئیسه و نمایندگان تلاش کنند مجلس نهم در زمینه کاهش هزینه های بیهوده، الگو شود.

ایشان خاطرنشان کردند: البته در میان نمایندگان مجلس کسانی که در این زمینه ها بخوبی احتیاط و مراقبت می کنند کم نیستند و این واقعیت مهم و تحسین برانگیز، نیازمند شکرگذاری است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تأکید چند سال قبل ایشان در زمینه خودنظارتی مجلس افزودند: البته در این مورد، قانونی هم تصویب شده و لازم است نمایندگان با خود نظارتی و مراقبت دائم از خود و دیگر نمایندگان، از سلامت مجلس صیانت کنند.

پرهیز از تعرض به آبروی دیگران از دیگر مسائلی بود که رهبر انقلاب اسلامی آن را از نشانه های مهم سلامت مجلس خواندند.

ایشان به منتخبان ملت خاطرنشان کردند: متوجه باشید که شما از پشت بلندگویی ملی حرف می زنید و لازم است از تعرض به آبروی دیگران، بیان اتهاماتی که ثابت نشده است و طرح مسائل خصوصی افراد بشدت پرهیز کنید.

هیاهو و جنجال برخی نمایندگان هنگام حرف زدن دیگر نمایندگان و یا مسئولان دولتی، ‌انتقاد صریحی بود که حضرت آیت الله خامنه ای بیان کردند.

رهبر انقلاب تأکید کردند: مجلس جای گفتگوی حکیمانه و خردمندانه است و این مسئله با هیاهو هنگام حرف زدن دیگران کاملاً منافات دارد و این عادت بسیار بد و حیرت انگیز باید در مجلس شورای اسلامی ریشه کن شود.

حضرت آیت الله خامنه ای استقلال مجلس را مسئله ای بسیار مهم و از نشانه های سلامت نهاد قانونگذاری دانستند و خاطرنشان کردند: در همه دولتهای گذشته و همه دوره های مجلس این تذکر داده شده است که نباید به اسم استقلال مجلس، درباره هر مسئله ای به دولت معترض شد، مجلس اگر نظر مخالفی دارد می تواند با پرهیز از اینگونه برخوردهای غیرمفید، در آن زمینه، قانون بگذارند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین اتحاد و همدلی را، مسئله و ضرورت مهم روز خواندند و افزودند: معنای این مسئله همسان بودن فکرها نیست و کسی از بیان اختلاف نظرها، ابایی ندارد اما باید کاملاً مشخص باشد که در عین اختلاف نظر و سلیقه، دستهای مسئولان در دست یکدیگر است و همه با هم در مسیر اعتلای کشور و تحقق اهداف انقلاب،‌ به پیش می روند.

رهبر انقلاب اسلامی دوئیت و تفرقه را نشانه ضعف خواندند و افزودند: در زمینه اختلاف نظرها نیز مراجع حل اختلاف مشخصند و مراجعه به قانون یا نظر شورای نگهبان، تکلیف همگان را مشخص می کند و در هر حال باید اتحاد و همدلی مسئولان بروز بیاید.

ایشان در همین زمینه افزودند: البته همه دو سه طرف موجود از مذمت اختلاف سخن می گویند اما در عمل نمونه های اختلاف، گاه دیده می شود که همه مسئولان و دستگاهها در درون خود و در ارتباط  با یکدیگر باید اتحاد و همدلی را حفظ و تقویت کنند.

ایشان همچنین با تشکر از سخنان خوب و مفید آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افزودند: امید واثق وجود دارد که مجلس با استقلال، آزاد فکری، رعایت مصالح کشور، احساس شجاعت در مقابل دشمن و امید به آینده، فعالیتهای خود را برنامه ریزی و پیگیری کند.

رهبر انقلاب در پایان سخنانشان، آینده روشن ملت و نظام را، حقیقتی بشارت داده شده خواندند و با تجلیل از ایمان ملت و جوانان خوب کشور افزودند: به یاری پروردگار محور حرکت عمومی کشور، تفکر و جهت گیری دینی و اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه ای ابراز امیدواری کردند: به اذن الهی در این دهه که دهه پیشرفت و عدالت است ایران به پیشرفت محسوسی دست یابد و در پایان دوره میزان چشمگیری از عدالت در کشور محقق شود.

در ابتدای این دیدار و پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، آقای دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادوار مختلف قانونگذاری در ایران، دوران قانونگذاری بعد از انقلاب اسلامی را شکوفاترین دوران پارلمانی کشور برشمرد و افزود: در این دوره با تصویب میزان قابل توجهی از قوانین و اتکاء به جنبه ی آزادی و مبانی دینی، حرکت رو به جلوی کشور رقم خورده است.

وی همچنین بر ضرورت تدوین نقشه راه مناسب برای تأمین منافع ملی و زمینه سازی برای آرامش پویا در کشور تأکید و رصد دائمی حوادث کشور و دفاع از حقوق ملی را از وظایف مجلس شورای اسلامی توصیف کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان گزارشی از ترکیب کمی و کیفی منتخبان این دوره مجلس شورای اسلامی، پایبندی به آرمانهای انقلاب اسلامی و شجاعت در دفاع از حقوق ملت را از ویژگی های بارز نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 23:26  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

جلیلی در دیدار لاوروف مطرح کرد


امیدواریم گروه 1+5 آماده ورود به بحث‌های جدی درباره پیشنهادهای ایران باشد

خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امیدوار است گروه 1+5 آمادگی ورود به بحث جدی درباره پیشنهادهای ایران را که به عنوان دستور کار با خانم اشتون توافق شده پیدا کند.

خبرگزاری فارس: امیدواریم گروه 1+5 آماده ورود به بحث‌های جدی درباره پیشنهادهای ایران باشد

به گزارش خبرگزاری فارس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه که برای رایزنی با مقامات کشورمان به تهران سفر کرده، عصر امروز در دیدار با سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در خصوص اوضاع سوریه و نشست آتی ایران و 1+5 در مسکو با وی گفت‌وگو کرد.

جلیلی در این دیدار، برگزاری اجلاس بین‌المللی برای حل و فصل مسائل سوریه را در راستای حفظ امنیت منطقه، مقابله با تحرکات تروریستی، توقف دخالت خارجی و کمک‌های انسان دوستانه به مردم سوریه مثبت خواند.

نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورای عالی امنیت ملی با تاکید بر لزوم رفع نقایص طرح کوفی عنان برای مسئله سوریه، احترام به دموکراسی و آراء مردم را که از طریق انتخابات روشن می‌شود، تنها راه حل اساسی مشکلات این کشور دانست.

وی کنترل مرزهای سوریه برای عدم ورود سلاح و ترویست‌ها به منظور حفظ آرامش و امنیت در این کشور را ضروری خواند.

جلیلی گفت: راه گذار سوریه به دموکراسی فرصت دادن به ایجاد اصلاحات واقعی در این کشور است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تلاش جمهوری اسلامی ایران برای انجام گفت‌وگوهای موفق در مسکو با کشورهای 1+5، عدم پایبندی طرف مقابل به برگزاری نشست‌های کارشناسی را باعث تاسف دانست و تاکید کرد که امیدوار است گروه 1+5 آمادگی ورود به بحث جدی درباره پیشنهادهای ایران را که به عنوان دستور کار با خانم اشتون توافق شده پیدا کند.

جلیلی با بی منطق و غیرقانونی خواندن راهبرد فشار علیه ایران افزود: ایران به همکاری خود با آژانس در چارچوب پادمان ادامه می‌دهد و بر تثبیت حقوق مصرح خود به ویژه حق غنی سازی اورانیوم اصرار دارد.

در این دیدار همچنین سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر نقش موثر و کلیدی جمهوری اسلامی ایران در منطقه، نشست‌های موسوم به دوستان سوریه را فاقد نقش جدی در روند تحولات سوریه دانست و افزود: یافتن هرگونه راه حل در گرو مشارکت تمام کشورهای موثر به ویژه ایران در کنفرانس مسکو است.

وی با ابراز امیدواری از برگزاری مذاکرات ایران و 6 کشور در مسکو و تشکر از علاقه مندی ایران به موفقیت این نشست پیشنهاد داد، ادامه گفت‌وگوها بین دو کشور پیرامون مسائل منطقه‌ای، بین‌المللی و هسته‌ای در مسکو ادامه یابد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 23:25  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

نهمین جلسه دادگاه اختلاس بیمه ایران-نماینده دادستان: حساب ۵۹۵۴ غیرقانونی است
 واریز چک‌های میلیاردی استانداری به حساب شخصی

خبرگزاری فارس: نماینده دادستان با اعلام غیرقانونی بودن حساب ۵۹۵۴ گفت: برخی چک‌های میلیاردی در وجه استانداری به حساب شخصی یکی از متهمان واریز شده است.

خبرگزاری فارس: نماینده دادستان: حساب ۵۹۵۴ غیرقانونی است/ واریز چک‌های میلیاردی استانداری به حساب شخصی

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، ذبیحی‌زاده نماینده دادستان در ادامه نهمین جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه ایران، در جایگاه قرار گرفت و اظهار داشت: «ع.ع» به خاطر این که مدیرعامل تعاونی بود، عمده‌ترین چک‌ها با منشأ دولتی را نقد کرده است.

وی ادامه داد: «الف.م» چک‌ها را به معاون خود داده و او هم بعد از تنظیم صورتجلسه چک‌ها را به «ع.ع» داده تا وصول کند و غیر از «ع.ع» چک‌ها را به افراد دیگر حتی راننده خود داده تا وصول کند. «ع.ع» ابتدا پول‌ را به حساب تعاونی واریز می‌کرد و بین 3 تا 7 درصد برای تعاونی برمی‌داشت اما این برداشت با اعتراض «الف.م» روبه‌رو شد و از «ع.ع» خواست پول‌ها را نقدا به وی برگرداند.

نماینده دادستان با اشاره به ادعای متهم مبنی بر اینکه هیچ پولی از این کار به او نرسیده و با دستور مافوقش چک‌ها را وصول کرده است گفت: این موضوع در مرحله تحقیقات شکل دیگری داشت و متهم انکار کرده بود. با بررسی حساب‌های شخصی «ع.ع» مشخص شد چک‌های استانداری بابت انبارداران کوثر در شهر ری جمعا به مبلغ بیش از 3 میلیارد ریال در حساب شخصی وی نقد شده است.

ذبیح‌زاده ادامه داد: متهم در تحقیقات مقدماتی درباره چک‌های نقد شده بابت عوارض دریافت از انبارداران گفته هیچ اطلاعی از چگونگی دریافت چک‌ها ندارم و چک‌ها توسط معاونت پشتیبانی استانداری یعنی «الف.م» در حساب بانک تجارت کارسازی شده است و بعد از وصول به دستور «الف.م» به حساب 5954 که مربوط به وی و دو همکارش بود واریز شد.

وی گفت: 150 فقره چک‌های در وجه استانداری به مبلغ بیش از 28 میلیارد ریال که طی صورتجلسات از طریق «الف.م» «ز» و «ع.ع» جهت وصول تحویل می‌شود مغایر با ماده 39 قانون محاسبات عمومی کشور به «الف.م» یا «ز» تحویل و طبق دستور در حساب غیرقانونی 5954 واریز شده است.

نماینده دادستان افزود: استدلال وکیل متهم مبنی بر غیردولتی بودن حساب و عدم وقوع اختلاس غیرموجه است زیرا برابر مواد 10، 11، 37، 38 و 39 قانون محاسبات کشور هرگونه وجوه نقدی و غیرنقدی در قالب بودجه سنواتی مانند کمک و هبه را باید وجوه دولتی محسوب کرد و آن سازمان نیز برای صرف این وجوه باید طبق قانون عمل کند.

ذبیح‌زاده با بیان اینکه چک‌هایی که در وجه استانداری صادر می‌شود باید طبق اصول و موازین قانونی از پیش تعیین شده به مصرف برسد گفت: کسی نمی‌تواند برخلاف مقررات بنابر میل و اراده خودش نسبت به صرف و هزینه آن برآید. واریز وجوه به حساب غیردولتی به هیچ‌وجه موجب خروج از عنوان دولتی بودن نمی‌شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 23:25  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

راز حساب 5954 بانک ملی چیست؟

خبرگزاری فارس: نماینده دادستان حساب شماره 5954 بانک ملی که به گفته خود بیشتر استناد مربوط به این پرونده از بررسی این حساب به دست آمده را تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: راز حساب 5954 بانک ملی چیست؟

به گزارش خبرنگار قضایی فارس در آخرین بخش از نوبت صبح امروز دادگاه بیمه نوبت به دفاعیات ذبیحی زاده از کیفر خواست صادر شده برای یکی از متهمان در جایگاه قرار گرفت و با اعلام این مطلب که ابتدا کلیاتی درباره اظهارات وکیل متهم ارائه می‌کنم گفت: وکیل متهم مدعی شد که باید بر اساس قانون دیوان محاسبات پرونده از طریق دادسرای دیوان برای تغییر جزایی به مراجع قضایی ارائه شود حال آنکه بر اساس تجویز قانون تحت هیچ شرایطی رسیدگی در دیوان محاسبات مانع رسیدگی مراجع قضایی نیست بلکه بالعکس با عنایت به اهتمام قانون گذار به حفظ و حراست از بیت المال علاوه بر مراجع نظارتی هر یکی از مسئولین دولتی مکلف شدند تا اگر از وقوع جرمی مانند اختلاس با خبر شوند آن را اطلاع دهند.

وی افزود: بر اساس همین قوانین و ماده 606 قانون مجازات اسلامی کسی که از این تکلیف استنکاف کند و این موضوع را اطلاع ندهد علاوه بر اینکه به حبس محکوم می‌شود بلکه در جرم واقع شده نیز متهم خواهد شد.

ذبیحی زاده با اشاره به این مطلب که وکیل متهم مدعی شد که بخش‌های بیمه، استانداری و تخلفات بانکی نباید همگی در این پرونده کنار هم باشند گفت: شاید از خود بپرسید این سه بخش چه نسبتی با یکدیگر دارند حال آنکه وقتی ما اسناد مربوط به حساب 5954 را بررسی کردیم متوجه شدیم که چک‌های مربوط به بیمه ایران در این حساب که مربوط به برخی از متهمان استانداری بوده واریز شده است و به این ترتیب مشخص شد که میان بخش بیمه و استانداری یک رابطه منطقی وجود دارد.

ذبیحی زاده با اشاره به این مطلب که مبالغ قابل توجهی توسط الف - م کارمند سابق استانداری به نفع وی و بستگانش تصرف شده که این موضوع موید علم و عمد و قصد مجرمانه بوده است گفت: همه این مطالب بر اساس اسناد و مدارک موجود و به دست آمده از حساب‌های متهم و اعضای خانواده‌اش به دست آمده و این روز مشخص شده است که هر کدام از چک‌ها در کدام حساب نقد شده است.

نماینده دادستان افزود: وکیل متهم مدعی است اتهاماتی که امروز در کیفر خواست به آن اشاره شده پیش از این در مجتمع اقتصادی تحت رسیدگی قرار گرفته و به نتیجه نیز رسیده است حال آنکه گزارش‌هایی که در آن پرونده به آن استناد شده با جرائمی که در این پرونده برای آنها کیفرخواست صادر شده تماما متفاوت است و باید گفت: ایراد وکیل موجه نیست.

ذبیحی زاده به موضوع تصرف غیر مجاز 30 درصد از عوارض مربوط به افغانه اشاره کرد و گفت: کمیته‌ای متشکل از 3 نفر به نام‌های الف - م، ح- الف، ی- د تشکیل می‌شود و به این ترتیب این افراد با هماهنگی یکدیگر تصمیم می‌گیرند تا با تشکیل و افتتاح یک حساب در بانک عواید حاصل از تصرف غیر قانونی 30 درصد از عوارض مربوط به اتباع بیگانه را در آن حساب واریز کند.

ذبیحی زاده به موضوع دریافت رشوه 185 میلیون تومانی از سوی متهم از فردی به نام هـ - به مبلغ 100 میلیون آقای ق 40 میلیون و آقای ت 45 میلیون اشاره کرد و گفت: آقای الف- م قصد دارد تا به طرز غیر قابل قبولی گرفتن این مبالغ را انکار کند.

وی افزود: آقای هـ مدیر عامل شرکت اسکان شیمی است که در اسفند سال 85 متقاضی دریافت تسهیلات به مبلغ 17 میلیارد تومان آن هم با عنوان بنگاه زود بازده بوده است و نکته جالب این است که با گرفتن تسهیلات از سوی این فرد موافقت می‌شود اما بدون توجه به این نکته که این فرد بدهی معوقه بانکی داشته.

ذبیحی زاده به نحوه وصول 100 میلیون تومان رشوه مربوط به هـ اعطایی به الف - م اشاره کرد و گفت: در تاریخ 15 مرداد سال 86 یک میلیارد ریال از محل حساب متعلق به شرکت اسکان شیمی در وجه خانم گ- ر بابت برداشت آقای هـ چک صادر می‌شود خانم گ- ر آن را نقد می‌کند و با استفاده از ایران چک 2 میلیون ریالی وجه را تحویل هـ می‌دهد و جالب اینجا است که در تاریخ 19/8/86 ایران چک‌های دو میلیون ریالی با چک‌های دیگری تعویض می‌شود و سر از حساب بانک ملت به نام ع- الف در می‌آورد.

نماینده دادستان گفت: آیا آقای هـ که خودش مدیر عامل بود نمی‌توانست چم 100 میلیون تومانی را به نام خودش صادر کند و چه ضرورتی داشت که چک را به نام خانم گ- ر صادر کند اینها همه نشان از وقوع پولشویی دارد.

نماینده دادستان به اتهام اختلاس 31 میلیارد ریالی از وجوه دولتی توسط الف - م اشاره کرد و گفت: خود متهم مدعی است که چندین مرحله چک‌های که در وجه استانداری صادر شده را به حساب شخصی خود و بستگانش واریز شود.

وی گفت: زمانی که از متهم دلیل این کار را پرسیده‌ایم متهم مدعی شد. اصل واگذاری چک‌ها را به بستگانم می‌پذیرم اما دلیل این اتفاق این بود که می‌خواستم به آنها برای رفع مشکلشان پولی قرض داده باشم. حال آنکه باید پرسید آقای الف - م اختیار این را داشته است که وجوه مربوط به استانداری را به بستگانش بدهد.

نماینده دادستان در بخش انتهای دفاعیات خود به تشریح حساب 5954 بانک ملی اشاره کرد و گفت: بخشی از اسنادی که امروز در دادگاه مورد استناد قرار می‌گیرد اسنادی است که از بررسی این حساب و پول‌های واریز شده به آن به دست آمده است.

ذبیحی ‌زاده گفت: برای مثال 9 میلیارد ریال عواید حاصل از رشوه و اختلاس به این حساب ریخته شده است در کنار این 15 میلیارد ریال نیز پول از این حساب به ج- الف داده شده است.

در این بخش از رسیدگی به پرونده قاضی مدیر خراسانی به مدت 1 ساعت و 30 دقیقه تنفس اعلام کرد و ادامه اظهارات نماینده دادستان به نوبت بعد از ظهر موکول شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 23:23  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

نهمین جلسه دادگاه اختلاس بیمه-اظهارات متناقض دو متهم علیه یکدیگر
ماجرای معامله خانه 360میلیون‌تومانی

خبرگزاری فارس: در رسیدگی به اتهامات مربوط به کارمند سابق استانداری تهران اظهارات متفاوتی از سوی متهمان علیه یکدیگر مطرح شد.

خبرگزاری فارس: اظهارات متناقض دو متهم علیه یکدیگر / ماجرای معامله خانه 360میلیون‌تومانی

به گزارش خبرنگار قضایی فارس الف م کارمند سابق استانداری تهران در جریان رسیدگی به اتهامات نسبت داده شده به وی در جایگاه قرار گرفت و در پاسخ به سؤال قاضی دادگاه درباره پذیرش اتهاماتش گفت: من به هیچ عنوان اتهامات وارد شده را قبول ندارم.

متهم گفت: بر اساس نامه‌های 8خرداد 84 و 25شهریور 85 وزارت کشور به کلیه استانداری‌ها اعلام کرده بود که می‌تواند بخشی از عوارض مربوط به خانواده‌های افاغنه را به نفع خود اخذ کرده و در مسیر ساماندهی اتباع خارجه هزینه کند.

وی افزود: بر اساس نامه استاندار تهران در تاریخ 30 آذر سال 87 اجازه به من داده شده بود وجوه حاصل از این محل را به نفع استانداری اخذ کرده و در محل‌های از پیش تعیین شده هزینه کنم. به این ترتیب اقدام من امری قانونی بوده و غیرقانونی جلوه دادن آن درست نیست.

الف م به بودجه 1میلیارد و 600میلیون تومانی استانداری در سال 88 اشاره کرد و گفت: اگر قرار بود ما اضافه بر تعرفه از برخی از کارخانجات و صنایع نگیریم به هیچ عنوان امکان اداره یک شهر 14میلیون نفری را نداشتیم، شهری که کارمندان حقوق بگیر استانداری آن حداقل 3هزار نفر هستند و این در حالی است که در طول این مدت هم دیوان محاسبات و ذیحسابی آن هیچ حرفی از غیرقانونی بودن اخذ این وجوه به میان نیاورده‌ بودند.

وی درباره پرداخت 200میلیون تومان به یکی از ادارات امنیتی شهر تهران نیز گفت: بر اساس درخواستی که این نهاد امنیتی برای تجهیز ساختمان‌های خود به استانداری ارائه کرده بود، استاندار نامه‌ای به من زد و در آن نامه به من اجازه داد تا به این اداره کمک و مساعدت دهم من هم به این نهاد امنیتی 200میلیون تومان کمک کردم.

متهم با اشاره به این مطلب که ج الف در بخشی از دفاعیاتش مدعی است که به من پول داده است اما در جایی دیگر دادن این پول را انکار می‌کند گفت: من با ج الف هیچ رابطه‌ای نداشته‌ام اما او پشت سر من حرف زده است.

وی درباره عضویت در شبکه اختلاس و ارتباطش با ی د یکی از معاونین سابق استانداری تهران که در این پرونده نیز متهم است گفت: من با ی د صرفاً یک رابطه کاری داشتم و هیچ رابطه ویژه‌تری نداشتم که بخواهم به واسطه این رابطه با این فرد در یک شبکه اختلاس عضو باشم.

پس از اظهارات متهم قاضی دادگاه ج الف را به عنوان مطلع از جریان پرونده به جایگاه احضار کرد تا از وی درباره بخشی از اعترافات متهم سؤالاتی بپرسد.

قاضی مدیرخراسانی از ج الف پرسید شما آیا تا کنون به آقای الف م وجهی داده‌اید و یا مراوده مالی داشته‌اید؟

ج الف گفت: من خانه‌ای پیش از اینکه آقای الف ج به استانداری برود از وی خریدم.

ج الف افزود: این خانه به اسم همسر الف م بود و من 360میلیون تومان پول آن را پیش از حضور متهم در استانداری به او پرداخت کردم.

ج الف افزود: تمام شناخت من از آقای الف م مربوط به صحبت‌های آقای ز است و من پیش از آن هیچ شناختی نسبت به این فرد نداشتم.

پس از اظهارات ج الف قاضی مدیرخراسانی درباره بخشی از اظهارات الف م کارمند سابق استانداری تهران موضع گرفته و توضیحاتی ارائه کرد.

مدیرخراسانی گفت: اینکه آقای الف م مدعی است که اراده‌ای در دستگاه قضایی و به خصوص در این دادگاه آغاز شده که بر این متهم سخت گرفته شود صحت ندارد و ما چنین اراده‌ای را احساس نکردیم.

قاضی مدیرخراسانی گفت: ما صرفاً از روز اول آغاز رسیدگی به این پرونده تلاش داشتیم تا حق و حقیقت مشخص شده و پرونده در مسیر درست خود رسیدگی شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 23:22  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

مشروح نهمین جلسه دادگاه اختلاس بیمهرازحساب ۵۹۵۴ بانک ملی
چک‌های استانداری چگونه به حساب شخصی رفت؟

خبرگزاری فارس:نهمین جلسه دادگاه اختلاس بیمه امروز در دو نوبت صبح و عصر با رسیدگی به پرونده متهمان و استماع دفاعیات آنان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: رازحساب ۵۹۵۴ بانک ملی/چک‌های استانداری چگونه به حساب شخصی رفت؟

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، نهمین جلسه دادگاه اختلاس بیمه صبح امروز به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی آغاز شد.

قاضی سیامک مدیرخراسانی رئیس شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران در ابتدای جلسه امروز اظهار داشت: یکی از متهمان در جلسه قبل ادعا کرد، به یکی از متهمان اصلی پرونده القاء شده که اگر اسم برخی از مسئولان و مقامات خاص کشور را نام ببرند آزاد خواهند شد.

وی ادامه داد: چنین مطلبی از سوی دادگاه و دستگاه قضایی به هیچ وجه مطرح نبوده و این ادعا با قاطعیت تکذیب می‌شود.

قاضی خراسانی بیان داشت: آزادی ،تبدیل قرار و معرفی وثیقه و پذیرش آن صرفا با دادگاه بوده و ربطی به هیچ جایگاهی ندارد.

* سال 85 گردش مالی«د.س»900 میلیارد بود

سیدرضایی نماینده دادستان در جلسه امروز دادگاه رسیدگی به پرونده اختلاس بیمه ایران کیفر خواست «ع.ج» معاون سابق شعبه مرکزی بانک ملی را مبنی بر دریافت رشوه 70 میلیون تومانی قرائت کرد.

متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه اتهام را قبول ندارم گفت: ادعای «د.س» درباره پرداخت پاداش و عیدی دروغ است. من برای او کاری نکردم و تمام مراجعات او به دفتر من بیش از 4 بار نبود و هر بار حدود 5 دقیقه در دفتر من حضور داشت.

وی افزود: چطور ممکن است در این مدت کم من با او ارتباط برقرار کنم اصلا نشانی دفتر او را هم بلد نیستم و نمی‌دانم چرا این حرفها را زده است. در این زمان مشتری خوب شعبه بود و اگر بعد از آن اتفاقی افتاده به من ارتباطی ندارد. در آن زمان شعبه مرکزی شعبه‌ای بود که یک خزانه کامل به وسعت این دادگاه داشت و از تمام تهران برای دریافت پول نقد به آن شعبه می‌آمدند.

متهم با بیان اینکه چاپ تراول در آن زمان به خاطر عدم وجود نقدینگی بود گفت: دستور مدیرعامل بود که با مشتریان خوش‌رفتار باشیم و اینگونه جریان را جذب بانک کنیم.

«د.س» در سال 85 ، 900 میلیارد گردش مالی و به طور معمول روزانه 100 میلیون تومان مانده حساب داشت. حال اگر من با این مشتری رفتار خوبی نداشتم آیا گلایه من را پیش مسئولان ارشد نمی‌کرد.

متهم ادامه داد: باید مشخص شود که من برای این فرد چه کاری انجام دادم و یا چه کار را انجام ندادم که باید 70 میلیون رشوه به من بدهند. من کار عادی خودم را انجام می‌دادم و هیچ دخالتی در پرداخت تسهیلات، مصوبات، انجام ارزیابی و معاملات نداشتم.

می‌توانید 32 سال سابقه من در بانک را بررسی کنید و ببینید اگر کسی غیر از قرآن و دیوان حافظ به من هدیه داده است تمام اتهامات را قبول می‌کنم. من هیچ پولی تحت عنوان قرض، عیدی و رشوه نگرفتم و «د.س» باید ادعایش را ثابت کند.

بعد از اظهارات متهم وکیل مدافع وی در جایگاه قرار گرفت و اظهار داشت: گزارش مستند شده در کیفر خاص دلیل قاطعی درباره اخذ رشوه ندارد و اگر فرض محال دریافت رشوه را قبول کنیم در کیفر خاص و گزارش تصریح نشده که این رشوه برای انجام و عدم انجام چه کاری شده است.

وکیل مدافع متهم گفت: اگر موکل من رشوه گرفته بود دیگر چه نیازی بود برای وصول چک را به منشی خود بدهد و برای رشوه گرفتن شاهد بسازد. آیا نمی‌توانست پول را خارج از بانک وصول کند.

وی با بیان اینکه خدمت به مشتری در بانکها یک اصل تلقی می‌شود گفت: در سال‌های 84 تا 87 به دلیل کمبود نقدینگی بانکها به چاپ تراول روی آوردند و بسیاری از مشتریان برای نقد کردن تراول‌ها به شعبه می‌آمدند که «د.س»هم یکی از آنها بود. موکل من هم به دلیل اینکه معاون ریالی شعبه بود آقای «د.س» برای معطل نماندن در صف بانک از او درخواست کمک می‌کرد تا تراول‌ها را نقد کند. موکل من از طریق منشی خود و برای تکریم مشتریان این کار را انجام می‌داد و فقط مختص «د.س» نبود.

وکیل مدافع خطاب به دادگاه با بیان اینکه اگر قانع نشدید منشی موکل را احضار کنید افزود: «د.س» هم ادعا کرده که هیچ رشوه‌ای پرداخت نکرده و هم اعتراف کرده به دلیل اینکه امور بانکی وی در سطح مدیرعامل و هیئت مدیره بوده «ع.ج» نقشی در گرفتن تسهیلات نداشته است و فقط در وصول چک‌ها و تراول‌ها به من کمک می‌کرده و عیدی را خودم یا کارمندانم پرداخت می‌کردیم.

وی افزود: «د.س» در جلسه قبل در حالی مدعی پرداخت 30 میلیون تومان در دفتر خود به موکل من شد که هیچ دلیلی برای این ادعا ارائه نکرده و اظهاراتش متناقض است.

وکیل مدافع در پایان با بیان اینکه موکل با «د.س» هیچ مراوده مالی نداشته است گفت: وقتی موکل من در دریافت تسهیلات «د.س» نقشی نداشته طبیعتا نیازی هم به دریافت رشوه نداشته است.

* گلایه نماینده بیمه ایران از درج نام این شرکت

در ادامه رسیدگی به پرونده اختلاس بیمه ایران در بخش استانداری نوبت به رسیدگی به اتهامات الف م رسید پیش از آنکه نماینده دادستان ذبیحی‌زاده کیفرخواست مربوط به این متهم را قرائت کند نماینده بیمه ایران در دادگاه از قاضی مدیرخراسانی فرصت خواست تا بتواند توضیحاتی را ارائه کند.

قاضی مدیرخراسانی با درخواست این نماینده بیمه ایران موافقت کرد و به این ترتیب این فرد در جایگاه قرار گرفت.

نماینده بیمه ایران با اعلام این مطلب که متأسفانه استفاده از لفظ بیمه ایران در رسانه‌ها و مطبوعات و نصب تابلوی بیمه ایران بر سردر این پرونده باعث دلسردی کارمندان و کارکنان بیمه ایران شده است گفت: این در حالی است که اصلا این اختلاس ربطی به بیمه ایران ندارد.

نماینده بیمه ایران گفت: من تقاضا دارم حداقل پیش از واژه بیمه ایران از حرف اضافه "از" استفاده شود تا به این ترتیب مشخص شود که اختلاس از بیمه ایران رخ داده و توسط بیمه ایران نبوده است.

قاضی سراج پس از اظهارات نماینده بیمه ایران از او خواست تا به جایگاه خود برگردد تا نماینده دادستان بتواند کیفرخواست مربوط به متهم الف م را قرائت کند.

* ثبت 31میلیارد ریال اختلاس در پرونده کارمند سابق استانداری

در بخش دیگری از رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه ایران در بخش استانداری نوبت به رسیدگی به اتهامات الف م کارمند سابق استانداری تهران رسید.

نماینده دادستان با درخواست قاضی پرونده کیفرخواست مربوط به این فرد را قرائت کرد و در توضیح و تشریح اتهامات مربوط به وی گفت این فرد متهم است به تصرف غیر مجاز 30درصد عوارض دریافتی از مهاجرین افغانی به مبلغ 59میلیارد ریال است.

وی افزود: البته این فرد اتهامات دیگری نظیر دریافت رشوه به مبلغ 1میلیارد و 825میلیون ریال را نیز در پرونده خود به ثبت رسانده است.

نماینده دادستان تهران به اختلاس به مبلغ 31میلیارد ریال از وجوه دولتی اشاره کرد و گفت: این درحالی است که این فرد 19میلیارد ریال از اموال دولتی را نیز تصرف غیر مجاز کرده است.

نماینده دادستان در توصیف جرایم دیگر متهم گفت: این در حالی است که الف م کارمند سابق استانداری تهران جرم پولشویی را نیز مرتکب شده و به این اتهام برایش کیفرخواست صادر شده است.

وی افزود: باید به این نکته نیز توجه داشت که الف م پیش از این دارای سابقه محکومیت بوده است.

پس از تشریح کیفرخواست متهم توسط نماینده دادستان قاضی مدیرخراسانی از متهم خواست تا در جایگاه قرار گیرد و درباره کیفرخواست صادر شده از خود دفاع کند.

* اظهارات متناقض دو متهم علیه یکدیگر / ماجرای معامله خانه 360میلیون‌تومانی

الف م کارمند سابق استانداری تهران در جریان رسیدگی به اتهامات نسبت داده شده به وی در جایگاه قرار گرفت و در پاسخ به سؤال قاضی دادگاه درباره پذیرش اتهاماتش گفت: من به هیچ عنوان اتهامات وارد شده را قبول ندارم.

متهم گفت: بر اساس نامه‌های 8خرداد 84 و 25شهریور 85 وزارت کشور به کلیه استانداری‌ها اعلام کرده بود که می‌تواند بخشی از عوارض مربوط به خانواده‌های افاغنه را به نفع خود اخذ کرده و در مسیر ساماندهی اتباع خارجه هزینه کند.

وی افزود: بر اساس نامه استاندار تهران در تاریخ 30 آذر سال 87 اجازه به من داده شده بود وجوه حاصل از این محل را به نفع استانداری اخذ کرده و در محل‌های از پیش تعیین شده هزینه کنم. به این ترتیب اقدام من امری قانونی بوده و غیرقانونی جلوه دادن آن درست نیست.

الف م به بودجه 1میلیارد و 600میلیون تومانی استانداری در سال 88 اشاره کرد و گفت: اگر قرار بود ما اضافه بر تعرفه از برخی از کارخانجات و صنایع نگیریم به هیچ عنوان امکان اداره یک شهر 14میلیون نفری را نداشتیم، شهری که کارمندان حقوق بگیر استانداری آن حداقل 3هزار نفر هستند و این در حالی است که در طول این مدت هم دیوان محاسبات و ذیحسابی آن هیچ حرفی از غیرقانونی بودن اخذ این وجوه به میان نیاورده‌ بودند.

وی درباره پرداخت 200میلیون تومان به یکی از ادارات امنیتی شهر تهران نیز گفت: بر اساس درخواستی که این نهاد امنیتی برای تجهیز ساختمان‌های خود به استانداری ارائه کرده بود، استاندار نامه‌ای به من زد و در آن نامه به من اجازه داد تا به این اداره کمک و مساعدت دهم من هم به این نهاد امنیتی 200میلیون تومان کمک کردم.

متهم با اشاره به این مطلب که ج الف در بخشی از دفاعیاتش مدعی است که به من پول داده است اما در جایی دیگر دادن این پول را انکار می‌کند گفت: من با ج الف هیچ رابطه‌ای نداشته‌ام اما او پشت سر من حرف زده است.

وی درباره عضویت در شبکه اختلاس و ارتباطش با ی د یکی از معاونین سابق استانداری تهران که در این پرونده نیز متهم است گفت: من با ی د صرفاً یک رابطه کاری داشتم و هیچ رابطه ویژه‌تری نداشتم که بخواهم به واسطه این رابطه با این فرد در یک شبکه اختلاس عضو باشم.

پس از اظهارات متهم قاضی دادگاه ج الف را به عنوان مطلع از جریان پرونده به جایگاه احضار کرد تا از وی درباره بخشی از اعترافات متهم سؤالاتی بپرسد.

قاضی مدیرخراسانی از ج الف پرسید شما آیا تا کنون به آقای الف م وجهی داده‌اید و یا مراوده مالی داشته‌اید؟

ج الف گفت: من خانه‌ای پیش از اینکه آقای الف ج به استانداری برود از وی خریدم.

ج الف افزود: این خانه به اسم همسر الف م بود و من 360میلیون تومان پول آن را پیش از حضور متهم در استانداری به او پرداخت کردم.

ج الف افزود: تمام شناخت من از آقای الف م مربوط به صحبت‌های آقای ز است و من پیش از آن هیچ شناختی نسبت به این فرد نداشتم.

پس از اظهارات ج الف قاضی مدیرخراسانی درباره بخشی از اظهارات الف م کارمند سابق استانداری تهران موضع گرفته و توضیحاتی ارائه کرد.

مدیرخراسانی گفت: اینکه آقای الف م مدعی است که اراده‌ای در دستگاه قضایی و به خصوص در این دادگاه آغاز شده که بر این متهم سخت گرفته شود صحت ندارد و ما چنین اراده‌ای را احساس نکردیم.

قاضی مدیرخراسانی گفت: ما صرفاً از روز اول آغاز رسیدگی به این پرونده تلاش داشتیم تا حق و حقیقت مشخص شده و پرونده در مسیر درست خود رسیدگی شود.

* وکیل متهم: اظهارات نماینده بیمه قابل پیگیرد قانونی است

در ادامه رسیدگی به اتهامات الف. م کارمند سابق استانداری تهران نوبت به دفاعیات وکیل این فرد از موکلش رسید. وکیل متهم در اولین بخش از دفاعیاتش ایرادی را نسبت به نحوه رسیدگی به این پرونده اعلام کرد و البته عنوان کرد که این ایراد مربوط به دادگاه نیست بلکه سر منشاء آن مربوط به تحقیقات مقدماتی و مرحله صدور کیفر خواست است.

وکیل متهم گفت: به دلیل یک تشابه ساده 3 موضوع مختلف اعم از بیمه، استانداری و بانک در یک پرونده گنجانده شدند و همین امر باعث شده برخی جرائم به صورت شبکه‌ای نشان داده شود.

وی خطاب به نماینده بیمه ایران که در دادگاه حضور داشت گفت: من نسبت به عرائض ایشان گلایه دارم زیرا این فرد تنها می‌تواند در حدود سازمان خودش اظهار نظر کند. این وکیل می‌تواند بگوید در سازمان متبوعه خود جرمی رخ نداده است اما اینکه دیگر سازمان‌ها مانند استانداری را مجرم قرار داد کند امری ناشایسته است که می‌تواند برای این نماینده پیگیرد قانونی نیز به همراه داشته باشد.

وکیل الف . م گفت: همانطور که برای بیمه ایران بد است که نام او به عنوان یک شرکت مختلف برده شود برای استانداری نیز ناپسند است که نماینده بیمه ایران این سازمان را متخلف قلمداد کند به هر تقدیر استانداری واژه‌ عامه‌تر و بزرگترین نسبت به بیمه ایران و اگر نماینده بیمه ایران استانداری را مقصر بداند بی‌تردید بیمه ایران نیز که واژه خاص‌تر و زیر بخشی‌تر به حساب می‌آید نیز نمی‌تواند سالم باشد.

وکیل الف - م با اشاره به این مطلب متاسفانه چنان ابعاد این پرونده بزرگ و وسیع قلمداد شده است که کار را برای دادگاه سخت و دشوار کرده است گفت: توصیه می‌کنم آنقدر به این پرونده پر و بال ندهیم که در آخر نتوانیم حکم لازم را صادر کرده و پرونده را به نتیجه برسانیم.

وکیل الف. م به موضوع اضافه برداشت 30 درصد از عوارض افغانه توسط موکلش را مطرح کرد و گفت: پیش از این موکلم به همین اتهام در مجتمع قضایی امور اقتصادی محکوم شده و در حال تحمل کیفر است. حالا آنکه متاسفانه باز هم همان اتهام امروز در دادگاه مطرح شده و بر خلاف بند 5 ماده 6 موکلم باید پاسخگوی کار قبلی‌اش باشد.

وکیل متهم با اشاره به این مطلب که موکلم در دولت نهم در استانداری تهران مشغول به فعالیت شده است گفت: متاسفانه در استانداری کارمندان انتظار این را داشتند تا خدماتی مازاد از حقوق‌شان شامل‌شان شود و به اینها اضافه کنید تعداد مراجعات فراوانی که از سوی شهروندان برای حل مشکلات‌شان به استانداری می‌شدند که به این ترتیب می‌طلبید است تا موکلم برای رفع این گونه مشکلات فکری منطقی و تصمیمی عاقلانه بگیرد.

وی گفت: این فکر منطقی در قالب اخذ اضافه تعرفه کارخانجات و همچنین برداشت 30 درصدی از عوارض اتباع خارجی خود را نشان داده که البته بر اساس مجوزهای صادر شده از سوی مراجع ذیربط این اقدام امری قانونی بوده و خلاف قانون نبوده است.

پس از این اظهارات وکیل متهم که تلاش داشت نشان دهد پیش از این موکلش در مجتمع اقتصادی محکوم شده و در حال گذارندن سابقه خود است نوبت به اظهارات ذبیحی زاده نماینده دادستان در دفاع از کیفر خواست رسید.

* راز حساب 5954 بانک ملی چیست؟

در آخرین بخش از نوبت صبح امروز دادگاه بیمه نوبت به دفاعیات ذبیحی زاده از کیفر خواست صادر شده برای یکی از متهمان در جایگاه قرار گرفت و با اعلام این مطلب که ابتدا کلیاتی درباره اظهارات وکیل متهم ارائه می‌کنم گفت: وکیل متهم مدعی شد که باید بر اساس قانون دیوان محاسبات پرونده از طریق دادسرای دیوان برای تغییر جزایی به مراجع قضایی ارائه شود حال آنکه بر اساس تجویز قانون تحت هیچ شرایطی رسیدگی در دیوان محاسبات مانع رسیدگی مراجع قضایی نیست بلکه بالعکس با عنایت به اهتمام قانون گذار به حفظ و حراست از بیت المال علاوه بر مراجع نظارتی هر یکی از مسئولین دولتی مکلف شدند تا اگر از وقوع جرمی مانند اختلاس با خبر شوند آن را اطلاع دهند.

وی افزود: بر اساس همین قوانین و ماده 606 قانون مجازات اسلامی کسی که از این تکلیف استنکاف کند و این موضوع را اطلاع ندهد علاوه بر اینکه به حبس محکوم می‌شود بلکه در جرم واقع شده نیز متهم خواهد شد.

ذبیحی زاده با اشاره به این مطلب که وکیل متهم مدعی شد که بخش‌های بیمه، استانداری و تخلفات بانکی نباید همگی در این پرونده کنار هم باشند گفت: شاید از خود بپرسید این سه بخش چه نسبتی با یکدیگر دارند حال آنکه وقتی ما اسناد مربوط به حساب 5954 را بررسی کردیم متوجه شدیم که چک‌های مربوط به بیمه ایران در این حساب که مربوط به برخی از متهمان استانداری بوده واریز شده است و به این ترتیب مشخص شد که میان بخش بیمه و استانداری یک رابطه منطقی وجود دارد.

ذبیحی زاده با اشاره به این مطلب که مبالغ قابل توجهی توسط الف - م کارمند سابق استانداری به نفع وی و بستگانش تصرف شده که این موضوع موید علم و عمد و قصد مجرمانه بوده است گفت: همه این مطالب بر اساس اسناد و مدارک موجود و به دست آمده از حساب‌های متهم و اعضای خانواده‌اش به دست آمده و این روز مشخص شده است که هر کدام از چک‌ها در کدام حساب نقد شده است.

نماینده دادستان افزود: وکیل متهم مدعی است اتهاماتی که امروز در کیفر خواست به آن اشاره شده پیش از این در مجتمع اقتصادی تحت رسیدگی قرار گرفته و به نتیجه نیز رسیده است حال آنکه گزارش‌هایی که در آن پرونده به آن استناد شده با جرائمی که در این پرونده برای آنها کیفرخواست صادر شده تماما متفاوت است و باید گفت: ایراد وکیل موجه نیست.

ذبیحی زاده به موضوع تصرف غیر مجاز 30 درصد از عوارض مربوط به افغانه اشاره کرد و گفت: کمیته‌ای متشکل از 3 نفر به نام‌های الف - م، ح- الف، ی- د تشکیل می‌شود و به این ترتیب این افراد با هماهنگی یکدیگر تصمیم می‌گیرند تا با تشکیل و افتتاح یک حساب در بانک عواید حاصل از تصرف غیر قانونی 30 درصد از عوارض مربوط به اتباع بیگانه را در آن حساب واریز کند.

ذبیحی زاده به موضوع دریافت رشوه 185 میلیون تومانی از سوی متهم از فردی به نام هـ - به مبلغ 100 میلیون آقای ق 40 میلیون و آقای ت 45 میلیون اشاره کرد و گفت: آقای الف- م قصد دارد تا به طرز غیر قابل قبولی گرفتن این مبالغ را انکار کند.

وی افزود: آقای هـ مدیر عامل شرکت اسکان شیمی است که در اسفند سال 85 متقاضی دریافت تسهیلات به مبلغ 17 میلیارد تومان آن هم با عنوان بنگاه زود بازده بوده است و نکته جالب این است که با گرفتن تسهیلات از سوی این فرد موافقت می‌شود اما بدون توجه به این نکته که این فرد بدهی معوقه بانکی داشته.

ذبیحی زاده به نحوه وصول 100 میلیون تومان رشوه مربوط به هـ اعطایی به الف - م اشاره کرد و گفت: در تاریخ 15 مرداد سال 86 یک میلیارد ریال از محل حساب متعلق به شرکت اسکان شیمی در وجه خانم گ- ر بابت برداشت آقای هـ چک صادر می‌شود خانم گ- ر آن را نقد می‌کند و با استفاده از ایران چک 2 میلیون ریالی وجه را تحویل هـ می‌دهد و جالب اینجا است که در تاریخ 19/8/86 ایران چک‌های دو میلیون ریالی با چک‌های دیگری تعویض می‌شود و سر از حساب بانک ملت به نام ع- الف در می‌آورد.

نماینده دادستان گفت: آیا آقای هـ که خودش مدیر عامل بود نمی‌توانست چم 100 میلیون تومانی را به نام خودش صادر کند و چه ضرورتی داشت که چک را به نام خانم گ- ر صادر کند اینها همه نشان از وقوع پولشویی دارد.

نماینده دادستان به اتهام اختلاس 31 میلیارد ریالی از وجوه دولتی توسط الف - م اشاره کرد و گفت: خود متهم مدعی است که چندین مرحله چک‌های که در وجه استانداری صادر شده را به حساب شخصی خود و بستگانش واریز شود.

وی گفت: زمانی که از متهم دلیل این کار را پرسیده‌ایم متهم مدعی شد. اصل واگذاری چک‌ها را به بستگانم می‌پذیرم اما دلیل این اتفاق این بود که می‌خواستم به آنها برای رفع مشکلشان پولی قرض داده باشم. حال آنکه باید پرسید آقای الف - م اختیار این را داشته است که وجوه مربوط به استانداری را به بستگانش بدهد.

نماینده دادستان در بخش انتهای دفاعیات خود به تشریح حساب 5954 بانک ملی اشاره کرد و گفت: بخشی از اسنادی که امروز در دادگاه مورد استناد قرار می‌گیرد اسنادی است که از بررسی این حساب و پول‌های واریز شده به آن به دست آمده است.

ذبیحی ‌زاده گفت: برای مثال 9 میلیارد ریال عواید حاصل از رشوه و اختلاس به این حساب ریخته شده است در کنار این 15 میلیارد ریال نیز پول از این حساب به ج- الف داده شده است.

در این بخش از رسیدگی به پرونده قاضی مدیر خراسانی به مدت 1 ساعت و 30 دقیقه تنفس اعلام کرد و ادامه اظهارات نماینده دادستان به نوبت بعد از ظهر موکول شد.

* چک‌های در وجه استانداری بدون مجوز در محل‌های دیگر هزینه شد

ذبیحی‌زاده نماینده دادستان در ابتدای جلسه بعد از ظهر نهمین دادگاه اختلاس بیمه ایران اظهار داشت: بند 4 کیفرخواست این متهم مربوط به تصرف وجوه و اموال دولتی به مبلغی بیش از 19 میلیارد ریال است که از نظر ما این وجوه دولتی بوده و بدون مجوز قانونی هزینه شده است.

وی ادامه داد: تفاوت بندهای 3 و 4 کیفرخواست این متهم این است که در بند "ج" متهم موضوع اختلاس را مرتکب شده بود ولی در بند 4 مبالغ ماخوذه را در سایر واحدهای دولتی هزینه کردند.

در واقع این وجوه دولتی در جایی هزینه شده که پیش بینی نشده بود.

نماینده دادستان ادامه داد: با توجه به ارتباط متهم با سایر متهمان از جمله ارتباط مالی با "ج- الف" اتهام عضویت در شبکه کاملا محرز است.

ذبیحی‌زاده در مورد اتهام پولشویی این متهم گفت: با توجه به افتتاح حساب 5954 و واریز مبلغ نامشروع به این حساب و از این حساب تبدیل به چک‌های مسافرتی و هزینه‌هایی در محل غیرقانونی شده است، به عنوان مثال می‌توان گفت در موضوع پول شرکت اسکان شیمی که بعداز چرخیدن در حساب‌های مختلف در نهایت به این معاونت می‌رسد.

وی ادامه داد: مطلبی که من در جلسه صبح اعلام کردم مبنی بر اینکه گفتم از حساب 5954 به موضوع بیمه رسیدن، درست است که باید اینگونه اصلاح کنم که به واسطه این حساب به حساب‌های دیگر دست یافتیم که در آنها چک‌های بیمه ایران نقد شده بود نه اینکه از بیمه به اینجا رسیده بود.

*اخذ دفاع آخر از متهم به اختلاس 3میلیون و 800هزار تومانی

در آخرین بخش از جلسه عصر امروز دادگاه رسیدگی به اختلاس بیمه ایران نماینده دادستان ذبیحی‌زاده در دفاع از کیفرخواست مطرح شده برای متهم ع ع دفاعیات خود را به دادگاه ارائه کرد.

وی مدعی شد اینکه وکیل متهم و خود شخص متهم تلاش دارند بگویند که اجرا کننده دستورات و فرامین مدیر بالادستی خود بوده‌اند و از خود اختیاری نداشته‌اند امری پذیرفته شده نیست.

وی گفت: بر اساس ماده 56 قانون مجازات اسلامی اعمالی را که برای آنها مجازات در نظر گرفته شده در صورتی جرم نیست که ارتکاب عمل به دستور آمر قانونی بوده و خلاف شرع هم نباشد.

ذبیحی‌زاده افزود: در این مورد خاص مدیران بالادستی متهم آمر قانونی نبوده‌اند و کاری هم که انجام داده‌اند خلاف شرع بوده است. لذا جرم واقع شده و عمل ع ع مجرمانه است.

نماینده دادستان درباره اینکه ع ع معاونت در وقوع اختلاس دارد گفت: در تعریف عمل معاون آمده است که هر کسی با علم و عمد وسایل ارتکاب جرم را فراهم کند معاون قلمداد می‌شود حال آنکه در این پرونده متهم با وصول چکهای مربوط به استانداری وسایل ارتکاب جرم را فراهم کرده است.

وی گفت: البته ع ع تلاش دارد تا بگوید که از نیت مدیران خود باخبر نبوده است اما بر اساس قانون عدم علم رافع مسئولیت نخواهد بود.

نماینده دادستان گفت: ع ع تلاش دارد تا بگوید پولی عاید وی نشده است در حالیکه به گفته خودش تجمیع مبالغ در حساب شخصی‌اش 3 تا 7 درصد سود شامل حساب وی کرده که به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت، برخلاف ادعای متهم سود به وی رسیده است.

پس از اظهارات نماینده دادستان ع ع برای ارائه آخرین دفاعیاتش در جایگاه قرار گرفت و در پاسخ به برخی اظهارات نماینده دادستان گفت: همچنان هم معتقد هستم که 3میلیون و 800هزارتومانی که نصیب من شده عواید حاصل از جرم نبوده بلکه طلبی بوده است که من به واسطه تهیه سبد کالا از استانداری مطالبه داشته‌ام.

در خاتمه بار دیگر متهم از دادگاه تقاضای برائت کرده و عنوان داشت که من از نیت مجرمانه مدیرانم با خبر نبوده‌ام. پس از اخذ آخرین دفاع از متهم قاضی مدیرخراسانی تا ساعت 9صبح روز شنبه تنفس اعلام کرده و به این ترتیب نهمین جلسه رسیدگی به این پرونده نیز به پایان رسید.

* متهم: طلبم را از استانداری گرفتم اما به من اتهام اختلاس زدند

ذبیح‌زاده نماینده دادستان در ادامه جلسه دادگاه کیفر «ع ـ ع» مبنی بر اختلاس به مبلغ 38 میلیارد ریال از وجوه دولتی و همچنین معاونت در اختلاس به مبلغ بیش از 5 میلیارد ریال را قرائت کرد.

متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه اتهامات را قبول ندارم گفت: مسئولان استانداری کالاهایی را برای توزیع بین بیش از 3 هزارخانوار تدارک دیده بودند تا در مناسبت‌های مختلف توزیع شود و چون کار رفاهی استانداری برای کارکنان 13 شهرستان تابعه بود این سبد کالا به صورت رایگان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه در برخی موارد از حساب شخصی خودم پول می‌دادم و بعدا مطالبات را دریافت می‌کردم گفت: چک‌هایی در اختیار من برای وصول قرار می‌گرفت و بعد از وصول تمام پول را به آقای «الف ـ م» یا معاون این پرداخت می‌کردند و رسید می‌گرفتند.امور انجام گرفته در این مدت به نحوی بود که کسی تصور تخلف نمی‌کرد همه چک‌ها با صورت جلسه رسمی تحویل و بعد از بازگشت پول نیز برای آن صورت جلسه تنظیم می‌شد.

متهم با بیان اینکه این کار کاملا آشکار و حتی در حضور مدیران نظارتی از جمله بازرسی، حراست، تخلفات اداری و حتی فرمانداران صورت می‌گرفت افزود: غیر از من 21 مشاور استانداری، مدیران کل و حتی نیروهای خدماتی نیز چک‌ها را وصول می‌کردند.

متهم ادامه داد: در خرید کالاهای تعاونی مسکن کارکنان استانداری بعضا مبالغی را از حساب شخصی پرداخت می‌کردند که در نهایت اسناد را به دفتر «الف ـ م» داده و پول خود را دریافت می‌کردند. اما دریافت این وجوه که طلب شخصی من بوده است را اتهام اختلاس لحاظ کرده است.

وی افزود: اگر این موضوع تخلف بود در طول 4 سالی که چک‌ها وصول می‌کردند باید تذکر می‌دادند اما هیچ تذکری توسط هیچ مسئولی به من داده نشد.

متهم با بیان اینکه همه امور انجام شده با دستور مسئول مافوق بوده است ادامه داد: «الف ـ م » علاوه بر معاون استاندار رئیس هیئت تخلفات اداری استانداری و با حکم وزیر کشور بوده است.چنانچه وصول چک‌ها تخلف بود باید واکنشی از سوی مراجع مربوط به آن می‌شد اما نه تنها کسی واکنش نشان نداد بلکه دفاتر نظارتی نیز اقدام به وصول چک می‌کردند.

وی افزود: در تحقیقات از «الف ـ م» سؤال شده آیا از من پول غرض گرفته یا خیر به او هم این موضوع انکار کرده و همین امر دست‌مایه اتهام‌زنی به من شده است در حالی که هم من و هم «الف ـ م» اظهاراتمان صحیح است.  زیرا طلب من از شخص «الف ـ م» نبوده است بلکه از جایگاه حقوقی و سازمانی «الف ـ م» بوده است.

متهم گفت: گوشه‌ تراول‌هایی که گرفته بودم ننوشته بود متعلق به دولت است بازرسی هم این دریافت طلب را اختلاس در نظر گرفت.

متهم درباره اتهام معاونت در اختلاس گفت: چک‌ها با صورت‌جلسه رسمی به من داده شد و وصول کردم و بعد از تحویل هم برای آن صورت جلسه تنظیم شد که همه این مدارک موجود است.

* نماینده دادستان: حساب 5954 غیرقانونی است

ذبیحی‌زاده نماینده دادستان در ادامه نهمین جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه ایران، در جایگاه قرار گرفت و اظهار داشت: «ع.ع» به خاطر این که مدیرعامل تعاونی بود، عمده‌ترین چک‌ها با منشأ دولتی را نقد کرده است.

وی ادامه داد: «الف.م» چک‌ها را به معاون خود داده و او هم بعد از تنظیم صورتجلسه چک‌ها را به «ع.ع» داده تا وصول کند و غیر از «ع.ع» چک‌ها را به افراد دیگر حتی راننده خود داده تا وصول کند. «ع.ع» ابتدا پول‌ را به حساب تعاونی واریز می‌کرد و بین 3 تا 7 درصد برای تعاونی برمی‌داشت اما این برداشت با اعتراض «الف.م» روبه‌رو شد و از «ع.ع» خواست پول‌ها را نقدا به وی برگرداند.

نماینده دادستان با اشاره به ادعای متهم مبنی بر اینکه هیچ پولی از این کار به او نرسیده و با دستور مافوقش چک‌ها را وصول کرده است گفت: این موضوع در مرحله تحقیقات شکل دیگری داشت و متهم انکار کرده بود. با بررسی حساب‌های شخصی «ع.ع» مشخص شد چک‌های استانداری بابت انبارداران کوثر در شهر ری جمعا به مبلغ بیش از 3 میلیارد ریال در حساب شخصی وی نقد شده است.

ذبیح‌زاده ادامه داد: متهم در تحقیقات مقدماتی درباره چک‌های نقد شده بابت عوارض دریافت از انبارداران گفته هیچ اطلاعی از چگونگی دریافت چک‌ها ندارم و چک‌ها توسط معاونت پشتیبانی استانداری یعنی «الف.م» در حساب بانک تجارت کارسازی شده است و بعد از وصول به دستور «الف.م» به حساب 5954 که مربوط به وی و دو همکارش بود واریز شد.

وی گفت: 150 فقره چک‌های در وجه استانداری به مبلغ بیش از 28 میلیارد ریال که طی صورتجلسات از طریق «الف.م» «ز» و «ع.ع» جهت وصول تحویل می‌شود مغایر با ماده 39 قانون محاسبات عمومی کشور به «الف.م» یا «ز» تحویل و طبق دستور در حساب غیرقانونی 5954 واریز شده است.

نماینده دادستان افزود: استدلال وکیل متهم مبنی بر غیردولتی بودن حساب و عدم وقوع اختلاس غیرموجه است زیرا برابر مواد 10، 11، 37، 38 و 39 قانون محاسبات کشور هرگونه وجوه نقدی و غیرنقدی در قالب بودجه سنواتی مانند کمک و هبه را باید وجوه دولتی محسوب کرد و آن سازمان نیز برای صرف این وجوه باید طبق قانون عمل کند.

ذبیح‌زاده با بیان اینکه چک‌هایی که در وجه استانداری صادر می‌شود باید طبق اصول و موازین قانونی از پیش تعیین شده به مصرف برسد گفت: کسی نمی‌تواند برخلاف مقررات بنابر میل و اراده خودش نسبت به صرف و هزینه آن برآید. واریز وجوه به حساب غیردولتی به هیچ‌وجه موجب خروج از عنوان دولتی بودن نمی‌شود.

* 21 نفر از مسئولان استانداری اقدام به وصول چک‌ها کرده بودند

بعد از اظهارات متهم «ع.ع» وکیل مدافع وی در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه موکلش از مافوق خود درباره قانونی بودن وصول چک‌ها سوال کرده است اظهار داشت: معاون وقت استانداری در پاسخ به این سوال طی نامه‌ای گفته که مسئولیت کلیه وجوه در گردش با من است و شما فقط دستور مرا اجرا کرده‌اید؛ این پول‌ها از وجوه دولتی نبوده و برای رفاه کارکنان از محل‌های دیگر هزینه‌ شده است.

وی افزود: تنها دلیل اتهام‌زنی به موکل من، گردش حساب وی بوده است؛ وصول چک‌ها وظیفه او نبوده و هیچ سمتی هم در واحد امور مالی یا ذیحسابی نداشته است. نکته حائز اهمیت این است که «الف.م» اظهارات موکل من را انکار کرده است. این انکار صحیح است زیرا موکل من از شخصیت حقیقی «الف.م» طلبکار نبوده بلکه طرف حساب او شخصیت حقوقی و جایگاه سازمانی او بوده است.

وکیل مدافع متهم با بیان اینکه تقاضای پرسش در این خصوص از «الف.م» را دارم ادامه داد: هیچ دلیلی مبنی بر تحصیل مزایا توسط موکل من وجود ندارد و پولی بابت وصول چک‌ها به او نرسیده است.این چک‌ها توسط مسئول مالی استانداری امضا و پشت‌نویسی شده و موکل من نباید ضامن عملکرد مسئولان مافوق خود باشد.

وی گفت: غیر از موکل من 21 نفر از مدیران نظارتی و حفاظتی استانداری نیز اقدام به وصول چک‌ها کرده‌اند. از جمله آقای «ع» که در پرونده دیگر متهم به مشارکت در اختلاس بود و تبرئه شد و می‌تواند مصداقی برای تبرئه موکل من هم باشد.

در ادامه جلسه، قاضی از متهم «الف.م» خواست در جایگاه قرار گیرد و نظرش را درباره اظهارات این متهم و وکیلش و اینکه آن را قبول دارد یا خیر عنوان کند که «الف.م» گفت: تاکنون2 بار درخصوص اتهامات اقتصادی محاکمه شدم اما دادگاهی به این خوبی ندیده‌ام. اظهارات «ع.ع» را قبول دارم و تأیید می‌کنم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 23:20  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

معاونت حقوقی رئیس‌جمهور نسبت به انتشار اخبار بدون سند اعتراض کردخبرگزاری فارس: معاونت حقوقی ریاست جمهور معاونت حقوقی ریاست جمهوری به نحوه انتشار برخی اخبار در خصوص پرونده اختلاس بیمه ایران و نقض اصولی از قانون اساسی اعتراض کرد.


به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاونت حقوقی ریاست جمهور معاونت حقوقی ریاست جمهوری به نحوه انتشار برخی اخبار در خصوص پرونده اختلاس بیمه ایران و نقض اصولی از قانون اساسی اعتراض کرد.

 دفتر معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد: برخی رسانه ها با انتشار برخی اخبار در مورد پرونده اختلاس بیمه، اصول 22 و 37 قانون اساسی، تبصره یک ماده 188 آیین نامه دادرسی کیفری، بند 11 قانون احترام به آزادیهای مشروع و حفظ حقوق شهروندی و بند ج ماده 140 قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب را نقض کردند که لازم است حرمت و آبروی مسلمانان حفظ شود و تا وقتی اتهامی اثبات نشده با درج اخبار ناقص و بدون سند امری را به مقامات رسمی و یا آحاد شهروندان نسبت ندهند که در صورت برائت مرتکب بزه افترا محسوب می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 23:19  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور در گفت‌وگو با فارس:


ضریب ریالی حقوق کارمندان دولت ۸۰۵ تعیین شد

خبرگزاری فارس: معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: ضریب ریالی حقوق کارمندان دولت در سال جاری ۸۰۵ ریال و افزایش آن ۱۵ درصد تعیین شد.

خبرگزاری فارس: ضریب ریالی حقوق کارمندان دولت ۸۰۵ تعیین شد

رحیم ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس افزود: در جلسه امروز هیئت دولت افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان 15 درصد قطعی تعیین شد و همچنین ضریب ریالی حقوق آنها از 700 ریال سال گذشته به 805 ریال در سال جاری افزایش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس بر اساس ضوابط اجرایی قانون بودجه 90 کل کشور حداقل حقوق کارمندان دولت در سال 90 رقم 341 هزار تومان و حداکثر حقوق 7 برابر این رقم تعیین شده بود.

بنابر این گزارش فارس حداقل حقوق کارمندان دولت در سال 91 رقم 392 هزار و 150 تومان و حد اکثر حقوق کارکنان دولت به میزان هفت برابر آن یعنی 2 میلیون و 745 هزار و 50 تومان تعیین شد.  

ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: همچنین حق ایاب و ذهاب(رفت و آمد) برای کارمندان در تهران از حدود 40 هزار و خرده‌ای به 65 هزار تومان افزایش یافت.

ممبینی گفت: برای مهدکودک فرزند کارمندان قبلاً زیر 5 سال پرداخت می‌شد و از امسال برای داشتن کودک زیر 6 سال به ازای هر کودک 50 هزار تومان پرداخت می‌شود.

به گزارش فارس، حقوق پرداخت شده فروردین و اردیبهشت 91 برای کارمندان دولت به صورت علی‌الحساب و براساس سال 90 پرداخت شده که ادارات و سازمان‌های دولتی می‌توانند مابه‌التفاوت حقوق علی‌الحساب و قطعی کارمندان خود را از خردادماه 91 به بعد پرداخت کنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 23:18  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

جلیلی در صحن علنی مجلسراهبرد فشار به پایان رسیده/ تکالیف بیشتر از ان.پی.تی را نمی‌پذیریم

خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آن چیزی که به پایان رسیده است، راهبرد فشار غیر‌منطقی است و اتفاقا زمان برای گفت‌و‌گو و همکاری شروع شده و غرب باید در راهبرد گفت‌و‌گو و همکاری حرکت کنند.

خبرگزاری فارس: راهبرد فشار به پایان رسیده/ تکالیف بیشتر از ان.پی.تی را نمی‌پذیریم
گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز چهارشنبه در ادامه سخنانش در صحن علنی مجلس با بیان اینکه بحث ما در مذاکرات استانبول 2 همان بحث‌های استانبول یک بود، اظهار داشت: در گفت‌و‌گوهای بعدی آنها اعلام کردند که طبق npt حقوق جمهوری اسلامی ایران را قبول دارند.

وی با بیان اینکه گفت‌و‌گوها باید بر اساس اعتماد و گام‌های متقابل باشد، افزود: طرف ما در مذاکرات استانبول این موضوع را پذیرفت که گام‌های متقابل بردارند.

جلیلی ادامه داد: بعد از اینکه قرار شد در بغداد مذاکره کنیم، آقای باقری و معاون خانم اشتون گفت‌و‌گوهایی را داشتند تا دستور‌کار مذاکرات بغداد معلوم شود و در این فاصله یکی از بحث‌هایی که ما مطرح کردیم، همان گام متقابل طرف مذاکره کننده بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با ذکر این مسئله که طرف مذاکره نباید این اشتباه را می‌کرد که می‌تواند دوباره وارد مسیر غلط گذشته شود و اشتباهات محاسباتی کند، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در گفت‌و‌گوهای بغداد وارد بحث‌های جدی شد و ما در آنجا چند پیشنهاد را مطرح کردیم و گفتیم که اگر 7 کشور طرف مقابل قرار است صحبت کنند، نباید فقط در مورد مسئله هسته‌ای باشد و آنها در استانبول 2 پذیرفتند که هم برای مسئله هسته‌ای و هم مسئله غیر‌هسته‌ای وارد مذاکره شوند و ما در آنجا یکی از بحث‌هایی که مطرح کردیم، موضوع بحرین بود و آنها هم مسائلی مثل مبارزه با مواد مخدر و دزدان دریایی را مطرح کردند.

جلیلی با اشاره به فتوای رهبر انقلاب در خصوص حرمت سلاح‌های هسته‌ای گفت که این فتوا یک ظرفیت بزرگ برای خلع سلاح است و طرف ما هم باید بر همین اساس حق غنی سازی در جمهوری اسلامی ایران  را به رسمیت بشناسد؛ یعنی ما بر حرمت سلاح‌های کشتار جمعی تاکید کنیم و طرف مقابل هم بر غنی‌سازی در جمهوری اسلامی تاکید داشته باشد و این به معنای گام متقابل است.

وی اضافه کرد: بحث بعدی ما حقوق و تکالیف جمهوری اسلامی ایران و اعضای npt بود که ما گفتیم نمی‌پذیریم که ایران یک استثناء باشد یعنی تکالیفی بیشتر از NPT بر ما تحمیل شود.

جلیلی ادامه داد: طرف مذاکره کننده در بغداد یک پیشنهاد داشت که مربوط به بحث فعالیت‌های غنی سازی 20 درصد جمهوری اسلامی ایران بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: در شهریور 84 که اولین دور مذاکرات تیم جدید بود، آقای فیشل به صراحت بیان کرد که تعلیق جمهوری اسلامی ایران باید به تعطیلی و تخریب دستگاه‌ها بینجامد که در آن زمان پاسخ مقتضی به او داده شد. آن زمان آنها چنین خواسته‌ای داشتند و امروز به اینجا رسیده‌اند که در بغداد می‌گویند فعالیت 20 درصد شما برای چیست.

جلیلی اضافه کرد: در خرداد 88 ما طی نامه‌ای اعلام کردیم که حاضریم سوخت 20 درصد را بخریم ولی آنها به ما ندادند و در نتیجه ما نیازهای خودمان را برطرف کردیم.

وی گفت: بر اساس معاهده NPT غنی سازی حق مسلم جمهوری اسلامی ایران است و ایران هم عضو NPT است و اگر غنی‌سازی برای مصارف صلح‌آمیز باشد، اشکالی ندارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: روندی که تاکنون طی شده، این بود که 5 پیشنهاد مشخص از سوی ما ارائه شده که بر مبنای آن می‌توانستیم بسترهای مناسبی را برای همکاری داشته باشیم. در گفت‌و‌گوهای بغداد وقتی که صحبت شد، جمع‌بندی‌ها‌ این بود که درباره یک موضوع که آنها مطرح کردند، صحبت شود که ‌گفتیم ما حرف خودمان را می‌زنیم چراکه جمهوری اسلامی ایران 5 محور برای گفت‌و‌گو ارائه کرده است.

وی ادامه داد: قرار ما این بود که در فاصله 30 روز روی 6 محور صحبت کنیم تا دستور‌کار برای مذاکرات مسکو فراهم شود؛ معاونت خانم اشتون در مذاکرات با آقای باقری طفره رفت و گفت ما حاضریم روی موضوع خودمان بحث کنیم که من طی نامه‌ای به اشتون اعلام کردم اینکه گفت‌و‌گو نیست.

جلیلی اظهار داشت: خانم اشتون 2 شب پیش تماس تلفنی داشت و من دوباره این موضوع را مطرح کردم و گفتم که نظام ما نظام مردم‌سالار است و مردم از ما انتظار دارند و حتی گفتم که چهارشنبه قرار است به مجلس بروم و به نمایندگان پاسخ دهم و در نهایت خانم اشتون هم پذیرفت که هر 5 موضوع جمهوری اسلامی ایران جزء مذاکرات مسکو باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف امروز این ظرفیت را ایجاد کرده که در همه عرصه‌ها با قدرت از حقوق ملت ایران دفاع شود.

وی با بیان اینکه منطق جمهوری اسلامی ایران یکی از مولفه‌های اصلی ماست، اضافه کرد: حاضریم گفت‌و‌گوها را در جمع خبرنگاران مطرح کنیم تا افکار عمومی هم در مورد آن قضاوت کند.

جلیلی گفت: آن چیزی که به پایان رسیده است، راهبرد فشار غیر‌منطقی است و اتفاقا زمان برای گفت‌و‌گو و همکاری شروع شده و آنها باید در راهبرد گفت‌و‌گو و همکاری حرکت کنند چرا‌که نمی‌شود از یک طرف رفتارهای خصمانه با ملت ایران داشته باشند و از سوی دیگر گفت‌و‌گو کنند.

جلیلی با ذکر این مسئله که ما غنی‌سازی را برای مصارف صلح‌آمیز حق ملت ایران می‌دانیم، گفت: تمام فعالیت‌های ما زیر نظر آژانس است و آژانس هیچ ایرادی به فعالیت‌های ما نگرفته است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بخش پایانی سخنانش نیز اظهار داشت: آنچه که باعث اقتدار ما شده، پشتوانه مردمی نظام است و مردم ما حتی حاضرند برای دفاع از آرمان‌هایشان هزینه هم بدهند.

وی در پایان گفت که در گفت‌و‌ گوهای بغداد بنده روزنامه‌های تهران را که در آن خبر حمایت نمایندگان از تیم مذاکره کننده آمده بود، به طرف مقابل نشان دادم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 13:52  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | داروی شیمرئیس سازمان غذا و دارو خبر داد

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان غذا و دارو از ورود نخستین عرضه داروی شیمی‌درمانی و تکنولوژی نانو از تولیدات داخلی از امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت به بازار دارویی کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: داروی شیمی‌درمانی تولید داخل با تکنولوژی نانو  وارد بازار شد

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس؛ شیبانی در حاشیه نخستین همایش سراسری مدیریت و اقتصاد دارو اظهار داشت: نخستین توزیع داروی شیمی‌درمانی تولید داخل با تکنولوژی نانو که برای بیماران مبتلا به سرطان گوارش است از امروز وارد بازار دارویی کشور شد.

وی با اشاره به ارزش و جلوگیری از خروج 5 میلیون دلار که در گذشته برای واردات این داروی شیمی‌درمانی بود افزود: در گذشته به دو شکل این دارو به کشور وارد می‌شد که یک شکل آن یک میلیون و 200 هزار تومان هر ریال آن هزینه داشت و نوع شکل دیگرش 700 هزار تومان هزینه‌بر بود ولی با تولید داخل یک پنجم هزینه‌های آن کاهش می‌یابد.

شیبانی ادامه داد: در حال حاضر 97 درصد داروهای کشور تولید داخل است و فقط 3 درصد مربوط به واردات دارو به ایران به حساب می‌آید.

رئیس سازمان غذا و دارو با رد کردن هر گونه کمبود در زمینه داروهای شیمی‌درمانی تصریح کرد: ما در زمینه داروهای شیمی‌درمانی با وجود تحریم‌ها دچار بحران نیستیم.

شیبانی در ادامه پاسخ به پرسش خبرنگاران در زمینه مصرف آنتی‌بیوتیک در کشور نیز گفت: به هر حال یک مصرف غیرمنطقی در زمینه آنتی‌بیوتیک وجود دارد که هزینه‌ها را افزایش می‌دهد و نسل‌های جدید آنتی‌بیوتیک نیز پاسخگوی درمان‌ها نیستند و در مجموع آنتی‌بیوتیک را نباید بدون نسخه توزیع کرد.

وی با اشاره به اقدامات موثر در زمینه تولید داروهای گیاهی در سال‌های اخیر نیز افزود: اکنون 700 قلم داروی گیاهی با اشکال و دز‌های مختلف در کشور وجود دارد که سعی بر آن است که برخی از این داروها جایگزین داروهای شیمایی شوند و در این زمینه با تربیت متخصصان طب سنتی در دانشکده‌های مربوطه پزشکان نیز این داروها را که بیشتر آنها نیز که پوشش بیمه‌ای دارند تجویز کنند.

شیبانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر چالش مهم صنعت داروسازی گفت: به هر حال ما امکانات فیزیکی و تخصصی خوبی داریم و 97 درصد داروهایمان را در داخل تولید می‌کنیم و 3 درصد واردات داریم و باید سازمان‌های بیمه‌گر پوشش گستره‌تری در زمینه دارو ارائه دهند.

وی در ادامه پاسخ به پرسش خبرنگاران نیز در زمینه بیشترین داروی مصرفی در داروخانه‌ها تصریح کرد: بیشتر در داروخانه‌ها داروهای بدون نسخه فروخته می‌شود ولی آن نیز حد نصاب خود را دارد و بیمار نمی‌تواند هر مقدار دارو بخواهد از داروخانه دریافت کند زیرا داروسازان در داروخانه‌ها این مباحث را کنترل می‌کنند. البته در تمام دنیا از جمله کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز داروهای بدون نسخه براساس نیاز مردم در سوپر مارکت‌ها نیز فروخته می‌شود.

شیبانی با اشاره به کمبودهای متخصصان داروساز در کشور که هم اینک 14 هزار داروساز در ایران وجود دارد گفت: این تعداد داروساز نسبت به داروسازان دیگر کشورهایی همسایه ما آمار کمتری است زیرا هر بیمارستان در هر بخش باید یک داروساز داشته باشد و هم اینک نیز در تمام داروخانه‌ها داروساز وجود دارد ولی تعداد آن باید بیشتر شود و انشاء‌الله دانشکده‌های داروسازی در تربیت متخصصان داروساز همت بیشتری خواهند داشت.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر قاچاق داروهای یارانه‌ای به خارج از کشور نیز گفت: به هر حال ارزان بودن دارو برای مردم امتیازی است ولی این ارزان بودن می‌تواند منجر به قاچاق دارو به دیگر کشورها شود. که ما تمهیدات لازم را برای این زمینه اندیشیده‌ایم ولی به هر حال یک درصد کمی از این داروها توسط بیماران فروخته شود و توسط سودجویان دارویی به خارج از کشور انتقال می‌یابد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 13:51  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

تصاویر/ دیدار نمایندگان مجلس با رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) با نمایندگان منتخب ملت در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 13:48  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

پیام های انتخابات هیات رئیسه مجلس نهم
انتخابات هیات رئیسه دائم مجلس شورای اسلامی با برتری دکتر علی لاریجانی به پایان رسید. در این انتخابات برای تصدی پست ریاست مجلس ، دکتر علی لاریجانی و دکتر غلامعلی حداد عادل کاندیدا شدند و از 270 نماینده شرکت کننده در رای گیری 177 نفر به لاریجانی و 89 نفر دیگر به حداد رأی دادند. 4 رأی نیز ممتنع بود.  لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه موقت که هفت خرداد برگزار شد نیز 173 رأی داشت و حداد عادل 100 رأی .

 

با این اوصاف ، لاریجانی در این انتخابات ، 4 رأی بیشتر از انتخابات قبلی کسب کرده و 11 رأی هم از آرای حداد عادل کاسته شده است. هرچند طبق عرف ادوار گذشته مجلس ، کسی که در انتخابات هیات رئیسه موقت رأی نمی آورد ، برای ریاست دائم کاندیدا نمی شد ولی این بار ، حداد عادل کاندیدا شد تا نشان دهد پس از دوبار شکست سنگین در ابتدای مجلس هشتم و نهم حتی به قیمت شکست سنگین 3 باره حاضر نیست از رقابت بر سر کرسی نخست پارلمان چشم پوشی کند.

 

اما در مورد این انتخابات نکات زیر قابل ذکر است:

 

1- دکتر علی لاریجانی و دکتر غلامعلی حداد عادل هر دو از چهره های قابل احترام و قابل اعتماد و از سرمایه های نظام سیاسی کشور و اصولگرایان به شمار می روند و هریک در طول سال های گذشته خدمات شایسته ای در مجالس هفتم و هشتم و در مسئولیت های قبلی داشته اند و رای بالای مردم تهران و قم به این دو نفر حکایت از جایگاه این افراد در جامعه و قدر شناسی مردم نسبت به این افراد دارد.

 

 2- متاسفانه پیش  و پس از انتخابات مجلس، گروهی از حامیان و علاقه مندان این دو شخصیت به تخریب  رقیب پرداختند و در حالی بر خلاف ادوار گذشته که پیش از افتتاح مجلس عملا مشخص بود چه کسی ریاست پارلمان را به عهده خواهد گرفت، این بار به دلیل عدم حضور اصلاح طلبان رقابت و تخریب میان حامیان دو نامزد شاخص اصولگرا بسیار بالا گرفت و گاه صحنه هایی ناشایست در فضای رسانه ای پدیدار شد که عملا تلاش برای کسب قدرت تا آخرین لحظه و به هر قیمتی را به ذهن متبادر می کرد.

 

3- فضای سیاسی کشور در سه ماهه نخست سال 91 دستخوش تغییراتی ناگهانی و غیر متعارف شد که در جای خود جای تامل و بررسی دقیق تری دارد. عملا جبهه پایداری ، جمعیت ایثارگران و رهپویان انقلاب اسلامی که تا قبل از 12 اسفند و حتی قبل از 15 اردیبهشت و انجام مرحله دوم انتخابات حاضر به تفاهم با یکدیگر و ارائه لیست واحد اصولگرایان نبودند و در رسانه های خود تندترین تهمت ها و هتک حرمت ها را علیه یکدیگر روا می داشتند، در اتحادی تاکتیکی برای ریاست مجلس به تفاهم رسیدند. رسانه های این طیف های سیاسی که هر یک دیگری را با تندترین عبارات خطاب می کرد و هر اتهامی را در این رقابت مجاز می دانست ، به یکباره بر سر کاندیداتوری دکتر حداد عادل به تفاهم رسیدند و شخصیت های برجسته این دو جریان که تا چند روز قبل حتی از تریبون رسمی مجلس و در حضور رسانه ها و مقابل چشمان ملت یکدیگر را به رانت خواری، سوء استفاده از قدرت و امکانات دولتی و موقعیت سیاسی متهم می کردند، به یکباره پشت سر یک کاندیدا قرار گرفتند . هرچند نفس کنار گذاشتن دشمنی ها  حتی اگر تاکتیکی و موقتی باشد، امری پسندیده است، اما برای مردم این سوال باقی می ماند که آیا در فضای اصولگرایی این همه جار و جنجال و رقابت های صحیح و ناصحیح برای رسیدن به قدرت چه توجیهی دارد.

 

4- آقای دکتر حداد عادل از ابتدا اعلام کرد که در صحن علنی مجلس حتما کاندیدا می شود ، حتی اگر هیچ کس جز خودش به او رای ندهد. با این گفته دکتر حداد عملا موضوع تفاهم درون فراکسیونی برای کاندیدا شدن یک نفر منتفی شد ، هرچند با وجود حضور حداکثر 8 یا 9 نماینده اصلاح طلب در مجلس نهم که آنها نیز اعلام کرده بودند قصد تشکیل فراکسیون مستقل ندارند ، عملا موضوع انتخابات درون فراکسیونی موضوعیت نداشت. به دیگر سخن، وقتی حدود 280 نماینده مجلس اصولگرا هستند، تشکیل فراکسیون واحد و یا تعیین رئیس مجلس در فراکسیون، عملا ایجاد دو تشکل با هم پوشانی  تقزیبا کامل با یکدیگر بود.

 

5- جای این سوال باقی است که با وجود اختلاف سلایق بسیار زیاد میان جبهه پایداری، رهپویان و ایثارگران  و سایر اصولگرایان (فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت) عملا چرا بایستی یک فراکسیون ناهمگن پراختلاف و ناکارآمد شکل بگیرد و آیا بهتر نیست مرزبندی ها از ابتدای مجلس نهم مشخص تر شود؟

 

6- دکتر حداد عادل  با اصرار بر کاندیداتوری دوباره با وجود اختلاف فاحش میزان رای در انتخابات هیات رئیسه موقت، سعی کرد نشان دهد که به هر علتی احساس تکلیف می کند و حاضر است با وجود احتمال تقریبا قطعی شکست کاندیدا شود. در این میان نبایستی اصرار برخی اطرافیان ایشان و شاید ارائه تحلیل های نادرست به ایشان را نادیده گرفت. اصراری که منجر به شکست سنگین دکتر حداد شد و شاید می شد از این موضوع و خدشه جدی به این شخصیت این سرمایه نظام جلوگیری کرد.

 

7- جریان حامی دکتر حداد عادل در روزهای پایانی مجلس هشتم سعی کرد تا به پشتوانه امپراتوری رسانه ای در دست و با مانور گسترده بر روی ماجرای حکمیت ، فضا را برای مدل ریاستی خود بر مجلس نهم آماده سازد ، اما حکمیت ناکام ماند و مرتضوی استعفا نداد تا درس بزرگی باشد برای کسانی که کمتر عادت به درس گرفتن دارند ، کما اینکه درسی هم از این ماجرا نگرفتند .


8- یکی دیگر از نکات درس آموز انتخابات هیات رئیسه مجلس نهم بایستی پرهیز از سوء استفاده از عناوین و جایگاههای مقدس برای کسب رای باشد. در روزهای منتهی به انتخابات برخی رسانه های شاخص حامی یکی از کاندیداها ، بارها ضمن بررسی مواضع دو نامزد مطرح ، تلاش می کردند چنین القاء کنند که نظر رهبر معظم انقلاب به یکی از این دو فرد نزدیک تر است.  کار به جایی رسید که در هفتم خرداد ماه جاری، برخی رسانه های اصلی دو جریان اصلی حامی دکتر حداد عادل، صراحتا اعلام کردند که پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجلس نهم که در مراسم افتتاحیه قرائت شد بیانگر نظر مثبت ایشان به یکی از کاندیداهاست.

بی گمان هریک از دو شخصیت مطرح برای ریاست مجلس ، خود را سرباز و رهرو رهبر گرانقدر انقلاب می دانند و اصولا طرح چنین مباحثی خدشه به جایگاه رهبری است و مشخص نیست برخی تا کجا حاضرند برای رسیدن به مقاصد خود از جایگاه رهبری هزینه کنند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 1:24  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

کاهش قابل ملاحظه آرای حداد عادل؛


لاریجانی با اختلاف فاحش رئیس مجلس شد

ابوترابی‌فرد و باهنر ‌نائب رئیس اول و ‌دوم مجلس نهم شدند

در حالی که پس از رای گیری برای انتخاب هیئت رئیسه موقت حدادعادل اعلام کرده بود که دیگر برای انتخابات هیئت رئیسه دائم کاندیدا نخواهد شد صبح امروز وی مجددا کاندیدای ریاست مجلس شده و نسبت به انتخابات قبلی هم رای کمتری را بدست آورد . غلامعلی حدادعادل به دلیل آسیب دیدگی پایش در بازی فوتبال، امروز با چهره ای خاص در مجلس حاضر شده بود

انتخابات هیئت رئیسه دائم نهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) برای انتخاب رئیس، نواب رئیس، دبیران و ناظران مجلس آغاز شد.

به گزارش
پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، نمایندگان‌ در این انتخابات با رأی خود، هیئت رئیسه دائم را برای اولین سال فعالیت مجلس نهم انتخاب می‌کنند.

هیئت رئیسه ۱۲ نفره مجلس مرکب از رئیس، دو نایب رئیس، شش دبیر و سه ناظر است.


بر اساس ماده ۱۵ آئین‌نامه داخلی مجلس، انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آرای نمایندگان صاحب رأی است و انتخاب نواب رئیس، دبیر‌ان و ناظران هر کدام جداگانه و با اکثریت نسبی و رأی مخفی و با برگه خواهد بود.


در صورتی که در انتخاب رئیس در نوبت اول اکثریت مطلق حاصل نشود، در نوبت دوم اکثریت نسبی کافی خواهد بود.

 

لاریجانی و حدادعادل کاندیدای ریاست مجلس نهم شدند

 

علی لاریجانی و غلامعلی حدادعادل رئیس موقت مجلس نهم در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) کاندیدای ریاست مجلس نهم شدند.

هیئت رئیسه 12 نفره مجلس مرکب از رئیس، دو نایب رئیس، شش دبیر و سه ناظر است.

بر اساس ماده 15 آئین‌نامه داخلی مجلس، انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آرای نمایندگان صاحب رأی است و انتخاب نواب رئیس، دبیر‌ان و ناظران هر کدام جداگانه و با اکثریت نسبی و رأی مخفی و با برگه خواهد بود.

در صورتی که در انتخاب رئیس در نوبت اول اکثریت مطلق حاصل نشود، در نوبت دوم اکثریت نسبی کافی خواهد بود.

 13 منتخبی که اعتبارنامه آنها به تصویب مجلس نرسیده و به کمیسیون تحقیق ارجاع شده است، نمی‌توانند در انتخابات هیئت رئیسه مجلس شرکت کرده و رأی دهند.

 

باهنر، ابوترابی‌فرد و سالک کاندیدای نواب رئیس مجلس نهم شدند

 

محمدرضا باهنر و حجت‌الاسلام سید‌محمدحسن ابوترابی‌فرد نمایندگان تهران و حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده اصفهان ‌کاندیدای نواب هیئت رئیسه دائم برای اولین سال فعالیت مجلس نهم شدند.

هیئت رئیسه 12 نفره مجلس مرکب از رئیس، دو نایب رئیس، شش دبیر و سه ناظر است.

بر اساس ماده 15 آئین‌نامه داخلی مجلس، انتخاب نواب رئیس، دبیر‌ان و ناظران هر کدام جداگانه و با اکثریت نسبی و رأی مخفی و با برگه خواهد بود.

 

لاریجانی با اختلاف فاحش رئیس مجلس شد

 

رئیس موقت مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر احمد توکلی تاکید کرد: انتخاب هیات رئیسه دائم در اولویت کار امروز مجلس قرار دارد.

طبق آئین نامه ای داخلی مجلس شورای اسلامی، هرگاه بیش از دوسوم اعتبارنامه‌های نمایندگان مجلس به تصویب برسد، بلافاصله انتخاب هئیت رئیسه دائم مجلس در دستور کار مجلس قرار می گیرد.

 

در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۶ خرداد) در رای گیری مجلس برای جایگاه ریاست مجلس نهم  ، علی لاریجانی نماینده مردم قم و غلامعلی حدادعادل نامزد شدند که علی لاریجانی با۱۷۷رأی توانست اکثریت آرای نمایندگان را به دست آورد و غلامعلی حدادعادل نیز۸۹ رأی کسب کرد.

این در حالی است که علی لاریجانی در انتخابات هیئت رییسه موقت نیز با کسب ۱۷۳ رای در برابر غلامعلی حداد عادل با ۱۰۰ رای به عنوان رییس موقت مجلس نهم نیز انتخاب شده بود.


بنابراین گزارش غلامعلی حدادعادل که هفته پیش رقابت برای ریاست موقت مجلس را به علی لاریجانی واگذار کرده بود، امروز با پای شکسته، نامزدی خود را برای ریاست مجلس اعلام کرد. علی لاریجانی که که یک هفته ریاست بر مجلس نهم را در اختیار داشت، امروز در حالی به رقابت با حدادعادل می‌پردازد که اساسا انتخاب او تقریبا قطعی است و قبل از این نیز پیش بینی می شد، حدادعادل از رقابت انصراف دهد.

 

در حالی که پس از رای گیری برای انتخاب هیئت رئیسه موقت حدادعادل اعلام کرده بود که دیگر برای انتخابات هیئت رئیسه دائم کاندیدا نخواهد شد صبح امروز وی مجددا کاندیدای ریاست مجلس شده و نسبت به انتخابات قبلی هم رای کمتری را بدست آورد . غلامعلی حدادعادل به دلیل آسیب دیدگی پایش در بازی فوتبال، امروز با چهره ای خاص در مجلس حاضر شده بود.

در حال حاضر لارجانی در حال ثبت نام کاندیداهای عضویت در هئیت رئیسه مجلس است.

 

ابوترابی‌فرد و باهنر ‌نائب رئیس اول و ‌دوم مجلس نهم شدند

 

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد و ‌محمدرضا باهنر با رأی نمایندگان مجلس به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه دائم پارلمان نهم برگزیده شدند.
خبرگزاری فارس: ‌ابوترابی‌فرد و باهنر ‌نائب رئیس اول و ‌دوم مجلس نهم شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه رأی‌گیری برای نهایی کردن اعضای هیئت رئیسه دائم مجلس نهم، نواب هیئت رئیسه را انتخاب کردند.

بر اساس این گزارش، محمدرضا باهنر و حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نمایندگان تهران و حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده اصفهان برای تصدی این سمت کاندیدا شده بودند که ‌حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با 232 رأی و محمدرضا باهنر با 179 رأی از مجموع 271 رأی حاصله به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه دائم برای اولین سال فعالیت مجلس نهم انتخاب شدند.


سالک نیز 85 رأی نمایندگان را به خود اختصاص داد.


علی لاریجانی نماینده مردم قم و غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران ‌نامزد ریاست مجلس شده بودند که ‌لاریجانی 177 رأی را به خود اختصاص داد و برای اولین سال فعالیت پارلمان نهم رئیس مجلس شد.


حدادعادل نیز 89 را از آن خود کرد و 4 رأی نیز سفید اعلام شد.

 

اسامی 6 کاندیدای ناظری هیئت رئیسه مجلس نهم

 

6 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی کاندیدای ناظر(کارپرداز) برای عضویت در هیئت رئیسه دائم پارلمان نهم شدند.

عبدالرضا مصری،‌ سیدشریف حسینی، محمد آشوری، شکرخدا موسی، ‌محمدصالح جوکار، بیژن نوباوه وطن، ‌کاندیداهای ناظر برای عضویت در هیئت رئیسه دائم مجلس برای اولین سال فعالیت پارلمان نهم شدند.

بر اساس این گزارش، از بین این 6 کاندیدا، 3 نفر به عنوان ناظران هیئت رئیسه مجلس نهم انتخاب می‌شوند.

 

هیئت‌رئیسه سال اول مجلس نهم سوگند خورد

 

مراسم تحلیف اعضای هیئت رئیسه دائم مجلس برای اولین سال فعالیت پارلمان نهم در صحن علنی برگزار شد.

انتخابات هیئت رئیسه دائم مجلس برای اولین سال فعالیت پارلمان نهم در دستور کار جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) نمایندگان ملت قرار داشت که طی آن‌ ‌علی لاریجانی به عنوان رئیس، ‌ابوترابی‌فرد ‌و محمدرضا باهنر به عنوان نواب رئیس اول و دوم، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا، ‌محمدحسین فرهنگی، ‌محمد دهقان، ‌شاهین محمدصادقی، ‌علیرضا منادی، ‌و جواد جهانگیرزاده ‌به عنوان دبیر و ‌سیدشریف حسینی، ‌عبدالرضا مصری و ‌‌محمد آشوری به عنوان ‌ناظران هیئت رئیسه دائم مجلس نهم انتخاب شدند.


پس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس نهم، مراسم تحلیف 12 عضو این هیئت ‌طبق آئین‌نامه داخلی برگزار شد و اعضای هیئت رئیسه منتخب متن ذیل را قرائت و سوگند یاد کردند:


"من به عنوان عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خود را برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف به کار گیرم و از هر گونه اقدام مخالف آئین‌نامه اجتناب نمایم".‌

 

اسامی رئیس و 11 عضو ‌‌هیئت رئیسه سال اول مجلس نهم - (مشروح)

 

اعضای هیئت رئیسه مجلس نهم در سال اول در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

 

‌‌علی لاریجانی نماینده مردم قم و غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران ‌نامزد ریاست مجلس شده بودند که ‌لاریجانی 177 رأی را به خود اختصاص داد و برای اولین سال فعالیت پارلمان نهم رئیس مجلس شد. حدادعادل نیز 89 را از آن خود کرد و 4 رأی نیز سفید اعلام شد.

 

همچنین محمدرضا باهنر و حجت‌الاسلام سید‌محمدحسن ابوترابی‌فرد نمایندگان تهران و حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده اصفهان برای تصدی این سمت کاندیدا شدند که ‌ابوترابی‌فرد با 232 رأی و ‌باهنر با 179 رأی از مجموع 271 رأی حاصله به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه دائم برای اولین سال فعالیت مجلس نهم انتخاب شدند. سالک نیز 85 رأی نمایندگان را به خود اختصاص داد.

 

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا، علیرضا منادی، شاهین محمدصادقی، محمدحسین فرهنگی، جواد جهانگیرزاده و محمد دهقان، ضرغام صادقی، سیدمرتضی حسینی، سیدعلی طاهری، ابراهیم کارخانه، غلامرضا کاتب، حاجی دلیگانی و سیدرمضان شجاعی کیاسری نیز کاندیداهای عضویت در هیئت رئیسه دائم مجلس نهم به عنوان دبیر بودند که بر این اساس، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا با 166 رأی، محمدحسین فرهنگی با 164 رأی، محمد دهقان با 161 رأی، شاهین محمدصادقی با 152 رأی، علیرضا منادی با 140 رأی، جواد جهانگیرزاده با 134 رأیاز مجموع 274 آرای مأخوذه به عنوان دبیران هیئت رئیسه دائم مجلس نهم برگزیده شدند.

 

سیدشریف حسینی با 166 رأی، عبدالرضا مصری با 165 رأی‌ و محمد آشوری با 152 رأی نیز به عنوان ناظران هیئت رئیسه دائم مجلس نهم انتخاب شدند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 1:22  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

ثبت جریمه عجیب یک موتورسوار درشهرکرد

ثبت جریمه و تخلف موتورسیکلت شهروند علی آبادی در شهرکرد این موتورسوار را شوکه کرده است.
به گزارش مشرق به نقل از مهر، محمدرضا شکی شهروند علی آبادی که به تازگی یک دستگاه موتورسیکلت خریداری کرده است، در پرینت و برگه خلافی موتور سیکلتش، تخلف در شهرستان شهرکرد استان چهار محال و بختیاری ثبت شده است.

در این برگ جریمه، 280 هزار ریال بابت تخلف در شهرکرد به عنوان جریمه ثبت شده است.

محمدرضا شکی با بیان اینکه تاکنون به شهرکرد سفری نداشته است، گفت: حتی برای انجام پلاک گذاری، موتورسیکلت را به وسیله وانت بار به گرگان برده ام تا از سوی پلیس موتورم توقیف نشود.

وی اظهار داشت: هر جا مراجعه کردم که بتوانم ثابت کنم جریمه اعمال شده، غیرواقعی است، کارساز نشد و در نهایت مجبور به واریز مبلغ جریمه شدم تا بتوانم موتورم را پلاک گذاری کنم.

در عین حال برخی شهروندان و دارندگان وسایل نقلیه ازجمله موتورسیکلت از اعمال جرائم غیرواقعی و ثبت تخلف گلایمند هستند.


200 هزار دستگاه موتورسیکلت در گلستان وجود دارد
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 0:22  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 


+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 0:21  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

عکس/ لطف داور ژاپنی به ایران

در دقیقه 74 بازی ازبکستان روی یک ضربه ایستگاهی و اتفاقاتی که درون شش قدم رخ داد، به گل رسید اما تیم داوری این بازی، این صحنه را گل تشخیص نداد.


تیم ملی ایران در سال های گذشته بارها از اشتباهات داوری متضرر شده بود، اما این یکی از معدود دفعاتی بود که اشتباه داوری به سود ما تمام شد.
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 0:19  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

تصاویر/ اعتکاف در مسجد لرزاده تهران

مراسم معنوی اعتکاف از بامداد امروز دوشنبه 13 رجب با حضور پرشور مردم خداجو در مسجدلرزاده تهران آغاز شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 0:18  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

تصاویر/ مراسم اعتکاف در دانشگاه تهران

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 0:17  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

هر قدم کج صهیونیستها، مثل صاعقه بر سر خودشان فرود خواهد آمد


رهبر معظم انقلاب: ترس غربیها از ایران «اسلامی» است نه ایران هسته ای

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظیم دلدادگان وشیفتگان امام خمینی (ره) تاکید کردند: بزرگنمایی محافل سیاسی دنیا درباره خطر ایران هسته ای، دروغ و فریبی بیش نیست زیرا ترس آنها از ایران"هسته ای" نیست بلکه ترس اصلی آنها از ایران "اسلامی" است.

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب: ترس غربیها از ایران «اسلامی» است نه ایران هسته ای

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم دلدادگان وشیفتگان امام خمینی (ره) در حرم مطهر بنیان گذار جمهوری اسلامی، امام راحل را پدر ملت و مظهر مهربانی، اقتدار و صلابت خواندند و با اشاره به تلاش هوشیارانه امام در احیای روح عزت ملی و استحکام ساختار درونی ملت افزودند  : ملت تاریخ ساز ایران با تکیه بر همین عوامل، الگویی موفق از ایران اسلامی و پیشرفت در خارج از حوزه نفوذ سلطه گران جهانی را به ملتها ارائه داده و زورگویان جهانی را به وحشت انداخته است که همین مسیر درخشان  تارسیدن  به قله های پیشرفت وناامید شدن قطعی دشمنان ادامه خواهد یافت و بدون تردید آینده برای ملتهای مسلمان و ملت ایران، بهتر از گذشته خواهد بود.

در این مراسم که صبح امروز در بیست و سومین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با شکوه فراوان برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به عید مبارک ولادت پدر امت، حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام و نامگذاری سیزدهم رجب بعنوان روز پدر، تاکید کردند: امام بزرگوار ما در حق این ملت پدری کرد زیرا از یک طرف مظهر مهربانی و رحمت پدرانه و از طرف دیگر مظهر اقتدار و صلابت بود.

ایشان همچنین امام راحل را پدر جنبش اسلامی امروز در دنیای اسلام خواندند و افزودند: یکی از خطوط اصلی در سیره و منش امام خمینی(ره) دمیدن روح عزت ملی در کشور و زنده کردن ملت است.

  رهبر انقلاب اسلامی بحث در مورد حرکت بزرگ امام راحل در دمیدن روح عزت ملی در کشور را یک بحث غیر ذهنی و مبتنی بر واقعیات جامعه دانستند و در تبیین منطق قرآن در خصوص عزت، خاطر نشان کردند: در منطق قرآن، عزت واقعی و کامل متعلق به خدا و هر کسی است که در جبهه خدایی قرار می گیرد.

حضرت‌ آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه بر اساس منطق قرآن باید عزت را از خدا طلب کرد، افزودند: هنگامی که عزت واقعی شامل حال یک فرد یا جامعه شود، آن عزت همچون حصار مستحکمی، تلاش دشمن را برای نفوذ، محاصره و  نابودی آن جامعه، ناکام می گذارد. ایشان تاکید کردند: هرچه این عزت در لایه های فردی و اجتماعی عمیق تر باشد، تاثیرات نفوذ ناپذیری آن بیشتر نمایان می شود و در نهایت انسان و جامعه به مرحله ای می رسد که در مقابل دشمن بزرگ یعنی شیطان هم محفوظ می ماند.

رهبر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) را نمونه بارز این عزت خواندند و خاطر نشان کردند: امام راحل در طول حیات خود، چه در عرصه علم و تدریس، چه در دوران دشوار مبارزه و چه در دوران مدیریت و حاکمیت مصداق توکل بر خداوند عزیز و رحیم بود.

حضرت ایت الله خامنه ای افزودند: بهمین علت کارهای بزرگی که همه بر امکان ناپذیر بودن آنها تاکید داشتند با طلوع امام شدنی شد و همه سدهایی که غیرقابل نفوذ و ناشکستنی بنظر می رسیدند، با حضور امام شکستنی شدند.

ایشان با تاکید بر اینکه امام بزرگوار علاوه بر آنکه خود مظهر عزت نفس و معنویت بود، روح عزت  را در ملت نیز زنده کرد، خاطر نشان کردند: ملت ایران با احساس عزتی که از درسهای انقلاب و امام آموخت توانست توانایی های خود را کشف کند و با چشم خود شاهدتحقق بسیاری از وعده های الهی از جمله غلبه مستضعفین بر مستکبرین باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین خاطرنشان کردند: ما ایرانی ها در تاریخ طولانی خود، دورانهای مختلف، عزت و ذلت را شاهد بوده ایم که دوران دویست ساله منتهی به انقلاب، دورانی سخت، تاریک وذلت بار بوده است.

ایشان، انزوا در منطقه و جهان، عقب ماندگی روزافزون در حوزه اقتصاد، عقب افتادگی عمیق در حوزه علم و فناوری و تأثیرپذیری منحط دولتها و حکام ایران از استعمارگران و بیگانگان را از جمله نشانه های ذلت دوران قاجار و پهلوی برشمردند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به قراردادهای ننگین ترکمانچای و گلستان و جدا شدن دهها شهر از ایران عزیز افزودند: در آن دوران ذلت بار، بیگانگان، رژیم پهلوی دست نشانده را بوجود آوردند و ایران را به میدان تاخت و تاز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تبدیل کردند.

ایشان با تصریح برخی مصادیق رفتار ذلیلانه حکام دویست سال گذشته ایران در مقابل تحکم و زورگویی بیگانگان افزودند: البته در آن دوران استثناهایی مانند امیرکبیر، فتوای آیت الله شیرازی در قضیه تنباکو، دخالت علما در قضیه مشروطه و نهضت ملی شدن نفت وجود داشت اما این استثناها یا کوتاه بوده و یا به کلی ناکام ماند و ذلت و ضعف بر این ملت بزرگ تاریخ ساز تحمیل شد.

حضرت آیت الله خامنه ای، انقلاب کبیر اسلامی را پایان روال ذلت و آغاز روال عزت ملت ایران برشمردند و تأکید کردند: با پیروزی انقلاب ورق به کلی برگشت و امام خمینی با تمرکز بر احیای روح عزت ملی، فرهنگ "ما می توانیم" را در عمق جان این ملت مؤمن جایگزین کرد.

ایشان با استناد به آیات قرآنی، نفس ایمان را عزت آفرین دانستند و افزودند: امام بزرگوار و مدبر ملت، با پیدا کردن انگیزه ها و همت ها، ملت مؤمن را به صحنه آورد و حضور مردم در صحنه براساس سنت مبارک الهی، زمینه ساز جلب رحمت بیدریغ پروردگار شد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید بر ساخت درونی ملت را نکته ای اصلی در ادبیات امام برشمردند و خاطر نشان کردند: امام در احیای روح عزت ملی بر تفاخر و غرور تکیه نمی کرد بلکه بنا را بر استحکام ساخت درونی ملت می گذاشت و همین امر باعث شد که روح عزت ملی و پیشرفت همچنان در این سرزمین بزرگ جاری باشد.

رهبرانقلاب اسلامی مقابله با عوامل رکود و ایستایی را شرط استمرار پیشرفت و عزت ملی برشمردند و افزودند: برخی از عوامل بازدارنده پیشرفت در درون خودمان است و برخی را دشمنان تحمیل می کنند و اگر بخواهیم دوباره دچار وضع دوزخی قبل از انقلاب نشویم باید با همه این عوامل هوشیارانه مقابله کنیم.

ایشان با اشاره به نامگذاری دهه چهارم انقلاب به نام دهه پیشرفت و عدالت افزودند: پیشرفت در معنای وسیع و حقیقی خود همه ابعاد مادی و معنوی انسان و جامعه  از جمله آزادی، عدالت، آبادانی و اعتلای اخلاقی را شامل می شود بنابراین باید در همین مسیری که امام عزیزمان ملت را در آن قرار داد به پیش برویم.

حضرت آیت الله خامنه ای، ملت ایران و جمهوری اسلامی را مدل تجربه شده و موفق پیشرفت و عزت ملی خواندند و در تشریح نمونه ها و شاخص هایی از این پیشرفت حقیقی افزودند: ملت ایران در 33 سال اخیر بر همه چالشهای سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی که با هدف از بین بردن نظام اسلامی، طراحی و اجرا شد، غلبه کرده است  و این واقعیت از مهمترین شاخص های پیشرفت ملت عظیم الشأن ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی، تإثیرگذاری محسوس ایران بر تحولات منطقه ای و جهانی را از دیگر نمادهای پیشرفت انکار ناپذیر ملت ایران خواندند و با اشاره به اعترافات برخی مقامات و سیاستمداران رژیم صهیونیستی و آمریکا در این زمینه افزودند: استقامت، عزت و صلابت ملت و نظام در سه دهه اخیر منجر به تأثیرگذاری ژرف در حوادث مهم جهان و منطقه شده است.

خدمات عمرانی و آبادانی گسترده و مستمر در سراسر کشور، و طراحی و ساخت پیچیده ترین کارخانه ها و صنایع به دست متخصصان جوان ایرانی از دیگر نمونه های عینی پیشرفت بود که رهبر انقلاب در اجتماع بزرگ مردم در سالروز رحلت امام خمینی به آن اشاره کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در همین بحث، شتاب علمی کشور را شاخص مهم دیگری خواندند که به اذعان مراکز رسمی جهان، نشان دهنده پیشرفت چشمگیر ایران است.

ایشان افزودند: براساس گزارش های علمی مراکز بین المللی، رشد علمی ایران، سال گذشته 11 برابر متوسط جهان بوده است ضمن اینکه در زمینه هایی همچون هسته ای، نانو، سلولهای بنیادی، هوافضا و زیست فنآوری ،ایران از موقعیت درخشانی برخوردار است و در زمینه پیشرفته ترین کشورها قرار دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای مردم سالاری مستمر و درخشان در ایران را از دیگر شاخص های پیشرفت حقیقی ملت در سه دهه اخیر برشمردند.

رهبر انقلاب با اشاره به حضور شورانگیز ملت در ده انتخابات ریاست جمهوری به ویژه انتخابات دهم و آغاز به کار 9 دوره مجلس بدون حتی یک روز تأخیر افزودند: در همه 33 سال اخیر هیچ حادثه سیاسی، امنیتی و هیچ تهدید نظامی نتوانسته است روند پر شکوه مردمسالاری را مورد خدشه قرار دهد.

ایشان، زنده بودن انگیزه ها وشعارهای انقلاب را نمونه و شاخص دیگری از روند پیشرفت ملت ایران خواندند و با اشاره به برگزاری شورانگیز و پر نشاط جشن پیروزی انقلاب اسلامی در همه سالها افزودند: روحیات معنوی نیز در جامعه درحال تعمیق است البته دراین  زمینه ممکن است برخی با استناد به رفتار تعدادی معدود درباره فضای کلی جامعه دچار قضاوتی اشتباه شوند اما حضور پر معنای قشرهای مختلف مردم بویژه جوانان دانشگاهی در مراسمی نظیر اعتکاف نشان می دهد حرکت معنوی ملت نیز رو به جلو است.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان کردند: واقعیاتی که بیان شد نشان می دهد ایران و ایرانی در زیر پرچم اسلام، در سایه دعوت و حرکت الهی امام راحل عظیم الشأن، و با تکیه بر روح عزت ملی و استحکام ساختار درونی در همه ابعاد در حال پیشرفت هستند.

رهبر انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه پیشرفت ملت ایران و الگو شدن این ملت برای ملتهای منطقه و جهان علت واقعی هراس و واهمه دشمنان انقلاب اسلامی است، افزودند: بزرگنمایی محافل سیاسی دنیا درباره خطر ایران هسته ای، دروغ و فریبی بیش نیست زیرا ترس آنها از ایران"هسته ای" نیست بلکه ترس اصلی آنها از ایران "اسلامی" است.

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: آنچه که در ارکان قدرت استکباری، زلزله ایجاد کرده، این واقعیت است که ملت ایران اثبات کرده می توان بدون تکیه بر آمریکا و قدرتهای مدعی و حتی با مقابله با آنها، به پیشرفت رسید.

ایشان خاطر نشان کردند: آمریکا و قدرتهای مدعی تلاش دارند تا به ملتها و زبدگان و نخبگان سیاسی بباورانند که پیشرفت، خارج از حوزه آمریکا امکان پذیر نیست درحالیکه ملت ایران، خلاف این را اثبات کرده و درس عملی بزرگی به ملتها داده است.

رهبر انقلاب اسلامی در جمع بندی بحث شاخص های پیشرفت خطاب به ملت ایران تاکید کردند: شما ملت بزرگ در طول بیش از سی سال، رکورد زده اید و پیشرفت کرده اید اما اگر به آنچه تاکنون بدست آورده اید دل خوش کنید، قطعا شکست خواهید خورد و به عقب بازخواهید گشت، بنابراین باید حرکت در مسیر پیشرفت، بی وقفه ادامه یابد.

حضرت آیت الله خامنه ای وظیفه مسئولین را نیز در مسیر حرکت به سمت قله های اصلی پیشرفت بسیار سنگین دانستند و افزودند: در این مسیر، هرگونه توقف، خودشگفتی و غرور، خود محوری، غفلت، اشرافی گری، لذت جویی، جمع کردن زخارف دنیوی، و تلاش برای کسب محبوبیت، برای مسئولین، ممنوع است و رسیدن به قله ها، تنها با این ممنوعیت ها امکان پذیر است.

ایشان تاکید کردند: ما مسئولین باید خود را از این آفات حفظ کنیم همچنانیکه امام بزرگوار ما خود را حفظ کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به جوانان، دانشجویان، مسئولان، علما، و افراد تاثیر گذار جامعه تاکید کردند: باید حرکت به سمت قله ها ی پیشرفت از جمله در عرصه سیاست، علم و فناوری و بخصوص اخلاق و معنویت را بی وقفه ادامه دهیم و در مسیر حرکت، عیوب خود را برطرف کنیم.

ایشان افزودند: حرکت بی وقفه به سمت قله پیشرفت موجب بی اثر شدن موانع دشمن، از جمله تحریم ها خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: تحریم ها نمی تواند ملت ایران را از حرکت رو به جلو بازدارد بلکه تنها تاثیر آن عمیق تر شدن نفرت ملت از غرب خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان کردند: ملت ایران اکنون در حال حرکت در دامنه است و آن روزی که به قله برسد، دشمنی ها و معارضه های خباثت آمیز نیز به پایان خواهد رسید.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، جنبش ها و انقلاب های منطقه را از یمن و بحرین تا مصر و لیبی و تونس و دیگر کشورهایی که آتش زیر خاکستر هستند، نمونه بارزی از تلاش ملتها برای رسیدن به عزت ملی، عدالت و آزادی در زیر سایه اسلام  دانستند و تاکید کردند: سخن از بیداری اسلامی در این جنبش ها، سخنی ریشه دار و مبتنی بر استدلال است زیرا ملتها خواستار عدالت و آزادی و مردم سالاری بر اساس اصول و مبنای خود هستند که آن مبنا با توجه به ایمان ملتهای منطقه، اسلام است و بر همین اساس ماهیت جنبش های منطقه، بیداری اسلامی است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش غربی ها و حکومتهای وابسته به غرب برای تغییر صورت مسئله در انقلاب های منطقه و بی فایده  جلوه دادن این حرکات ، افزودند: شخصیت های موثر و همچنین ملتهای منطقه باید مراقب باشند که دور نخورند.

حضرت ایت الله خامنه ای با تاکید بر تغییر موثر فضای سیاسی و اجتماعی منطقه بدلیل انقلاب های اخیر، خاطر نشان کردند: آنچه که اکنون اتفاق افتاده، از نتایج سحر است و در آینده شاهد تحولات بزرگ تری خواهیم بود.

ایشان در تبیین تغییرات سیاسی و اجتماعی منطقه افزودند: هنگامی که قیام مردم مصر به اوج خود رسید، بسیاری از غربی ها و حکومت های مستبد منطقه از رژیم مبارک و سرکوب مردم حمایت کردند اما بعد از پیروزی مردم مصر، همان قدرتها و دیکتاتورهای وابسته به آنها که حاضر نبودند نام مردم و حقوق مردم را بشنوند، دم از حقوق مردم و مردم سالاری زدند که این نشانگر تغییرات مهم در فضای منطقه است.

رهبر انقلاب اسلامی ، مصر را کشوری بزرگ و ملتی کهن و تاثیر گذار در منطقه خواندند و خاطر نشان کردند: حاکمان فاسد و مزدور، سالها ملت مصر را ذلیل  و این کشور را به گنج استراتژیک رژیم صهیونیستی تبدیل کرده بودند اما اکنون این گنج ساقط و از دست غاصبان صهیونیست خارج شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ماموریت حکومت مبارک برای تضمین امنیت رژیم صهیونیستی حتی به قیمت زندانی کردن یک و نیم میلیون مردم غزه در جنگ 22 روزه، افزودند: رژیم صهیونیستی، اکنون با سقوط مبارک، احساس عریانی می کند و بشدت سراسیمه و حیرت زده است.

ایشان داد و بیداد ها و تهدیدهای نظامی مقامات رژیم غاصب صهیونیستی  برضد ایران را ناشی از ترس و وحشت و دست خالی بودن آنها  دانستند و تاکید کردند: سران رژیم صهیونیستی بخوبی می دانند که امروز بیش از هر زمان دیگری آسیب پذیر تر هستند و هر قدم کج  و یا حرکت ناشایست آنها، همانند صاعقه بر سر خودشان فرود خواهد آمد.

رهبر انقلاب اسلامی وضعیت غرب و آمریکا بعنوان پشتیبانان بی قید و شرط رژیم صهیونیستی را بسیار نامساعد توصیف کردند و افزودند: امروز غرب بدلیل مشکلات اقتصادی، مالی و اجتماعی، در مواجهه با مردم خود درمانده شده و در واقع با سیلی صورت خود را سرخ نگاه داشته است. حضرت آیت الله خامنه ای، سقوط چند حکومت پیروآمریکا در اروپا و تنفر روز افزون ملتها از آمریکا را نمونه های دیگری از بحران جدی در غرب دانستند و خاطر نشان کردند: آنها می خواهند با حادثه آفرینی، این بحران را به آسیا، آفریقا و منطقه منتقل کنند.

ایشان ایجاد اختلاف های قومی، طائفی و مذهبی در کشورهای تازه انقلاب کرده و تبدیل انقلاب ها به ضد خود را از جمله شیوه های غرب و آمریکا برای انتقال بحران ارزیابی کردند و افزودند: امروز آمریکاییها به استفاده از تجربه و تخصص انگلیسی ها در ایجاد اختلاف های مذهبی و قومی روی آورده اند و بر همین اساس، همه ملتها، علما و نخبگان دانشگاهی منطقه اعم از شیعه و سنی باید هوشیار باشند تا به نقشه دشمن کمک نکنند.

رهبر انقلاب اسلامی اینگونه اقدامات غربی ها و آمریکاییها را دیوانه وار خواند و تاکید کردند: آنها برای پوشاندن بحران و مشکلات خود و دور کردن ذهن ها، مسئله هسته ای ایران را بزرگ نمایی می کنند و آن را در صدر مسایل دنیا قرار می دهند و به دروغ ، نام سلاح هسته ای را به میان می اورند درحالیکه واقعیت اینگونه نیست و تلاش آنها نیز به نتیجه نخواهد رسید.

حضرت ایت الله خامنه ای نگاه جمهوری اسلامی ایران به منطقه را نگاهی امیدوارانه خواندند و خاطر نشان کردند: البته حوادث منطقه، فرصتی را برای برخی کشورهای منطقه بوجود آورد تا به نیابت از امریکا برخی اقدامات را انجام دهند اما به لطف خداوند کشورهای انقلاب کرده بویژه مصر به ارامش و ثبات بازخواهند گشت و رژیم های دیکتاتوری در منطقه برچیده خواهند شد.

ایشان همچنین با اشاره به حوادث بحرین، مردم بحرین را دارای مظلومیتی مضاعف دانستند و افزودند: این مردم بدون دلیل، بدست  رژیمی مستبد و دیکتاتور سرکوب می شوند و اعتراض آنها با خشن ترین وضعیت پاسخ داده می شود درحالیکه مردم بحرین خواستار ابتدایی ترین نیاز یک کشور مردم سالار هستند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: در بحرین بجای آنکه به خواست مردم پاسخ داده شود ، تلاش می شود  تا موضوع را به اختلافات مذهبی و بحث شیعه و سنی ارتباط دهند و حق مردم را کتمان کنند.

حضرت ایت الله خامنه ای افزودند: به فضل الهی، همه مجاهدتها در منطقه به نتیجه خواهد رسید اما باید مراقب بود تا به آتش های قومی، فرقه ای و مذهبی دامن زده نشود.

ایشان در پایان تاکید کردند: بدون تردید آینده برای ملتهای مسلمان و ملت ایران، بهتر از گذشته خواهد بود.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 15:33  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

تصاویر/حاشیه مراسم سالگرد ارتحال امام

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 15:22  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

؛حاشیه های مراسم سالگرد امام خمینی


مراسم بیست و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با حاشیه هایی همراه بود که خواندن آنها خالی از لطف نیست.
به گزارش مشرق ، قبل از شروع رسمی مراسم مردم حاضر در صحن شهید مصطفی خمینی(ره)  که از ساعت ها قبل حضور یافته بودند با دادن شعارهایی خود را برای آغاز مراسم آماده می کردند.

در این مراسم که ساعت 9:30 با قرائت قرآن و سپس سخنرانی سید‌حسن خمینی تولیت حرم امام آغاز شد جمعی از مسئولان کشوری و لشکری اعم از سران سه قوه(صادق لاریجانی، احمدی نژاد، علی لاریجانی) هاشمی شاهرودی، هاشمی رفسنجانی، سید‌یاسر خمینی، حجت‌الاسلام علوی، حجت‌الاسلام نواب، ثمره هاشمی، محسن رضایی برخی از نمایندگان مجلس، سرلشکر صالحی، امیر پوردستان، محمد‌علی انصاری، قالیباف و همچنین جمعی از سفرای کشورهای خارجی از میهمانان ویژه این مراسم بودند.

سردار محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار محسن کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول الله از اولین مسئولانی بودند که به جایگاه ویژه وارد شدند و استقرار پیدا کردند.
 
محمد رضا عارف از اعضای ارشد جریان اصلاحات و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز قبل از شروع مراسم به صحن جامع مصطفی خمینی(ره)  وارد شد و با دیدن احمد توکلی با وی به روبوسی و خوش و بش پرداخت و در کنار وی نشست.
 
به جز محمدرضا عارف تعداد دیگری از اصلاح طلبان نیز در این مراسم حضور یافته بودند که کمال خرازی، مجید انصاری، محمود دعایی، اسحاق جهانگیری ، قدرت الله علیخانی، برخی از از آنها بودند. این در حالی است که به غیر از مجید انصاری و محمد رضا عارف و کمال خرازی دیگر اصلاح طلبان ترجیح دادند در جایگاهی به غیر از جایگاه ویژه مسئولین استقرار پیدا کنند.

همچنین در ابتدای مراسم مجری از مردم درخواست کرد تنها به شعارهایی که از تریبون اصلی مراسم سر داده می‌شود توجه کنند.
 
در این مراسم جمعی از وابستگان نظامی و سفرای خارجی، نمایندگان اقلیت های دینی، خانواده شهدا و ایثارگران در جایگاههایی ویژه ای که از سوی ستاد بزرگداشت سالگرد امام (ره) تدارک دیده شده بود حضور یافته بودند.
 
سخنرانی حجت الاسلام سید حسن خمینی نوه امام راحل نیز بعد از مداحی حاج احمد اصفهانی در حالی آغاز شد که از همان ابتدا تعدادی از مردم تلاش کردند با سر دادن شعارهایی مانع سخنرانی وی شوند و این شعارهای ممتد را تا اواخر سخنرانی وی ادامه دادند.

سردار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه به محض مشاهده محسن رضایی به استقبال وی رفت و در کنار وی نشست.
 
سخنرانی مقام معظم رهبری ساعت 10:30 با استقبال مردم آغاز شد که مباحثی همچون بیداری اسلامی، تبیین سیره و روش حضرت امام(ره) ، حرکت دیوانه‌وار غرب در مسئله هسته‌ای ایران ، بحران آمریکا ، لزوم هوشیاری نخبه‌ها و آحاد مردم ، تحولات منطقه و مظلومیت مردم بحرین برخی از مهمترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب بود که با تکبیر‌های پرشور مردم مواجه شد.
 
آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان بعد از شروع دقایقی از آغاز سخنرانی رهبر معظم انقلاب به جایگاه ویژه مسئولان وارد شد.
 
حضور برخی مسئولان با فرزندانشان در این مراسم بسیار جالب بود. امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی و امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ترجیح دادند در این مراسم با فرزندان خود حضور پیدا کنند. همچنین پسر سعید جلیلی  که پای ثابت پدر در مراسم ها و مناسبت های مذهبی و دینی است در این مراسم نیز پا به پای پدر حضور یافته بود.
 
در اواسط برگزاری مراسم محمود احمدی نژاد با مشاهده برخی از مردم که نامه هایی داشتند تلاش کرد تا به آنها بفهماند که بعد از دریافت نامه هایشان به صورت تلفنی با آنها تماس گرفته خواهد شد.  احمدی نژاد همچنین بلافاصله بعد از رد و بدل این موضوعات از اعضای تیم حفاظت جایگاه درخواست کرد تا نامه های مردمی را از آنها دریافت و به دست وی برسانند.
 
بعد از پایان مراسم که بسیاری از مسئولان به سرعت ازمحل مراسم خارج شدند، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی به مانند رسم همیشگی خود بعد از مشاهده برخی مردم و مواجهه با سئوالات آنها به کنار آنها رفت و با مردم به گفتگو پرداخت.
 
همچنین عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران نیزبعد از پایان مراسم با سئوال های زیادی از سوی مردم در مورد دادگاه اختلاس سه هزار میلیاردی مواجه شد و وی نیز با متانت تلاش کرد به همه سئوال ها جواب دهد.
 
پس از پایان فرمایشات مقام معظم رهبری پخش مداحی و سینه‌زنی زائران مرقد امام خمینی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود که مردم همزمان با خروج از مرقد مطهر امام راحل به عزاداری نیز پرداختند.
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 15:20  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

تصاویر/حضور مسئولین در سالگرد ارتحال امام

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 15:19  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

عکس/ محصولی در کنار فرماندهان سپاه

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 15:18  توسط بخش خبری روزنامه سالداران   | 

مطالب قدیمی‌تر